(Teknolojik) Popüler koyun çiftliği videoları-Popüler Sheep farming videos

Ynt: (Teknolojik) Popüler koyun çiftliği videoları-Popüler Sheep farming videos

FatihEFE link=topic=82198.msg977144#msg977144 date=1425237057' Alıntı:
market kasasında barkod okutur gibi koyunları tarttı adam :D
Çok güzel bir işletme kurmuş abi herşey düşünülmüş benim kafama takılan sadece yem karma makinesinin içine siyah bir sıvı akıttılar onu anlayamadım :(

the other element of our feed the we using liquid mineral
diyo yemlerinde sıvı mineral kullanıyolarmış etkin biçimde hayvanlar için önemli olduğunu düşünüyormuş

FatihEFE link=topic=82198.msg977203#msg977203 date=1425241278' Alıntı:
the other element of our feed the we using liquid mineral
diyo yemlerinde sıvı mineral kullanıyolarmış etkin biçimde hayvanlar için önemli olduğunu düşünüyormuş
Onu anladım da :) işte ne o madde nasıl alıcaz onu :) liquid mineral :) diye mi ki mesal gibi geldi bana görüntüsü :D

ORION link=topic=82198.msg977206#msg977206 date=1425241413' Alıntı:
Onu anladım da :) işte ne o madde nasıl alıcaz onu :) liquid mineral :) diye mi ki mesal gibi geldi bana görüntüsü :D
türkiyede kullanılıyorsa veterinere sormak lazım
yada liquid feed supplements for sheep diye arat en azından muhtevası hakkında bilgi sahibi olursun

FatihEFE link=topic=82198.msg977221#msg977221 date=1425242853' Alıntı:
türkiyede kullanılıyorsa veterinere sormak lazım
yada liquid feed supplements for sheep diye arat en azından muhtevası hakkında bilgi sahibi olursun
O sıvı samana yapışarak hayvanların daha verimli saman tüketmesinide mi sağlıyor acaba?

FatihEFE link=topic=82198.msg977378#msg977378 date=1425294036' Alıntı:
bilmem samanı lezzetlendiriyor olabilir iççeriğide yalama taşı gibi bişey sanırım
Samanı melas ile karsan acaba lezzetlendirir mi? ve faydası olur mu? sebazios Yılmaz abi ' nin görüşlerini de merak ediyorum bu konuda melas pahalı mıdır?

ORION link=topic=82198.msg977380#msg977380 date=1425294213' Alıntı:
Samanı melas ile karsan acaba lezzetlendirir mi? ve faydası olur mu? sebazios Yılmaz abi ' nin görüşlerini de merak ediyorum bu konuda melas pahalı mıdır?
valla koyunların damak tadını bilmeden bişey diyemeyiz en iyisi dene gözlemle bakalım
hatta samanı ve karışımı yan yana koy öyle dene ençok hangisini tercih edecekler

Koyunda bilmem ama biz ineklere verdiğimiz samanı pancar melası ile karıstırıp veriyoruz sap ziyanı azaldı. Melasın fiyatıdaEskişehir şeker fabrikasından 60 tl ye 240 kg civarında melas aldık.

aslan26 link=topic=82198.msg977384#msg977384 date=1425294987' Alıntı:
Koyunda bilmem ama biz ineklere verdiğimiz samanı pancar melası ile karıstırıp veriyoruz sap ziyanı azaldı. Melasın fiyatıdaEskişehir şeker fabrikasından 60 tl ye 240 kg civarında melas aldık.
Aynen Rıdvan bende videoda gördüm adam siyah sıvı mineral akıtıyordu yem karma makinesine (muhtemelen yalama taşının farklı bir versiyonudur) bu türkiyede var mı yokmu bilmiyorum ama melas ile sap tüketimi arta bilir hayvanların yemlerini yine yedikten sonra sıkıntı yok diye düşünüyorum ne kadar katıyosunuz aşağı yukarı 20 kg bir balye ye

ORION link=topic=82198.msg977385#msg977385 date=1425295303' Alıntı:
Aynen Rıdvan bende videoda gördüm adam siyah sıvı mineral akıtıyordu yem karma makinesine (muhtemelen yalama taşının farklı bir versiyonudur) bu türkiyede var mı yokmu bilmiyorum ama melas ile sap tüketimi arta bilir hayvanların yemlerini yine yedikten sonra sıkıntı yok diye düşünüyorum ne kadar katıyosunuz aşağı yukarı 20 kg bir balye ye
Melas aynı koyu pekmezlere benziyor Türkiye de yem fabrikaları yemin icine atar yemin malzemelerini bir arada tutan melastır biz bir balyaya 2 kg melası 1 teneke şu ile karıştırıp veriyoruz sap tüketimi yine aynı ama yenmemis sap az kalıyor. Önceden yemeden attıkları çok oluyordu.

Mustafa birebir dediğini yaptım.

Ne oluyo?

Ilk başlarda hayvanlar aşina olmadıkları koku yüzünden yemediler. Sonra sonra alıştılar ama düşündüğüm gibi fazla bir iştah açıcı yada cazibeli yanı olmadı.

Ha bir de koyunların burunları kararıyor melaslı samanı yerken.

• Beğen
Tepkiler: ORION

sebazios link=topic=82198.msg977580#msg977580 date=1425326833' Alıntı:
Mustafa birebir dediğini yaptım.

Ne oluyo?

Ilk başlarda hayvanlar aşina olmadıkları koku yüzünden yemediler. Sonra sonra alıştılar ama düşündüğüm gibi fazla bir iştah açıcı yada cazibeli yanı olmadı.

Ha bir de koyunların burunları kararıyor melaslı samanı yerken.
Burunları mı kararıyor :D :D

Abi bizim hayvanlar hiç saman yemiyor yahu bu çok sinir bozucu pancar küspesi silaj arpa samanı arpa ezmesi buğday kepeği süt yemi vs karıştırıyorum hepsini yiyorlar sadece samanı ayırıp bırakıyorlar nasıl ayıklıyorlar anlamıyorum tertemiz ayırıyorlar :D

ORION link=topic=82198.msg977594#msg977594 date=1425327619' Alıntı:
Burunları mı kararıyor :D :D

Abi bizim hayvanlar hiç saman yemiyor yahu bu çok sinir bozucu pancar küspesi silaj arpa samanı arpa ezmesi buğday kepeği süt yemi vs karıştırıyorum hepsini yiyorlar sadece samanı ayırıp bırakıyorlar nasıl ayıklıyorlar anlamıyorum tertemiz ayırıyorlar :D

3 yevmiyeci bi koyunun yaptığı işi yapamaz. Zeytinliğe saldım bi kere, ordan biliyorum.