Pancar Motora Marş Dinamosu Takmak

Selamün Aleyküm Forum Ahalisi
Bende bir tane 9 luk pancar motor var. Geçenlerde elime BMC minübüsten çıkma şarj ve marş dinamosu geçti. Bunu marş dinamosunu benim pancar motora monte edebilirmiyiz. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa memnun olurum.

Ynt: Pancar Motora Marş Dinamosu Takmak

ustaf link=topic=82268.msg990410#msg990410 date=1428331490' Alıntı:
takılıyor bende lombardınıye taktırdım , küçük bide akü bulsan uzerınde sureklı durması ıcın , cok ıse yarıyor
Lombardınıye kaç liraya mâl oldu acaba bizde aldıkta iple çalıştırması zor oluyo bazende tersine çalışıyo beceremiyorz :)

Ercan AYKUŞ link=topic=82268.msg999208#msg999208 date=1430849416' Alıntı:
Volkan biz geçen sene yaptırdık 17 lik lombardine 750 tl gibi herşeyi ile...
Ercan bizde 17lik aldık biraz kelepir denkgeldi 1200Tl ye aldık bizim polatlıda yapan biyer var marş koyan fiyat sorunca 1200 tl demezmi :D motordan pahalı dedik sizinki daha hesaplıymış,aslında ben kendim yaparımda bitane yapılmış olanı incelemem lazım, içinde volan dişlisi filan varmı ki bunların

volkanuzel link=topic=82268.msg999212#msg999212 date=1430849752' Alıntı:
Ercan bizde 17lik aldık biraz kelepir denkgeldi 1200Tl ye aldık bizim polatlıda yapan biyer var marş koyan fiyat sorunca 1200 tl demezmi :D motordan pahalı dedik sizinki daha hesaplıymış,aslında ben kendim yaparımda bitane yapılmış olanı incelemem lazım, içinde volan dişlisi filan varmı ki bunların
Çok demiş bize bosch taktı..
Yapilan is volana disi ayarlamak ve marş motorunu tutacak kalın bir malzeme birazda torna isi bisey yok bizimki kontak anahtarı kablo dahil ona ait biz sadece akü aldık yola devam.

Ercan AYKUŞ link=topic=82268.msg999215#msg999215 date=1430850298' Alıntı:
Çok demiş bize bosch taktı..
Yapilan is volana disi ayarlamak ve marş motorunu tutacak kalın bir malzeme birazda torna isi bisey yok bizimki kontak anahtarı kablo dahil ona ait biz sadece akü aldık yola devam.
tamam bakalım şimdi zaten yoğun bi şekilde çalışıyo :) artık sezon sonu veya baharın olacak gibi
Sen yinede bana bi fotolarını at sanazahmet denkgelirse ozamn..

volkanuzel link=topic=82268.msg999238#msg999238 date=1430852846' Alıntı:
tamam bakalım şimdi zaten yoğun bi şekilde çalışıyo :) artık sezon sonu veya baharın olacak gibi
Sen yinede bana bi fotolarını at sanazahmet denkgelirse ozamn..
Keşke sökülmüş halinde iken foto çekseydik.
Şimdi sadece dıştan çekmiş oluruz sanayide filan denk gelse olur.
Marş motorunu tutacak sağlam parçayı volanın arkasına alıyon vidalayıp marş motorunu da volana göre sıktın mı tamam biraz da torna işin olur sonra montaj ve marşşşş