Resmi Gazeteye İnanmayan Dayı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Resmi Gazeteye İnanmayan Dayı

insanlar bu hale geldi işte
neye inanacaklarını şaşırdılar
bu dayı artık kendi gözüyle görse yada başına gelse yinede tayyibin dediğine inanır
geçen eski bi videoya rastladım 1994 yılında sdp nin atadığı bir müdür iskide yolsuzlul yapmış ortaya çıkınca sdp oy kaybetmiş ve bir daha meclise girememiş o olaydan sonrada istanbulda bir daha sol bir parti oy alamamış
şimdi insanlar gördüklerine bile inanmıyor
ülkede son 10 yılda açılan bütün davalar komplo çıkmış ergenekonundan balyozuna 25 aralığından rüşvet operasyonlarına

ben o muhabirin yerinde olsam
'Resmi Gazetenin ne olduğunu biliyor musun?' diye sorardım.

Cehalet böyle bişey işte...

hani bir söz vardır...

'cahilleri ikna edebilirsiniz, fakat inandıramazsınız, çünkü inanmak için bilgi sahibi olmak gerekir.'

Cahillere oy kullandırmayacaksız.

hiç bir adil düzende, aklı başında yönetimde
Alim ile Cahil ' in oyu eşit olmaz, olmamalıdır.... !!!!

edirne22 link=topic=82287.msg978624#msg978624 date=1425633649' Alıntı:
ben o muhabirin yerinde olsam
'Resmi Gazetenin ne olduğunu biliyor musun?' diye sorardım.

Cehalet böyle bişey işte...

hani bir söz vardır...

'cahilleri ikna edebilirsiniz, fakat inandıramazsınız, çünkü inanmak için bilgi sahibi olmak gerekir.'

Cahillere oy kullandırmayacaksız.

hiç bir adil düzende, aklı başında yönetimde
Alim ile Cahil ' in oyu eşit olmaz, olmamalıdır.... !!!!

Bende ilk başta kızmıştım Aysun Kayacı ' ya ama şimdi bakıyorum memleketin haline hak da wermiyor değilim hani son yıllarda yaşananlardan sonra....

Konunun haricinde :)
Kişileri dışlayarak kazanamzsınız. Biri gül karanfil dağıtırken diyeri yobaz cahil vs derse o kişi elbette ki karanfil dağıtana gider :)
Kimin oyu kimden üstün kimin oyuylada kimin oyu eşit olamaz bilemem ki ilgilenmemde ama küyde vs yaşayanlar kişilerin namusu şerefi Aysun kayacıyla bir mi der hiç hoş olmaz :)

Arkadaşlar abiler iyisiniz hoşsunuz fakat buranın bir forum sitesi oldugunu unutmayalim. insanlari cahil yada alim diye ayirmak alim insanlara yakismaz madem alim görüyorsunuz kendinizi cahil dediklerinizi bilgilendiriniz. Unutmayinizki allah katinda kim gunahkarsa alimde eşittir cahilde bir kimsenin bir kimseye cahilde olsa konusmada bilmese dunyanin en zeki insaninin oyuda birdir en cahil insanin oyuda birdir madem özgürlük ulkesinde yaşıyoruz herkesin fikirlerine saygı gostermemiz gerekir ayrica forum nezlinde siyaset olmasina sahsen karşıyım burasi ciftcilik ve traktör sitesi herkes dogruyu bilir ama isine geleni yapar unutmayalim sayın abilerim.

Black.Boyss.37 link=topic=82287.msg978744#msg978744 date=1425663616' Alıntı:
Arkadaşlar abiler iyisiniz hoşsunuz fakat buranın bir forum sitesi oldugunu unutmayalim. insanlari cahil yada alim diye ayirmak alim insanlara yakismaz madem alim görüyorsunuz kendinizi cahil dediklerinizi bilgilendiriniz. Unutmayinizki allah katinda kim gunahkarsa alimde eşittir cahilde bir kimsenin bir kimseye cahilde olsa konusmada bilmese dunyanin en zeki insaninin oyuda birdir en cahil insanin oyuda birdir madem özgürlük ulkesinde yaşıyoruz herkesin fikirlerine saygı gostermemiz gerekir ayrica forum nezlinde siyaset olmasina sahsen karşıyım burasi ciftcilik ve traktör sitesi herkes dogruyu bilir ama isine geleni yapar unutmayalim sayın abilerim.
yazdıklarımda ahiretle ilgili bişey yazmadım.
tabi ki ahirette kimseye, fizik, kimya, biyoloji, matematik, edebiyat, tarih, coğrafya, astronomi, metalurji, tıp, vb... sormayacaklar.
bu günkü düzenden, memleketin ahvalinden konuşuyoruz.
https://www.youtube.com/watch?v=Ehn1KCeQAmE
Kadir Mısıroğlu ' nun bu videosundan başka en az 2 videosunda daha bu ifadelere rastladım.
alimin oyuyla cahilin oyu sadece demokrasi denen saçmalıkta bir tutulur, bu akla da mantığa da adalete de hayatın akışına da terstir, aykırıdır...

- 'Bildiğini bilenin arkasından gidiniz,
bildiğini bilmeyeni uyarınız,
bilmediğini bilene öğretiniz,
bilmediğini bilmeyenden kaçınız' (Konfüçyüs)

- ' ' Düşünmeden öğrenmek faydasız,
Öğrenmeden düşünmek tehlikelidir ' ' (Konfüçyüs)

- 'cahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. sadece seçim yaptığını zanneder. cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalim ve madrabaz hainlerdir!' (Friedrich Wilhelm Nietzsche)

Sizin dusunceleriniz yada yazdiklariniza yanlış demiyorum dogrusunu hakikatini yazmissiniz ellerinizden operim fakat cahil birsey gormemis insanlara iyiligi dogruyu gostermemekde yanlıştır onlari korleyerek benim yada senin oyun gibi üstünlük kurmakta sayın abim. Bir soz vardi bana bir harf ogretenin kirk yil kölesi olurum diye bilenler bilmeyenlere ogretmesse ne olur turkiyenin hali Cahilde olsa saygi gosterip dogruyu ogretmek en guzelidir abi sahsi görüşüm budur

Bu tür konuları konuşmayalım dedik, konuşulursa zıt fikirler ortaya çıkıyor .
Bu bizim bu tür konulardan uzak olduğumuzu göstermez .

Benim tadım kaçık , seçim üstü hiç kimse siyasi görüşünü fikrini burada altın tepsi içinde sunmaya kalkmasın burasıda siyaset meydanına dönmesin, herkesin fikri kendine .

ismail_17 link=topic=82287.msg978785#msg978785 date=1425667529' Alıntı:

Benim tadım kaçık , seçim üstü hiç kimse siyasi görüşünü fikrini burada altın tepsi içinde sunmaya kalkmasın burasıda siyaset meydanına dönmesin, herkesin fikri kendine .

İsmail Abi neden konuşmayalım?

Yani niye kendi kendimizi sansürluyoruz?

Ciftci ve hayvancinin su anki icinden çıkılmaz, acıkacak hali, sırf bunları zamanında konuşmadığı için gelmedi mı basına?

Gecen yıl gözümün önünde, bir açıklamaları ile 81 kuruş olan buğdayım 65 kurusa düştü. Bir yıllık emeğimin 4 ' te birini sanayiciye peşkeş çektiler. Bu konu iyaset mi, tarim mı? Ayirabilir mısın?

Susan birlik olamaz. Susup cebimizdekine, tarlamizdakine goz dikene yem mı olalım. Yeterince yem olmadık mı bu güne kadar?

Bu ülkede son 10 yılda:

Ciftci borçları %1100
Kadına şiddet %1400
uyuşturucu kullanımı % 650
Yolsuzluk algısı %320
Dolar % 75
arttı.

Ülke elden gidiyor İsmail Abi. Yine de susun diyor musun?

sebazios link=topic=82287.msg978908#msg978908 date=1425693046' Alıntı:
İsmail Abi neden konuşmayalım?

Yani niye kendi kendimizi sansürluyoruz?

Ciftci ve hayvancinin su anki icinden çıkılmaz, acıkacak hali, sırf bunları zamanında konuşmadığı için gelmedi mı basına?

Gecen yıl gözümün önünde, bir açıklamaları ile 81 kuruş olan buğdayım 65 kurusa düştü. Bir yıllık emeğimin 4 ' te birini sanayiciye peşkeş çektiler. Bu konu iyaset mi, tarim mı? Ayirabilir mısın?

Susan birlik olamaz. Susup cebimizdekine, tarlamizdakine goz dikene yem mı olalım. Yeterince yem olmadık mı bu güne kadar?

Bu ülkede son 10 yılda:

Ciftci borçları %1100
Kadına şiddet %1400
uyuşturucu kullanımı % 650
Yolsuzluk algısı %320
Dolar % 75
arttı.

Ülke elden gidiyor İsmail Abi. Yine de susun diyor musun?

Bu dede nin bakış açısı sağdan sola, yada soldan sağa, inatla etrafını görmeden olanlardan gelişmelerden haberi olmadan , kendini komik duruma düşürerek burada gündeme gelmek istemem , çünkü herkes benim gibi düşünmeye bilir herkes farklı düşünebilir, saygı duyarım.

Ben senin tarım ve hayvancılık ile ilgili yazılarını muhabbetle ilgili yazılarını zevklen beğenerek okuyorum , bundan ötesini beğenmiyorum , sen bilirsin .

ismail_17 link=topic=82287.msg978785#msg978785 date=1425667529' Alıntı:

Tamamen katılıyorum. Ben ihtilal ve iç savaşı Ankara ' da tam anlamıyla yaşadım. Sen sağcısın sen solcusun...! Alevimi yoksa Sünni misin? Yeter artık...! Herkes siyaset yapacaksa başka yerde yapsın. Bir huzurlu yer burası var... Burayıda siyasete düşmanlığa kimse sürüklemesin... Amerikası ' da batsın dolarıda...Partileri de batsın...! Bir tek Türkiye kaldı anlasanıza...! İşte her taraf kan gölü neyin hesabını yapıyorsunuz?

Bu arada ben ben sadece Allah ' a ve onun Şeriatine yani Kur-an ' a inanırım. Hiçbir siyasi parti tutmam.
SİYASETTEN VE SİYASETÇİDEN ALLAH ' A SIĞINIRIM...Mehmet Akif ERSOY

Şunlara bakın..! Biri haklıymış diğeri haksız, biri üstün öteki aşağılıkmış.... Bırakın artık şu siyasi ağızları ve alıntıları..... Ne demiş Yunus Emre; Gelin dostlar bir olalım, dir olalım, ir olalım.....

Resimler ve ekler

• 26103276.jpg
    26103276.jpg
    44.5 KB · Görüntüleme: 271
  • Suriyede_bir_koyde_100_kisi_infaz_edildi.jpg
    Suriyede_bir_koyde_100_kisi_infaz_edildi.jpg
    41.5 KB · Görüntüleme: 173
  • zincirini_koparmis_vahset.jpg
    zincirini_koparmis_vahset.jpg
    28.3 KB · Görüntüleme: 606
  • 26103276.jpg
    26103276.jpg
    44.5 KB · Görüntüleme: 269
  • Suriyede_bir_koyde_100_kisi_infaz_edildi.jpg
    Suriyede_bir_koyde_100_kisi_infaz_edildi.jpg
    41.5 KB · Görüntüleme: 176
  • zincirini_koparmis_vahset.jpg
    zincirini_koparmis_vahset.jpg
    28.3 KB · Görüntüleme: 349

Bence de burası bu tür konular olmadan daha güzel ve huzurlu .

İşten gelince açıyorum biraz bakıyorum dinleniyorum , ama zıtlaşma olursa yorar insanı .

İnternet ortamında çok siyasi görüşlerin fikirlerin eleştirilerin ortaya döküldüğü yerler var

Tabi ki siyasi yöneticilerimizi eleştirmek hakkımız , ama beğenmeyen kadar beğenenin de konuşmaya hakkı var madem demokrasi eşitlik .

Beğenen beğenmeyen burada karşı karşıya geldi mi burası bomba gibi patlar , hiç çekilmez .

Onun içindir bu konulara doğru girerken biraz daha sabır sabır ...

Konu başlığından bir hayli sapmış, fotoğraflardan anlaşılıyor, ben de aradaki yazılan iletileri okumadım açıkçası, sadece şu veriyi paylaşmak istedim, şimdi biz bunu resmi gazeteye bile inanmayan dayıya nasıl anlatıcaz?

Kişi başı milli gelir (2002) (2014) (Artış oranı)
Rusya 2376 usd 14302 usd 6 kat
Arjantin 2656 usd 11580 usd 4,3 kat
Brezilya 2822 usd 11358 usd 4 kat
Çin 1131 usd 6200 usd 5,4 kat
Endonezya 922 usd 3600 usd 3,9 kat
Meksika 7436 usd 10000 usd 0,3 kat
Hindistan 491 usd 1500 usd 3 kat
Türkiye 3522 usd 10000 usd 2,84 kat

İyi de amcam resmi gazeteye inanmazken, gerçek verilere nasıl inanacak? :)

Saf Anadolu insanı ülkeyi kurtarsın canını feda etsin afedersiniz vücuduyla para kazanan AYSUN KAYACI benim atamı dışlasın kendini yüksek görsün.Anadolu insanıyla oyu eşit olmasın.

Bir kişinin yanlıs konuşması ile birilerinin birilerinden üstün olduğunu kimse idda edemez etmemeli.Tüm köylüleri aşağılıyosunuz.

Bende alttaki resimlerdeki şahıslarla aynı oya sahip değilim.Benim benliğimi geleneğimi göreneğimi kesinlikle temsil etmiyorlar.Bizde bir kişi öldümü arkasından matemi tutulur dansı edilmez.

Resimler ve ekler

• IMG-20150307-WA0022.jpg
    IMG-20150307-WA0022.jpg
    46.8 KB · Görüntüleme: 128
  • IMG-20150307-WA0022.jpg
    IMG-20150307-WA0022.jpg
    46.8 KB · Görüntüleme: 130
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...