Kubota servis sorunu askale

Kubota M8540 kullanıcısıyım eski traktörüm TürkTraktör 80-66ydı. 1 yıl henüz dolmadı traktörün direksiyonu çok ağırlaştı zor döndürülüyor ve yakıt 80-66 nın iki katı 3 kez servisi çağırmama rağmen sürekli tecrübesiz elemanlarla sağını solunu yağlayı gidiyorlar. Kubota servis için japonyadan üst düzey yöneticinin iletişim bilgilerine ihtiyacım var. Mail yada tel. kendi siteleri japonca olduğu için ulaşamıyrum ingilizce bir site de işimi çözer konuyla ilgili fabrikalarına mail geçmek istiyorum. Askale bayine kalırsa bizi oyalayacak gibi görünüyor.

Ynt: Kubota servis sorunu askale

Traktörün kaç saate bilmiyorum ama sorunun şanjuman yağından
Şimdiki traktörlerin direksiyon yağı şanzuman yağından kullanılıyor
Yağ özelliğini kaybedince direksiyon ağırlaşır helede piston çıkışlarına taktığın alet yada römorkun yağı karıştıysa

kubota çok iyi bi marka fakat boyle sorunlar insanın başında olunca o kaliteli marka dünyanın en kalitesiz malıymış gibi oluyo inş kısa sürede sorunun çozulur geçmiş olsun.

Traktor daha 300 saatte sanzuman yagi aklima geldi ama bukadar kisa surede yagin kirlenecegini sanmiyorum ama yagi degistirip deneyecegim. Fabrikanin cevapsiz kalacagini dusunmuyorum bende ama dogru bir mail adresi bulsam yazacagim. Fend konusunda haklisin ama malum cok pahali.

sonerbilgin link=topic=82316.msg978974#msg978974 date=1425732104' Alıntı:
Kubota M8540 kullanıcısıyım eski traktörüm TürkTraktör 80-66ydı. 1 yıl henüz dolmadı traktörün direksiyonu çok ağırlaştı zor döndürülüyor ve yakıt 80-66 nın iki katı 3 kez servisi çağırmama rağmen sürekli tecrübesiz elemanlarla sağını solunu yağlayı gidiyorlar. Kubota servis için japonyadan üst düzey yöneticinin iletişim bilgilerine ihtiyacım var. Mail yada tel. kendi siteleri japonca olduğu için ulaşamıyrum ingilizce bir site de işimi çözer konuyla ilgili fabrikalarına mail geçmek istiyorum. Askale bayine kalırsa bizi oyalayacak gibi görünüyor.
Size yardımcı olabilecek kişilerin numarasını pm attım. Askale servisinin sorumsuzluğu, adam gibi işten anlayan ustalarını göndersinler.

Kolay gelsin.

Direksiyon sertleşme sorunu, yukarıdaki bi arkadaşın da dediği gibi başka bir ekipmandan (çoğunlukla romorktaki pistondan) gelen yağın, traktördeki yağın viskozitesini bozması ile oluşan bi sorun.

Aşağıdaki telefon numarası Kubota Askale ' den Yalçın Usta ' nın cep numarası. Çok basit bir işlemle (1 conta değiştirerek) sorunu halledebiliyor. Kendisini ararsan kesin olarak yardımcı olur.

GSM: 0(534) 363 46 65

Sorun hala çözülmezse Askale ' nin müdür Sıtkı Bey ' in numarasını özelden yollarım.

Yine çözülmezse marubeni ' nin (eski distribitör) şu anki iletişim numaralarını yollarım.

Yine çözülmezse Kubota Japonaya merkezin numarasını bulurum.
Lakin ilk arama ile sorun çözülür tahminim.

Not: mesajdan sonra Yalçın ustayı aradım. Yakındıysa 10 dakikada hallederiz. Basit birşey dedi. Nerden olduğunuzu bilmediğimden yerinizi söyleyemedim.

Arayacağınızı söyledim. Şu an telefonunuzu bekliyor.

sebazios link=topic=82316.msg979230#msg979230 date=1425813277' Alıntı:
Kolay gelsin.

Direksiyon sertleşme sorunu, yukarıdaki bi arkadaşın da dediği gibi başka bir ekipmandan (çoğunlukla romorktaki pistondan) gelen yağın, traktördeki yağın viskozitesini bozması ile oluşan bi sorun.

Aşağıdaki telefon numarası Kubota Askale ' den Yalçın Usta ' nın cep numarası. Çok basit bir işlemle (1 conta değiştirerek) sorunu halledebiliyor. Kendisini ararsan kesin olarak yardımcı olur.

GSM: 0(534) 363 46 65

Sorun hala çözülmezse Askale ' nin müdür Sıtkı Bey ' in numarasını özelden yollarım.

Yine çözülmezse marubeni ' nin (eski distribitör) şu anki iletişim numaralarını yollarım.

Yine çözülmezse Kubota Japonaya merkezin numarasını bulurum.
Lakin ilk arama ile sorun çözülür tahminim.

Not: mesajdan sonra Yalçın ustayı aradım. Yakındıysa 10 dakikada hallederiz. Basit birşey dedi. Nerden olduğunuzu bilmediğimden yerinizi söyleyemedim.

Arayacağınızı söyledim. Şu an telefonunuzu bekliyor.

İlgin için çok teşekkür ederim yalçın ustayı aradım seninle aynı şeyleri söyledi, fakat tamire kendi gelmedi başka bir arkadaş geldi direksiyon kutusunun komple değişmesi gerektiğini söyledi bunun için de yedek parça gerekiyormuş eyvallah dedik hemen gelir dedi, 10 marttan bugüne 18 gün geçti ses seda yok. 100 dönüm tarla sürdüm kollarımın ağrısından duramıyorum bir üst yetkiliyi aradım yine aynı cevap peki sezon ortasında başımıza bir iş geldiğinde sürekli bunlarla mı karşılacağız diye düşünmüyor değilim.

sonerbilgin link=topic=82316.msg987224#msg987224 date=1427576946' Alıntı:
İlgin için çok teşekkür ederim yalçın ustayı aradım seninle aynı şeyleri söyledi, fakat tamire kendi gelmedi başka bir arkadaş geldi direksiyon kutusunun komple değişmesi gerektiğini söyledi bunun için de yedek parça gerekiyormuş eyvallah dedik hemen gelir dedi, 10 marttan bugüne 18 gün geçti ses seda yok. 100 dönüm tarla sürdüm kollarımın ağrısından duramıyorum bir üst yetkiliyi aradım yine aynı cevap peki sezon ortasında başımıza bir iş geldiğinde sürekli bunlarla mı karşılacağız diye düşünmüyor değilim.

Keşke Yalçın usta gelseydi. Şu anki ustalar içinde en kalifiye olan o.

Açıkçası yapılan hoş değil. Ne olursa olsun bu ürünü almış olan bir çiftçi madur edilmemeli. Zamanla yarışan bir meslek bu.

Siz boş bırakmayın. Arayın, sürekli, gerekirse her gün arayım, sıkıştırın. Lisanı münasiple imajın zedelendiğini söyleyin.

Ha hala ilgisizlik devam ederse tüketici mahkemesine kadar gidin. Böyle birşeyin açıklaması olmaz.

Beni tanıyor olmaları yada bana iyi davranmaları birşeyi değiştirmez. Ben yada bir başkası. Bu malı satıyorlarsa, arkalarında duracaklar.

Bu kadar basit.

ksr bakmayın ama bu konuda sunu acıklamak zorundayım bakın kubota ne kadar da ıı olsa yenı arac alan kısıler dırek servısi dusunuyor eee servıstede de ulkemızde nh bırıncı sırada nh ne kadar kotu olsada servısı oldugu ıcın talep edılıyor yenı arac alan kısıler macera aramamak ıcın nh dıo servıs cok onemlı bır faktor

konuyu epey zamandır takip edşyorum . dem ba ba lakabıyla yazan arkadaşın dediklerine aynen katılıyorum .
Şimdi gelelim bu konuya burada suç tamamen servislerin ama bununda cezasını benim çiftçi kardeşlerim veya arkadaşlarım neden çeksin .böyle piyasaya girmek için uğraşan firmalar nasıl oluyorda böyle bir olaya müdahalede çok geç kalıyorlar aklım almıyor . sonrada bizler diğer yerli firmalar bunu yapınca zorumuza gidiyor .
Bir teknik personel olarak ( not = dünyada bir çok hava yollarına teknik hizmet veriyoruz ) . bir arıza geldiği zaman önce arızanın geliş şeklini ve ne tür problemlerin olduğuna bakılıp karar verilir . sonra olaya müdahale edilr . yani hazırlık yapılarak gidilir . bu arkadaş sorununu anlatmış gelen servis hazırlıksız gelerek arkadaşımızı mağdur etmiştir . neden gelirken direksiyon kutusunun değişimi ile hazırlık yapmadan geliyor .
benim burada anlamadığım yılmaz kardeşin devreye girerek lütfen yardımcı olun gibi araması . ben bu konularda çok hassas bir insanım . BENİM İÇİN SERVİS HİMETİNİ İYİ VEREMEYEN FİRMA MECAZİ ANLAMDA 10 PARA ETMEZ .ister yerli ister avrupa olsun . gerekli hukuki yolların tamamınıda kullanırım . lütfen her platformda hakkınızı arayın .
sonrada bu firmalar kaliteden bahsederler . bir traktörün az yakması, çok kaçması , çok çekmesinin yanında dünyada TOPLAM KALİTE denen bir şey vardır . bunların tamamını en iyi sağlayan firmalar devamlı önde olurlar .
BOSH firmasını sahibi müşterimi kaybetmektense paramı kaybetmeyi yeğlerim demiş . düşününce ne kadar haklı olduğu ortada
herkezin bildiği şeyleri tekrar yazdım ama malesef bu konularda çok üzülüyorum .
iyi geceler .

aoboran link=topic=82316.msg979088#msg979088 date=1425756720' Alıntı:
Traktörde gücün yetiyorsa FENDT alacaksın,yoksa bulunduğun bölgede malını sattıktan sonra arkasında duran,servise dediğini yaptıran markaya bakacaksın...
Iyi diyorsun abi de buradaki fendt lerin servisi hicbiseyi garantiye sokmuyor daha 400 saatteki motorun jantlari catladi garantiye sokmadilar bi lastik yardi 3 ay lastik bekledi ebati Turkiyede olmadigindan kapi kapi motor aradi islerini yapmak icin kutlucan bi motor gönderivermedi

MArka için kötü bir imaj algısı oluşturuyor bu şekilde ilerleyen süreçler , daha kritik bir arıza olsa sezon ortasında , traktör olmadan hiçbir iş olmuyor malum , çoğu arkadaşımızda tek traktör var , bu insan nasıl yapacak işini , 18 günde ne çift kalır nede orak.
Kaldıki o parçanın ülke stoğunda olması gerekli , japonyadan istense bile birkaç güne en fazla bir haftaya gelir.
Hem para verip hemde mağdur olmaya kızıyor insan , bu traktörleri bize bedava vermiyorlar.
İnşallah mağduriyet biran önce giderilir , konunun takipçisiyiz , artık saklısı gizlisi kalmıyor böyle işlerin , bir markada bir serviste bir olay yaşanınca hemen ulusal boyuta taşınıp herkezin haberdar olması sağlanabiliyor.

fatihcastle link=topic=82316.msg987300#msg987300 date=1427619902' Alıntı:
Iyi diyorsun abi de buradaki fendt lerin servisi hicbiseyi garantiye sokmuyor daha 400 saatteki motorun jantlari catladi garantiye sokmadilar bi lastik yardi 3 ay lastik bekledi ebati Turkiyede olmadigindan kapi kapi motor aradi islerini yapmak icin kutlucan bi motor gönderivermedi
Fendt lerdeki bu cant catlama sorunu kronik galiba .Benim bölgemdede yeni traktörde aynı sorun yaşandı.