Ne yaparsın . Yıllarca çalışskada bir değeri yok

Ynt: Ne yaparsın . Yıllarca çalışskada bir değeri yok

çiftçilikhayatı link=topic=82282.msg978553#msg978553 date=1425603803' Alıntı:
ya aslında ben bi işde çalışıyodum ama aksilik oldu. işden çıktım askere gidicem. bedelli askerliğide yapamadım. en doğrusu bu bizim için iş bulup hayatımzı kurmak. durduğumuz her gün hanemize eksi ne yazık ki.
bende askerlıgı dusunuyorm gıdıp yapıcam kafa dınlemem gerekıyor belkı ozlerler ne bılım okul yenı bıttı hemen bozdurcam tecılı fılan gecıcı diplomayı beklıyorm bende

Dem_ba_ba link=topic=82282.msg978557#msg978557 date=1425605473' Alıntı:
bende askerlıgı dusunuyorm gıdıp yapıcam kafa dınlemem gerekıyor belkı ozlerler ne bılım okul yenı bıttı hemen bozdurcam tecılı fılan gecıcı diplomayı beklıyorm bende
yok kardeş ya iş değil bu durumlar. kafaya takmaktan düşünmekten uyku uyumaz olduk.. Valla başak çaremiz yok ki. Askerlik sonrada iş bulup sıvışmak tek çaremiz :( ha ileride zengin olursam alıcam kendi arazimi traktörümü ekipmanımı yine ek iş olarak yapıcam tarımı. Oda ne kadar maddi gücüm olacak onla alakalı olur.

.
Baba olunca yapamıyorsun ama patron olsa vurup kapıyı çıkar başka iş ararız.

İş bulup, ( mevcut düzenden ayrılıp ) çıkıp kendi düzenimi kuracağım.

Her iki düşünceyide benimsemek garip geldi bana.

Önce sakin olup sağ duyulu davranmakta fayda var. Kurmayı düşlediğiniz düzendeki rolünüz farklı olacak. Orada bugün eleştirdiğiniz babanızın konumuna geçeceksiniz. Bu konumun bazı özellikleri var sizin konumunuzdan oldukça farklı, sorumluk gibi. Bu arada kabul etmesenizde en kolay eleştirilen konuma talipsiniz. Kim mi? Eş, çocuk, eşlerin ailesi, ( olmasında ) en ufak olayda tüm konu-komşu, eş-dost, akraba anne babayı eleştirir. Yolları ayırıp, hayırlısı ile bir yuva kurup huzura erince esaslı bir ağırlığa sahip sorumluluğu sırtlanacaksınız. O zaman bir daha oturup konuşuruz.

Kimseye haklı-haksız diyecek pozisyonda elbette değilim. Ama roller, sorumluluklar ve bu yıllardaki yıpranma sonucu standart bir tavır beklemek ne kadar doğru tartışılır.

Biri iktidar mı dedi? Unutmayın zaten iktidar asıl eleştiriye muhatap olur. Muhalefete kırk yılda bir sıra gelir. İktidar sırası gelene kadar size hak veren çok olur.

Not : Muhalefetten geldim, şu an iktidardayım :)
Çok eleştiriye maruzum ve mağdurum demiyorum diktatörlük yapıyorum bazen :p .
Koltuğun üstünde oturuyorum diyebiliriz anlayacağınız. Ama aslında belkide iktidar koltuğu benim üzerimde oturuyordur. Çözemedim.

Beyler sıkıntılarınızı buradaki bir çok arkadaşımız şu veya bu şekilde belli dönemlerde yaşadılar ya da halen yaşamaktalar. Bu işte belli seviyeler ve her seviyenin belli krizleri vardır ve iyice yetişene kadar bu aşamaları geçtikçe krizlerle yüzleşeceksiniz çünkü her dönemin bir zorluğu mutlaka var. Klasik gelebilir belki ama ömrünüzün belli bir döneminden sonra keşke babam olsaydı da bağırıp çağırsaydı da şu yükü biraz alsaydı üstümden diyeceksiniz. İki iki dört kadar kesin olan bu, gerisi teferruat, şöyle oldu şu kırıldı şu satıldı şu oldu şu olmadı bunları bırakın adamın kıymetini bilin bırak kendini dalgalı bir denizde yüzer gibi boğulmamaya dikkat ederek.. Birazda dışarıdan tarafsız gözle değerlendirin başkasının lafına asla bakmayın, biraz da suyuna gidin işler düzelir göreceksiniz.
Konuya bizden büyük abilerimizinde katkısını bekliyorum ayrıca.