Kulak Nasıl Kopartılır?

Ynt: Kulak Nasıl Kopartılır?

Dikkat ettiysen kulaklar pimlerden koptu. Kollar kırılsa çok sorun olabilirdi ama şimdi kolay.

Burada biri eğri-boyun Ünlü pullukta kol ile beraber koparmış, pulluk tamir için komple sökülmek zorunda kaldı.

ben taşa takınca direk bağlantı pimi kopuyo
o daha pis bi durum
yedeği varsa değiştir yoksa zincirle bağlasan bile kasiste pulluk düşüyo
bide bu yaz tesviye küreğini almıştım
adam kopunca arkadan önden kaynaklamış geldi bende kırıldı yedeği var ama kaynaklı olduğundan sökülmedi o şekilde z,ncirle bağladım 7 km gittim demirciye

Dönerli pulluk olduğu ve çok ağır olduğu için bu durum olduğunu düşünüyorum , pulluk o kadar olmasaydı taşa takılınca hidrolikler yukarı alıyor malzemeyi , lakin pulluk epeyce ağır olduğu için tekrar aşağı basıyor , sakatlık oluyor

Arkadaşlar amacım reklam değil yanlış anlaşılmasın, geçen sene bir tarla icarlamıştım, eskiden sel gelmiş, orayı sürdüm büyüklüğü traktörün ön tekeri gibi, ağırlığı belki 1 ton ...olan 10-15 adet taşı , tamamen toprağın altındaki yerinden 12 numara Alpler pullukla çıkardım. Görenler kepçe mi getirdin diyor. Alplerin üstüne pulluk tanımam...

Çok kolay oluyor. Haşmetle pancar yeri sürüyorum bi ara motor rahatladı hafif gaz arttı. Dedim motorda müziği duydu iştahlandı diye :D Az sonra arkaya baktıydım bizim pulluğun arka kulak 100 metre geride kalmış el sallıyo bana :)

Aynadan boydan boya kırılmış taş maş yok niye kırıldı anlamadım. Nazar çıktı diyip üstelemedim.

omeryucel link=topic=82200.msg979795#msg979795 date=1425926534' Alıntı:
Kim dedi geri gittiğimi abi :D bizde geri vites yok :D
Erindim inmeye bir tur sonra aldım :)

Yok yav, ben kendi anımı anlatıyodum.

Fikri kaptım. Bi daha yürümem :)