tapalı 480

Ynt: tapalı 480

Arkadaşlar bildiğim kadarıyla anlatayım. Tapa 5lt lik su şişelerinin kapağına benzer tapalar olur. 640 ta mesela 4 tane pistonlarının bir tarafında bir kaç tanede karşı tarafında olur. ayrıca silindir kapağınında üzerinde olur. Maksadı ise don olaylarında blok çatlamaması için olduğunu biliyorum. yanlışım eksiğim varsa düzeltin lütfen.

poyraz2030 link=topic=82248.msg978100#msg978100 date=1425495919' Alıntı:
Arkadaşlar bildiğim kadarıyla anlatayım. Tapa 5lt lik su şişelerinin kapağına benzer tapalar olur. 640 ta mesela 4 tane pistonlarının bir tarafında bir kaç tanede karşı tarafında olur. ayrıca silindir kapağınında üzerinde olur. Maksadı ise don olaylarında blok çatlamaması için olduğunu biliyorum. yanlışım eksiğim varsa düzeltin lütfen.
valla kardesım ben ne oldugunu bılmıorum bılgı almak ıcın acdım konuyu onun ııcn bıse dıemıcem

bildiğim kadarıyla pompadan veya silindir hacmi büyütülerek güçlendirilmiş fiatlarda kullanılan bir terim.85 86 model fiatlarda var genellikle.bence iyi bişey değil tapalılar çok yaktığı söylentisi çoktur ama ben kullanmadığım için ikisinide kullanan birisine sormalı.