ÖZÜR DİLEMEK COK MU ZOR İLLA KAVGA MI EDELIM ?

Evet arkadaslar oncelıkle herkese selam konuya nasıl baslıyacagımı bılmıyorum her neyse bugun basımdan gecen ufak bır oalyı anlatayım ....

Ananem sısman bacakları agıran bır ınsan ve kalp hastası ve dahada bır cok hastalıgı olan bır ınsan bugun bıze geldı hastaneye goturdum sonrasında eve tekrar getırdım koye donmesı ıcın tekrar dan duraga goturecektım arabayı kapının onune getırmek ıcın gıttıgımde otopark denılebılecek bır alanda 100 tane arabanın rahat park edebılecegı ucretsız bır alandan arabayı almaya gıttım ve kendılerının de kapının onunde hazır olmalarını belırttım

Neyse ben gıttım arabaya ulastım bırde ne goreyım bır tane beyaz linea 50 tane aracın gecmesını engelleyebılecek sekılde arabasını park etmıs :) tabı bu 50 gecemeyecek aracın ıcınde bızım arabada var arabaa nın ustune neysekı telefon no bırakmıs neysekı aradık gelıyorum bır 5 dk ya kadar dedı beklıyorum tam 25 dakıka bekledık bu sırada yaslı ananem apartmanın onunde benı beklıyor gelıpde alsın dıye her neyse kadın geldı tabı sadece bnm arabam yok bnm arkamda bi 15 kısı fılan var onu beklıyen :) kadın rahat rahat yuruyerek gelıyor ne bı kosturmaca ne vs acele etmek gıbı bı kavramı yok geldı sallana sallana :) ablacım buraya park edılır mı dedım hanı suraya park etsen 3 arabanın cıkısını engllersın ama buraya edınce 50 aracın gırısını kapatıyorsun dedım bnm hastam var onu otobuse yetıstırıcem bu abı bankaya gec kaldı vs vs kadın ne olcak her işte bı hayır vardır gıbısınden ozur dıleyecegıne ZEYTINYAG GİBİ uste cıkmaya calısıyor dıo bnm yerımde erkek olsaydı bunları dıyemezdınız egonuzu tatmın edıyorsunuz falandı fılandı busuru laf soledı o sırada beynımdem vurulmusa dondum senı parcalarım dedım cok sınırlenmıstım resmen sınır harbı gecırdım sonra kadının ustune yurudum sonra vaz gectım kadın oldugu aklıma geldı :) sınırden ne yaptıgımı bılmıyorum benı öle bı hale sokmustu kı ne yapacagımı sasırmıstım hala konusuyordu ve bagırmama neden oldu (konusma lan) bır mahalle bu lafımı duymak zorunda kaldı mıllet kavga var dıye bıze dogru kosmaya baslamıstı dıger soforlerde kadına sen bır seytansın bu yuzune yansımıs ,hem suclusun hemde guclusun terbıyesız ozur dılıyecegıne uste cıkıyor gıbısınden laf ettıler sonrasında arabayı cektı benım onumden bankaya yetıcek abı gectı gecerken bela okudu karıya bakarak sonra ben gectım bende sovdum ve arkamdan gelen araclar ne yaptı bılmıyorum

şimdi suna deyınecegım kadın gelse kusura bakmayın vs 5 dk lık bı ısım vardı dese yemın ederım bır sey demezdım
ıkıncısı bu konuda kadın veya erkek olmanın bence cınsıyet ayrımı yok neden dersenız kımse erkek veya kadın 50 kısının gececiği yolu bılerek yada bılmıyerek kapatamaz buna hakkı yok yapıorsada hatasını bılıcek kardesım bılmıyorsa olayları bu duruma getırmesıne sebeb oluyor

3. cu sınırlı bır ınsan olabılırım bu dogrudur ama trafıkte gercekten sakınımdır benı kızdıran olay ıse yaslı kadını 25 dk ayakta bekletmem ve buna sebeb olan kısının bunu umursamayan tavrı

sizce ben ne yapmalıydım yorum larınızı beklıyorum
@çiftçilikhayatı @ALİ SARAÇ

Ynt: ÖZÜR DİLEMEK COK MU ZOR İLLA KAVGA MI EDELIM ?

kardeş bana sormuşsun sağolasın. Kadın cinayetleri bu son günlerde aldı yürüdü. Özgecan Aslan yavrumuzun katledilemsi benim erkekliğimden utanmama neden oluyor. yolda yürürken kadınların yüzlerine bakamıyorum. Cidden sarstı beni Özgecanın başına gelenler. Kadınların araba sürme konsunda acemi olduğunu biliyoruz ama kimi kadınlarda çok güzel kullanır. genelleme yapmak yanlış.Kadınlara karşı toplumun anlayışının değiştirmesi zorunluluk artık. Diğer yandan maalesef bazı hanımlarda sorunlu olabiliyorlar.bi çok faktör etkiliyor psikolojiyi insannında zayıf yanı bu :(.. Bu hanfendinin üste çıkmaya çalışması hoş değil. Kadına nasıl söyledin çok mu sert söyledin ki sana bu tepkiyi verdi ? anlattığına göre pek sert söylememişsin. Ancak sadece kadın olacak diye bir insan naif olacak diye birşey yok.. Bazı kadınlar ( kadın oldukları için demiyorum bunu) çok cazgır ve terbiyesiz oluyorlar, nasıl çevremizde beş para etmez erkekler varsa .. Bu bireyin kendisiyle alakalı. keza sen aramışsın rica etmişsin 25 dakika bekletmesi de neyin nesi. Eğer 25 dakikada ancak gelbilecek bi mesafede ise anlarım ama salına salına geldi diyorsun birde. Bu diğer insanlara saygısı olmadığını, bencil biri olduğunu, kendisini çok öenmli bir birey sandığını, ve diğer insanların haklarını bilinçli olarak gaspeden bir karaktere sahip olduğunu gösteriyor. Eğer düzgün parkedemiyorsan birilerine rica edersin park ediverirler.. Kadının sana erkeksin diye böyle yapıyorsun demeside saçma bir durum. kendisini haklı çıkarma çabası. Orada bir ton insan o kadının umursamaz şekilde parkı için bekliyor. Haksız.

Çok sinirlenmessen iyi olurmuş. sinirle parçalrım seni demen kadına koz vermiş. ama anlattığına göre orda bekleyenlerde fena uyuz olmuşlar kadına.. Bence psikolojiside pek sağlam biri değil.. Ne yapmalıydım kısmına gelince de bu durumda cidden yaşamdan bilemeyiz.. ama benim bu tip agresif kendini bilmezler karşısında takındığım bir tavır var.. Dalga geçiyorum , umursamıyorum, yav he he deyip geçiyorum.. Laf anlatamzsın ki.. Ha bir erkek olsaydı sana ağır bir küfretseydi dayağı hak ederdi. ama kadın olunca boşverip dalga geçmek gerek. yani kırıc bi şekilde değilde işi muzipliğe vurmak lazım. ancak senin durumun farklı annen rahatsızmış. Çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim annene. bu gibi durumlarda sevdiğin kişinin sağlığı söz konusu olunca , çokta kontrollü olamıyorsun.. Kadının tavrını ben hiç beğenmedim. eminim annenin sağlığı söz konusu olmasa daha sakin olup kadınla pek muahttap olmazdın. Hani ben senin yerinde olsam galiba bende kendimi tutamaz, bağırırdım.. Acelen var otobüse yetişmen lazım ve kadının bu umrunda değil... Bu gibi durumlarda böyle vurdum duyamaza denk glemekte kötü cidden. ama işin iyi yanı bir tatsızlık çıkmadan ayrılmışsın ordan.

abi ben bır yere yetısmeye calısıyorum ve o umursamıyor zaten otobusu kacırdım sayesınde 3 durak bastım ole durdurdum otobusu her neyse o onemlı deıl bizi insan yerıne koymuyor gıbı davranması benı kızdıran nokta oldu ama sadece ben deıl arkamda 15 arac kadını beklıor herkes ana avrat sovdu kadına ama kadında ole bır potensıyel var kı 15 erkegı puskurtebılcek kapasıtedeydı tmm kadındır ama orda bır erkek olsaydı yuzde 99 suan gırmıstık bırbırımıze kesın yani

Genelleme yapmıyorum ama bazı kadınlar kadınlığını koz olarak kullanıyor. Ben kadınım sıranı verirmisin, Ben kadınım sen azcık bekle. Bişey yaptınmı bi bayana bu yapılırmı. İçlerinde şeytan yatıyo. Kadınlığını kullanmalarına gerek yok. Biz zaten kadının öncelik gösterilmesi gereken yerde öncelik gösteriyoruz. Birde kendilerini en iyi sanmaları dokunulmaz sanmaları adamı deli ediyor. Hep zeytin yağı gibi üstteler. Yanlış anlaşılmasın ama kocalarından dayak yiyen kadınların %50 belkide daha ust kesimi, iplememezlik, egoistlik gibi durumlardan adamı çileden çıkarmaktan dolayı oluyo.

ben olsam yada senin anlattığn aslında bize bir ibrettir
5 dakika sonra geleceğim demiş ama gememiş
hemen polisi aramak lazım trfik cezasını yiyince o kendiliğinden uslanırdı diye düşündüm

bengogs link=topic=82308.msg978889#msg978889 date=1425684103' Alıntı:
Genelleme yapmıyorum ama bazı kadınlar kadınlığını koz olarak kullanıyor. Ben kadınım sıranı verirmisin, Ben kadınım sen azcık bekle. Bişey yaptınmı bi bayana bu yapılırmı. İçlerinde şeytan yatıyo. Kadınlığını kullanmalarına gerek yok. Biz zaten kadının öncelik gösterilmesi gereken yerde öncelik gösteriyoruz. Birde kendilerini en iyi sanmaları dokunulmaz sanmaları adamı deli ediyor. Hep zeytin yağı gibi üstteler. Yanlış anlaşılmasın ama kocalarından dayak yiyen kadınların %50 belkide daha ust kesimi, iplememezlik, egoistlik gibi durumlardan adamı çileden çıkarmaktan dolayı oluyo.
toptan terapi lazım bizim topluma. Pek kafa sağlığımız yerinde değil.. Kadın ve erkekelrinde psikoloji iyi değil ne yazık ki.. Özelliklede geçim skınıtısı şiddeti arttırıyor. Dediğin türden kadınlar var, doğru. . Zaten incelik bilen insan seninde anlattığın gibi kibarlığı kadına önceliği bilir. Ha diğer yandan çok öküz adam var memlektte oada var :)

Dem_ba_ba link=topic=82308.msg978888#msg978888 date=1425683824' Alıntı:
abi ben bır yere yetısmeye calısıyorum ve o umursamıyor zaten otobusu kacırdım sayesınde 3 durak bastım ole durdurdum otobusu her neyse o onemlı deıl bizi insan yerıne koymuyor gıbı davranması benı kızdıran nokta oldu ama sadece ben deıl arkamda 15 arac kadını beklıor herkes ana avrat sovdu kadına ama kadında ole bır potensıyel var kı 15 erkegı puskurtebılcek kapasıtedeydı tmm kadındır ama orda bır erkek olsaydı yuzde 99 suan gırmıstık bırbırımıze kesın yani
kadın haksız cidden. Aslında en güzelini arkdaş demiş. Ordan bir polis çağırıp ceza kesebiliyorsa ceza kestirmek. ama kapalı park alanıysa ceza kesmek de zor olur galiba.

çiftçilikhayatı link=topic=82308.msg978891#msg978891 date=1425684428' Alıntı:
toptan terapi lazım bizim topluma. Pek kafa sağlığımız yerinde değil.. Kadın ve erkekelrinde psikoloji iyi değil ne yazık ki.. Özelliklede geçim skınıtısı şiddeti arttırıyor. Dediğin türden kadınlar var, doğru. . Zaten incelik bilen insan seninde anlattığın gibi kibarlığı kadına önceliği bilir. Ha diğer yandan çok öküz adam var memlektte oada var :)
O öküzler yüzünden belkide bu duruma düştük. Kadınlar bir trip kalkanı kurmuşlar ki kendilerine hiç sorma. Bide bişey yapılmıycaklarını bildiği için oşuyolarda coşuyolar. Zaten kadın kendini suratından belli ederi. Afedersiniz ama bazılarının çirkeflikten yüzünden b*k akıyo

çifçilik zor iş link=topic=82308.msg978890#msg978890 date=1425684257' Alıntı:
ben olsam yada senin anlattığn aslında bize bir ibrettir
5 dakika sonra geleceğim demiş ama gememiş
hemen polisi aramak lazım trfik cezasını yiyince o kendiliğinden uslanırdı diye düşündüm
abı aslında aklıma gelmedı deıl ama bnm arabanın muaynesı yoktu :D bırde bakar fılan gumburtuye gıderdım

aynen katılıyorum sana. Bak mesela kadınlara o kadar sülük gibi yapışan, laf atan askıntılık eden o kadar çok beyinsiz erkek var ki.. Bu kadınlarda bir savunma kalklanı oluşturuyor, diğer yandan da bu aşırı ilgi kadında kendini beğnemişliğe de neden olabiliyor. Hepimiz insanız ve aşırı ilgi şımarmaya, kendini üstün görmeye neden olur.. Benim yurt dışında olan arkdaşlarım ve özellikle almanya ve rusyada olanlar orada ki kadınların türk erkeklerini çok da sevmediklerini söylüyor. neden diye soruyorum. Askıntılık çok, ve yalan söylüyorlar.. Tek ayak üstünde kadına elli tane yalan söylersen ve o yalnlar ortaya çıkınca nasıl güven kalsın. ki bu avrupada ve rusyada bir beş değil. yüzbin tane kadının başına denk gelse böyle karaktersiz bi kaç tane adam ve hep aynı milletten olunca, kadınların o milletin erkeklerine bakışı nasıl olur ki .. rusyada yaşayan arkadaşım, rus kadınlarının türk erkeklerine hayran olduğunun tamamen yalan olduğunu söylüyor. Yok öyle bişey, olay tam tersi türk erkeklerinin çoğunu güvenilmez yalancı olarak nitelendiriyorlar.. İşte buda böyle öküzoğlu öküzlerin yüzünden oluyor. Kaba tabir ama ne yazık ki başka laf denmez böyle yalancı, yabancı kadınlartı toptan jayat kadını gibi gören tiplere.. bazı kadınlarda dediğin gibi.. aman öylesine denk gelmeyelim.. akla zarar tipler

bengogs link=topic=82308.msg978893#msg978893 date=1425684611' Alıntı:
O öküzler yüzünden belkide bu duruma düştük. Kadınlar bir trip kalkanı kurmuşlar ki kendilerine hiç sorma. Bide bişey yapılmıycaklarını bildiği için oşuyolarda coşuyolar. Zaten kadın kendini suratından belli ederi. Afedersiniz ama bazılarının çirkeflikten yüzünden b*k akıyo
Aynen benm tartıstıgım kadında o potansıyeldekı bır kadındı 15 erkegı puskurtecek bır kapasıtesı vardı sanırım dul yada kocasında iş yok ::)

Dem_ba_ba link=topic=82308.msg978897#msg978897 date=1425685535' Alıntı:
Aynen benm tartıstıgım kadında o potansıyeldekı bır kadındı 15 erkegı puskurtecek bır kapasıtesı vardı sanırım dul yada kocasında iş yok ::)
Saçından tutup asvalta sürttürerek kafasından kıvılcım çıkarttırasın geldi dimi. Bazen kız arkadaşım için bende aynı şeyleri düşünüyorum :D Ama yapmıyorum tabi. Küçükken kıza vurmuştum bikere bidaada tövbe ettim koca gün ağladığı yetmezmiş gibi öğretmeni bana mimletmişti.

bengogs link=topic=82308.msg978900#msg978900 date=1425686478' Alıntı:
Saçından tutup asvalta sürttürerek kafasından kıvılcım çıkarttırasın geldi dimi. Bazen kız arkadaşım için bende aynı şeyleri düşünüyorum :D Ama yapmıyorum tabi. Küçükken kıza vurmuştum bikere bidaada tövbe ettim koca gün ağladığı yetmezmiş gibi öğretmeni bana mimletmişti.
Aynen ama bayan oldugu aklıma gelınce gerı dondum

bu işin kadını erkeği yok. .maalesef toplum yapımız bu. eğitim şart.
geçenlerde ben ve oğlum bir alışveriş merkezine gittik. alışverişten sonra otoparkta beklerken bir bayan hızlı bir şekilde özürlüler için ayrılmış yere aracıyla giriş yaptı. bizde merak uyandırdı. acaba özürlümü diye.
bayanın arabadan inmesini bekledik. bayan arabadan indi. yürümeye başladı. benim oğlanın ağzından çıkan ilk kelime baba bu bayan kafadan özürlü dedi.