Resmi Gazeteye İnanmayan Dayı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: Resmi Gazeteye İnanmayan Dayı

ahmtkskr link=topic=82287.msg979130#msg979130 date=1425764534' Alıntı:
Saf Anadolu insanı ülkeyi kurtarsın canını feda etsin afedersiniz vücuduyla para kazanan AYSUN KAYACI benim atamı dışlasın kendini yüksek görsün.Anadolu insanıyla oyu eşit olmasın.

Bir kişinin yanlıs konuşması ile birilerinin birilerinden üstün olduğunu kimse idda edemez etmemeli.Tüm köylüleri aşağılıyosunuz.

Bende alttaki resimlerdeki şahıslarla aynı oya sahip değilim.Benim benliğimi geleneğimi göreneğimi kesinlikle temsil etmiyorlar.Bizde bir kişi öldümü arkasından matemi tutulur dansı edilmez.
Aysun KAYACI dağdanki çoban derken gerçekten dağdaki çobanı mı kastetti yoksa cahil insanları mı kastetti?
Cahill insanlar ile oyumun aynı olmasına bende karşıyım neden cahiller oyu ile entellektüel insanların oyu aynı değildir... aysun kayacı sonuna kadar haklıdır...
Ayrıca cahillik ayıo değildir cahillikte ısrar etmek ayıptır
İnsanlar entellektüel cahil diye ayırmak doğru değildir ama cahillikte ısrar eden insanları toplumdan dışlamak gerekir
Fırsat bulup öğrenemeyen insana lafım yoktur ama zamanını kahve köşelerinde geçirip ömründe ne bir gazete ne bir dergi ne bir kitap okumuş insanlar cahillikte ısrar eden insanlardır. ve benim bu insanlara tahammül göstermemi gerektirecek bir durum yoktur

Ne demiş atalarımız bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp .. Nediyordu hadiste İlim çinde bile olsa gidip alınız....
Ben hiç bir şey bilmiyorum ve hergün öğrenmeye çalışıyorum....

ORION link=topic=82287.msg979137#msg979137 date=1425765354' Alıntı:
Aysun KAYACI dağdanki çoban derken gerçekten dağdaki çobanı mı kastetti yoksa cahil insanları mı kastetti?
Cahill insanlar ile oyumun aynı olmasına bende karşıyım neden cahiller oyu ile entellektüel insanların oyu aynı değildir... aysun kayacı sonuna kadar haklıdır...
Ayrıca cahillik ayıo değildir cahillikte ısrar etmek ayıptır
İnsanlar entellektüel cahil diye ayırmak doğru değildir ama cahillikte ısrar eden insanları toplumdan dışlamak gerekir
Fırsat bulup öğrenemeyen insana lafım yoktur ama zamanını kahve köşelerinde geçirip ömründe ne bir gazete ne bir dergi ne bir kitap okumuş insanlar cahillikte ısrar eden insanlardır. ve benim bu insanlara tahammül göstermemi gerektirecek bir durum yoktur

Ne demiş atalarımız bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp .. Nediyordu hadiste İlim çinde bile olsa gidip alınız....
Ben hiç bir şey bilmiyorum ve hergün öğrenmeye çalışıyorum....
Fırsat verildide insanlarmı okumadı.

Şuan her ile yapılan üniversitelerle milyonlarca insan okuyor,bunlar hep imkan ve yatırımlarla oluyor.Eskiden niye okumak çok zordu.

Okuyan insan çoban olmaz niçin çünkü çoban olursa Aysun Kayacı gibilerle oyu eşit olmaz.

Benim dedem köyden İstanbula gittiğinde heceleyerek okurmuş insanlarda okumaya imkan yokmuş.

Bu ülkede demokrasi işliyorsa herkes birbiriyle eşittir.Kaldı ki kitabımız kimsenin kimseye üstünlüğü olmadığını ifade ediyor.Bu söylemlerinizle Kur ' an ' ad aksi çıkıyorsunuz.

Neden cahilliğin karşısına okumuşluğu koyuyorsunuz arkadaşlar? Cehaletin okumak ile geçtiğini mi sanıyorsunuz? Ben hiç okul yüzü görmemiş ne köylü insanlarımızla tanıştım, hiç te cahil değillerdi...

bilmemek değil öğrenmemek ayıptır. biz böyle gördük. dayınında pek öğrenmeye niyeti yok gibi. bilmiyosan karşındakini bi dinle. dayı sadece cumhurbaşkanını dinliyo gibi...

ahmtkskr link=topic=82287.msg979140#msg979140 date=1425765930' Alıntı:
Fırsat verildide insanlarmı okumadı.

Şuan her ile yapılan üniversitelerle milyonlarca insan okuyor,bunlar hep imkan ve yatırımlarla oluyor.Eskiden niye okumak çok zordu.

Okuyan insan çoban olmaz niçin çünkü çoban olursa Aysun Kayacı gibilerle oyu eşit olmaz.

Benim dedem köyden İstanbula gittiğinde heceleyerek okurmuş insanlarda okumaya imkan yokmuş.

Bu ülkede demokrasi işliyorsa herkes birbiriyle eşittir.Kaldı ki kitabımız kimsenin kimseye üstünlüğü olmadığını ifade ediyor.Bu söylemlerinizle Kur ' an ' ad aksi çıkıyorsunuz.
Ne demek ya fırsat verildi mi?
Bu vatanı kurtaran türk askerlerine fırsat mı verildi sanıyorsun????
Veya koyunları güderken öss den birinci olan çocuğa fırsat mı verildi??????????????????????
Veya afyonda milli mücadele döneminde ellerinde silahları toplanan halk gece dağdan yalın ayak taşın için silahları geri almaya çalışırken fırsat mı verildi sanıyorsun ?????????????????
Fırsat beklemek tembellerin işidir fırsat yaratmak çalışkanların işi insan okumak isterse üniversiteye gitmeden de okur okumak istemezse 5 tane üniversite okul bitirsede bir şey olmaz diplomalı cahillerle dolu etrafımız. ilk okul mezunu çok entllektüel tanıdıkalrım var bu iş istek ve ve çabada biter ben kimseyi aşağılamıyorum .

ORION link=topic=82287.msg979145#msg979145 date=1425766630' Alıntı:
Ne demek ya fırsat verildi mi?
Bu vatanı kurtaran türk askerlerine fırsat mı verildi sanıyorsun????
Veya koyunları güderken öss den birinci olan çocuğa fırsat mı verildi??????????????????????
Veya afyonda milli mücadele döneminde ellerinde silahları toplanan halk gece dağdan yalın ayak taşın için silahları geri almaya çalışırken fırsat mı verildi sanıyorsun ?????????????????
Fırsat beklemek tembellerin işidir fırsat yaratmak çalışkanların işi insan okumak isterse üniversiteye gitmeden de okur okumak istemezse 5 tane üniversite okul bitirsede bir şey olmaz diplomalı cahillerle dolu etrafımız. ilk okul mezunu çok entllektüel tanıdıkalrım var bu iş istek ve ve çabada biter ben kimseyi aşağılamıyorum .
Verdiğin örnekler 5 elin parmağını geçmez.
Bu cahilliğin tarifini ben öğrenemedim.
Bana gorede herkes potansiyel bi cahil.Benim üstüm beni cahil görüyor,onun üstüde onu cahil görüyor.Sendende üstünler olduğuna göre sende bi cahilsin bende.

Şimdi öyle böyle diyorsunuz da
1930 lardaki bi seçimde turkiye okuma yazma orani %5 lerdeyken chp 1. Parti olarak meclise girip hükümet kuruyor
Yil 2011 okuma yazma orani 90 lari geçmiş Ak parti %45 oy alarak tek başına iktidara geliyor şimdi bana bi açıklayın cahiller kimi seçiyormuş
Ha okumuş cahillerden bahsediyorsaniz onlar en başta zaten evrimi savunarak cahilliklerini gösteriyorlar ve kalibimi basarim 1 tanesi bile Ak partiye oy vermiyorlardır 😄

fatihcastle link=topic=82287.msg979148#msg979148 date=1425767066' Alıntı:
1930 lardaki bi seçimde turkiye okuma yazma orani %5 lerdeyken chp 1. Parti olarak meclise girip hükümet kuruyor
Yil 2011 okuma yazma orani 90 lari geçmiş Ak parti %45 oy alarak tek başına iktidara geliyor şimdi bana bi açıklayın cahiller kimi seçiyormuş
Ha okumuş cahillerden bahsediyorsaniz onlar en başta zaten evrimi savunarak cahilliklerini gösteriyorlar ve kalibimi basarim 1 tanesi bile Ak partiye oy vermiyorlardır 😄
İnsanlar okudukça cahilleşmiş demekki Fatih abi. :D
Halbuki dünya litarütüründe insanlar okudukça cahillikleri gider. :)

ahmtkskr link=topic=82287.msg979144#msg979144 date=1425766592' Alıntı:
Cahillik tarifin nedir Sinan Abi ? Neyle geçer sence ?
Bence insanlarin hepsi sol görüşe oy verirse geçer gibi

Sağcılık solculuk bilmem ben, ikisinin de memlekete bi faydasını da görmedim, sağcılık-solculuk politik görüş farklılığıdır, politikayı yapana da politikacı denir, ister sağcı olsun ister solcu, hiç bir politikacının amacı öyle 'millet sevdası, millete hizmet, vatandaşa fayda vb' değildir, siyasi görüşü ne olursa olsun her politikacı bal tutar, parmağını yalar, sonra biraz daha yalar, sonra bakar, bal çok tatlıdır hakkaten, biraz daha yalar, sonra kavanozun kapağını açar, biraz daha parmaklar, hatta kavanozun kapağını açamaz ise kavanozu kırmayı bile göze alır...
cahilliğe gelince, senin dediğin gibi okumak ile geçseydi, mesela; üniversite mezunu hiç kimse sokakta yere çöp atmaz, trafik polisinden ceza yemez, evde karısını-çocuğunu dövmezdi, örnekler biraz zayıf gelebilir ama çoğaltabiliriz.
doğruyu algılama sorunu, cahillik değildir, karıştırmayalım...
hele bu zamanda, bilgi bu kadar ayağa düşmüşken, bu kadar kolay edinilebiliyorken, resmi gazeteyi, günlük haberlerin falan yazıldığı, bir siyasi ideolojinin gazetesi sanıp 'yalan yazıyo onlar, inanma' demenin savunması, cahillikle falan yapılmaz, cahillik bile kurtarmıyor durumu ...

ahmtkskr link=topic=82287.msg979149#msg979149 date=1425767269' Alıntı:
İnsanlar okudukça cahilleşmiş demekki Fatih abi. :D
Halbuki dünya litarütüründe insanlar okudukça cahillikleri gider. :)
Bizim aydin kesim (güya aydın) kendilerinin yaptigini yada destekledikleri bişeyi kim yapmazsa ya yonaz ya cahil damgasini vuruyorlar insanlar bukadar sahtekar arasinda inanacak insan bulmakta zorlaniyorlar hatalarini bilselerde destekliyorlar ama millet bunu anlamiyor bitarafta suriyeyi sırf alevi diye destekleyen chp bi tarafta sıfır çözüm önerisiyle kuru kuru milliyetcilik yapan mhp kim ne derse desin biseyleri duzeltmeye calisan tek parti Ak partidir hata mi yapiyorlar belki evet ama çözecek de yine ayni partidir kitlik yillarinda kokteyller partiler verilirken milletini dusumeyen zihniyet iste

ahmtkskr link=topic=82287.msg979147#msg979147 date=1425767034' Alıntı:
Verdiğin örnekler 5 elin parmağını geçmez.
Bu cahilliğin tarifini ben öğrenemedim.
Bana gorede herkes potansiyel bi cahil.Benim üstüm beni cahil görüyor,onun üstüde onu cahil görüyor.Sendende üstünler olduğuna göre sende bi cahilsin bende.
Hayır örnekleri çoğalta bilirm ŞANLIIIurfa, GAZİİantep,, KAHRAMANmaraş))) ama herkesi tek tek sıralayamam tabi anlat istediğim eğer bir insan bilgi sahibi olmak istiyorsa her konuda bilgi sahibi olabilir fırsat yaratmak istiyorsa fırsat da yaratır. ama sabah akşam yatıp ben dalgama bakarım düşüncesindeki insanla aman yanlış oy vermeyeyim aman ülke bağımsızlımız daim olsun kaygısında olup gazetede köşe yazısı okuyan gündemi takip eden son yüz yıldaki siyasi olayları anlamak için kitaplar okuyan adamın oyu farklıdır farklı olmalıdır.....

Sorun cahillik mi seçimler mi eğer siyaset yapmak istiyorsanız ben varım ...

ORION link=topic=82287.msg979153#msg979153 date=1425767799' Alıntı:
Sorun cahillik mi seçimler mi eğer siyaset yapmak istiyorsanız ben varım ...
Bak ünlü bi düşünür sevdiklerinizle,akrabalarinizla,arkadaslarinizla siyaset yapmayin zira siyasetciler yoluns bakar siz kalbinizin kirildigiyla kalirsiniz demis onun icin bu forumdaki herkes kardesim yerinde uzak dur benden

Neyse hepinize iyi geceler gençler, boşverin, bakın ekmek kavganıza, birbirinizi kırmayın ama ha, yaşlarınıza baktım da şimdi, çok gençsiniz daha, daha neler göreceksiniz (Allah(cc) ömür verirse beraber göreceğiz) o zaman anlayacaksınız, sadece size bir abi olarak şunu söyleyeyim samimiyetle, bu fani dünyada bir tek yüce yaradana kuru kuruya inanın, onun dışında sağı da solu da batsın, futbol takımı tutar gibi politikacı desteklemeyin, onların tek amacı size forma satmak :) bütün ideolojiler ve siyasetçiler gelip geçicidir, gelip geçizi olmasa bile fikirleri gelip geçicidir, bu gün sağdan-soldan siyaset yapan bütün politikacıların, bundan 15 sene evvel yaptıkları konuşmaları dinleyin youtube ' dan, anlayacaksınız ne dediğimi, Allah selamet versin...

sinan35 link=topic=82287.msg979150#msg979150 date=1425767613' Alıntı:
Sağcılık solculuk bilmem ben, ikisinin de memlekete bi faydasını da görmedim, sağcılık-solculuk politik görüş farklılığıdır, politikayı yapana da politikacı denir, ister sağcı olsun ister solcu, hiç bir politikacının amacı öyle 'millet sevdası, millete hizmet, vatandaşa fayda vb' değildir, siyasi görüşü ne olursa olsun her politikacı bal tutar, parmağını yalar, sonra biraz daha yalar, sonra bakar, bal çok tatlıdır hakkaten, biraz daha yalar, sonra kavanozun kapağını açar, biraz daha parmaklar, hatta kavanozun kapağını açamaz ise kavanozu kırmayı bile göze alır...
cahilliğe gelince, senin dediğin gibi okumak ile geçseydi, mesela; üniversite mezunu hiç kimse sokakta yere çöp atmaz, trafik polisinden ceza yemez, evde karısını-çocuğunu dövmezdi, örnekler biraz zayıf gelebilir ama çoğaltabiliriz.
doğruyu algılama sorunu, cahillik değildir, karıştırmayalım...
hele bu zamanda, bilgi bu kadar ayağa düşmüşken, bu kadar kolay edinilebiliyorken, resmi gazeteyi, günlük haberlerin falan yazıldığı, bir siyasi ideolojinin gazetesi sanıp 'yalan yazıyo onlar, inanma' demenin savunması, cahillikle falan yapılmaz, cahillik bile kurtarmıyor durumu ...
Abi ama bi kişi yüzünden Aysun Kayacıyı haklı çıkardı abilerimiz.Ben bu adamı savunmuyorum.Ben Aysun Kayacıyı haklı çıkarmalarına karşı çıkıyorum.
Kaldıki baska bi yönden bakılınca bu amca belirli bi yaşı geçmiş bi insan.Bilgisisizliği resmi gazeteyi bilmemesi normal görülebilecek bişey.
Daha genç biri olsa kesinlikle cahil diye eleştirmek normal. Ve bi partinin tüm seçmeni böyle demekte büyük bi haksızlık.

arkadaşım şimdi ne desem bilemiyorum .. 1930 da chp nin rakibi kimmişte 1. parti olarak meclise girmiş .. la olm kim ögretiyo bunları size .. tek parti döneminden örnek veriyon halk %5 okuma yazma biliyomuş diyosun .. madem bişeyler savunacan miligram bilgi sahibi ol öyle tartışmaya gir .. cahil diyecem cahil bile değilsin ..

Ali SARAÇ link=topic=82287.msg979158#msg979158 date=1425768378' Alıntı:
arkadaşım şimdi ne desem bilemiyorum .. 1930 da chp nin rakibi kimmişte 1. parti olarak meclise girmiş .. la olm kim ögretiyo bunları size .. tek parti döneminden örnek veriyon halk %5 okuma yazma biliyomuş diyosun .. madem bişeyler savunacan miligram bilgi sahibi ol öyle tartışmaya gir .. cahil diyecem cahil bile değilsin ..
Abi tartışma hiç ben şimdi mesajlarımı silinmesini rica edeğim bir moderatör bulursam bende seviyeyi fark ettim gerek yok tartışmaya :D

sinan35 link=topic=82287.msg979156#msg979156 date=1425768313' Alıntı:
Neyse hepinize iyi geceler gençler, boşverin, bakın ekmek kavganıza, birbirinizi kırmayın ama ha, yaşlarınıza baktım da şimdi, çok gençsiniz daha, daha neler göreceksiniz (Allah(cc) ömür verirse beraber göreceğiz) o zaman anlayacaksınız, sadece size bir abi olarak şunu söyleyeyim samimiyetle, bu fani dünyada bir tek yüce yaradana kuru kuruya inanın, onun dışında sağı da solu da batsın, futbol takımı tutar gibi politikacı desteklemeyin, onların tek amacı size forma satmak :) bütün ideolojiler ve siyasetçiler gelip geçicidir, gelip geçizi olmasa bile fikirleri gelip geçicidir, bu gün sağdan-soldan siyaset yapan bütün politikacıların, bundan 15 sene evvel yaptıkları konuşmaları dinleyin youtube ' dan, anlayacaksınız ne dediğimi, Allah selamet versin...
Ben kimseyi kırmak istemem.Parti savunmakta benim işim değil ben insanların hor görülmesine kendini bilmez birinin haklı çıkarılmasına karşı çıktım.
Sana karşı bi hatam olduysa küçüğün olarak affola.
İyi geceler abi.

ahmtkskr link=topic=82287.msg979157#msg979157 date=1425768331' Alıntı:
Abi ama bi kişi yüzünden Aysun Kayacıyı haklı çıkardı abilerimiz.Ben bu adamı savunmuyorum.Ben Aysun Kayacıyı haklı çıkarmalarına karşı çıkıyorum.
Kaldıki baska bi yönden bakılınca bu amca belirli bi yaşı geçmiş bi insan.Bilgisisizliği resmi gazeteyi bilmemesi normal görülebilecek bişey.
Daha genç biri olsa kesinlikle cahil diye eleştirmek normal. Ve bi partinin tüm seçmeni böyle demekte büyük bi haksızlık.

Boşver, sıkma tatlı canını, Aysun Kayacı bu ülkede hiç bi konunun referansı olamaz, aslında Aysun ' un oyu, o çobanla değil, çobanın yaydığı koyunla bir olmalı,... fikir sadece... demokrasilerde öyle şey olmaz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...