yakit tuketimi

Ynt: yakit tuketimi

L 95 Le olan bi anım var onu anlatayım. Başka modelleri bilmem Baştan söyleyim.bir kaç sene önce L 95 vardı onunla kıyaslayabileceğimiz iki durum oldu.
L 95 pancar zamanı 20 Ton net pancarı sıkmalı pancar kepçesiyle yüklüyordu üç römorka fabrikaya boşaltıp geliyordu(25 km gidiş 25 km dönüş) 25 litre mazot yakıyordu, şu An 8105 Tümosan var 15 Ton net pancar götürüyor iki römorkla yükleme felan yok sadece gidiş geliş 25 litre yakıyor dedi babam bana az bile söylemiş olabilir her neyse durum bu İkinci durum ise anlatsamda inanmazsınız boş verin.
Tümosan iveco motorun çakmasını yapıyor diye biliyorum ben..

• Beğen
Tepkiler: abici
Ynt: yakit tuketimi

iş yapan traktör yakar. yakmasın istiyosan iş yapmıcan iş yapıcaksan da yakmasın demicen hem iş yapsın hem yakmasın diceksen tümo nh fln hikaye alıcan bi 398 arkana bakmıcan =) şaka bi yana yaptıgın işe toprak yapısına söföre hava sartlarına vs vs bi sürü bunlar gibi etmene baglıdır yakıt tüketimi. aynı şartlarda iki aynı model traktör bile farklı yakıt tüketebilir cünkü pompa ayarları farklı olabilir. yani alayacagın tümo nhden az yakar yada nh tümodan az yakar diye bişey söz konusu olamaz =)