Erkunt videosu Yabancı Facebook Videolarında Alay Konusu Oldu.

Merhaba arkadaşlar. Facebook ' ta dolaşırken yabancı bir çiftçilik sayfasında bizim Erkunt sayfasından paylaşılmış bir video buldum.Adamlar biraz dalga geçmiş gibi gördüm. Ama gerçekten yabancılara bu hareketlerimiz garip gelebilir. Kendimce cevap vermeye çalıştım.

https://www.facebook.com/video.php?v=1014948045201879

Videomuz şu. Burada adam traktörden iniyor. Aslında dikkat çekmek istedikleri nokta da burası.

Adam paylaşırken şöyle demiş

'Bu adam değişik bir aptal'

Resimde gördüğügünz gibi Ante Rodnic isimli eleman şöyle demiş.

Benzer videolardan Türkiye,Sırbistan ve Romanya ' da çekilmiş binlercesi var. Hatta geçen sene atlarla sürüyorlardı.

Ben de şu şekilde bir cevap vermeye çalıştım.

'Merhaba arkadaşlar. Ben Türküm. Öncelikle,bu videoyla ve bazı Türk çiftçileriyle gurur duyduğumu söyleyemem. Bu adam traktörüyle hava atmaya çalışıyor. Erkunt bir Türk markası,ve hep New Holland ile bir çekişme içerisindeler. Sebebini bilmiyorum ama, herkes kendi traktörünün en iyisi olduğunu düşünüyor. Adamın kabinden inmesinin sebebi ise,traktörün kendi kendine gidebildiğini göstermek. Ayrıca kimse atla sürüm yapmıyor Türkiye ' de '

Arkadaşlar,uluslararası düzeyde alay konusu olmak bana çok dokundu. Kendi ürettiğimiz traktörlerle bu şekilde hareketler yapmaya çalışmak çok saçma geliyor artık bana. Her gün yüzlerce traktör kavgası, traktör kapışması görmekten utanıyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

Ynt: Erkunt videosu Yabancı Facebook Videolarında Alay Konusu Oldu.

Hı form Turkey we dont use machine like this. They using by aga ' s worker (aga is a feudal system member and like lord )
We dont drive car we ride horses and Camel s .

eeemreee link=topic=82215.msg977689#msg977689 date=1425336625' Alıntı:
Hı form Turkey we dont use machine like this. They using by aga ' s worker (aga is a feudal system member and like lord )
We dont drive car we ride horses and Camel s .
:)) iyi güldürdün beni :))

Video genelde görmeye alışik oldugum videolardan onların bizimle alay etme sebepleride bize olan düşmanlıklarıdır kesin bizi sevmedikleri gibi ürettiğimiz ürünleride sevmiyorlar.

Boşver kardeş utanç duyma. evet eğitim gerek ama siyasal sistemimiz ve demokrasimiz, hukuk işleyişimiz yeterince bizi rezil ediyor.. Bunlar devede tüy bile değil.. Diğer yandan zaten erkek toplumunda övünülecek bi ne kadar çapkın olma var birde makinasının ne kadar iyi olduğu.. Erkuntu, sameyi , nh aldık diye fabrika bizim olmuyor.. Zaten traktörü ile erkeklik ,stünllük taslayan adamda vardır bi eziklik.. Espri niyetine takılırsın ama kimisi o kadar abartıyor ki olayı sanırsın adamın sülalesine küfretmişler.. böyle abartanlarla oturup iki kelime bişeyde konuşulacağı yok .. Saçma sapan tavırları oluyor hal, harektlerinde..

adamlar haklı berk benim traktörüm senin traktörünü döver kavgasından vazgeçmiyoruz ve onlara göre evet atla çift sürüyoruz ben kendimi küçük gçröek istemem gruruma yediremem ama geçen biim bir hoca arabistanla dalga geçti bizde arabistana şu kendi yürüyen patpat sanırım ismi onlardan satıyormuşuz :D

Batılı çiftçiler traktör olayını aşmışlar. kapılarında case pumalar fendtler teloskopik yükleyiciler ,class silaj makinaları dolu.onlara artık başka ufuklarda savaşıyorlar.biz gibi 50 hp hint malı motora 70 hp traktör çektirmeye uğraşmıyorlar.çekse ne olacak çekmese ne olacak.

Herkes kendi egosunu tatmin etme peşinde turkiyeyi lozanla kisirlastirdilar simdide hava basiyor amerikan kopekleri. Erkunta tumosana bu yuzden kiziyorum tamam kapasiteleri bir yere kadar ama en saglam olmanin kapasite ile bi alakasi yok en yakin zamanda türk motoru uretmelerini bekliyoruz tumosan turk demeyin adı türk sadece. Turkiyede yonetim sistemi degil tüm sistemler yanlis kardesim calistigim fabrikalarda 1600 liraya calisan muhendisler ki muhendis demeye 10 şahit lazım. Butun isi tecrubeli işçiler yapiyor. Bence patronlar parayi cebe koyup teknoloji konusunda yerinde sayiyorlar. Alman mali dedikleri reduktorler eskisehirden geliyor kontrol icin soktugumuz reduktorlerin %30 u ya dişli kırık yada cizik. Herkes topu bir birine atiyor ama soyle bi söz var ' dusmanin varmi ? Hayir, kardeşin varmi ? Evet, kardesten buyuk dusmanmi var ! ' gibi turklerin ticaret anlayisi sabittir ne kadar satış o kadar kar kaliteden taviz veren yok dah. Iyisini yaparim diyen yok. Bunlara meydani boş birakiyoruz adamlarda geciyor dalgalarini ! Hiç erkunt new hollandi cekiyor diye erkunt alan varmi ? Tahminimce yoktur olmamasi lazim.

Amma abartmissiniz ya bir yorum aksama kadar sitemizde binlerce iyi kötü yorum yapiliyor bi yorumla bi marka kötü oluyosa bende fendte yorum yapiyim o zaman o traktör kötü olsun

Bir TÜRK dünyaya bedeldir. Ben her halükarda desteklerim kendi yurdunun evladını , hata da yapsa yanlış da yapsa yine o aptallardan iyidir benim yurdumun evladı. O salaklar sokak aralarında drift yaparken iyi guzel benim vatandaşım show yapmış çok mu :)

Amerikada falan traktör yarışları var resmen F1 gibi.Takımları var, TV den canlı yayınlıyorlar,traktörleri modifiye ediyorlar hatta yarış için özel traktör üretiyorlar.Yurdum insanı da kendi imkanı ile şov yapıyor bazen traktör güreştiriyor eğlencesine.Belki imkan sağlansa daha iyilerini de yapan çıkar. :).Youtube ' ta yabancı ülkelere ait benzer sınırsız videolar da var.Bence ayıplanacak birşey değil.

BİRAZ OTOKONTROL, BİRAZ ÖZ ELEŞTİRİ....

Videoyu tarafsız olarak izledim.

Adam yürüyen traktörden iniyor, sonra gidip yürüyen pulluğun üzerine çıkıyor...!?
Ayrıca yetmiyormuş gibi bunu videoya kaydedip bütün dünyaya izletiyor...!?

O pulluğa zor çıkıyor dikkat edin, ayağı kaysa pulluğun içine düşse Allah korusun ne olur?
Onu oradan kim kurtarır? Pulluk onu altına alınca parça parça yapmaz mı?
Ne olur biliyor musunuz? Bütün dünya bunun şaşkınlığını yaşar ve neden yaptığını sorar.

Ne yazmış bakın;

'Bu adam değişik bir aptal'

Bencede bu tür davranışlar gayet saçma, tehlikeli. Kendini ve ailesini düşünmeden sorumsuzca .....(neyse.)
Dikkat edin bizim forumda Avrupa ve Amerika çiftçilerinden sayısız video var. Siz hiç bir Alman veya başka bir Avrupa çiftçisinin çalışırken dev traktörlerle falan böyle maskaralıklar yaptığını gördünüz mü?

Evet onlar traktör yarışları yapıyorlar, geziler yapıyorlar, rekor denemeleri yapıyorlar.... Fakat hepside kontrollu ve can güvenliği önlemleri içinde...

Yaptığımız her işte Allah ' ın rızasını arayalım, insanlığa-çevremize örnek olalım, hatalarımızdan ders alalım.