MAZOT GUBRE DESTEGI ' KESINTILER'

Arkadaşlar askıya çıkarılan miktar ile hesabimiza yatan para arasında. Uyuşmazlık oluyor. Bunların nedenlerini bilen varmı. Bu sene benden 430 lira kesmisler. Sizde de böyle bi uyuşmazlık varmı ?

Ynt: MAZOT GUBRE DESTEGI ' KESINTILER'

ademin link=topic=82360.msg979505#msg979505 date=1425849982' Alıntı:
Arkadaşlar askıya çıkarılan miktar ile hesabimiza yatan para arasında. Uyuşmazlık oluyor. Bunların nedenlerini bilen varmı. Bu sene benden 430 lira kesmisler. Sizde de böyle bi uyuşmazlık varmı ?
bende de 300lira kesinti var. Sebebi 50lira hesaba yatarken kesildi diğer 250si de şöyle . Kendi adıma 153 dönüm çks var köye gelen liste de 127 dönüm görüküyor tarım ıle gittim böyle böyle dedim bu kesinti nıye dedim bilmiyoruz dediler . Ve kayıt aldılar dönüm de su kadar eksik var diye 2hafta sonra kontrol ettim dönüm düzelmiş fakat para miktarı düzelmemış 250lira yı gümlettiler. Sadece benim değil 3-4kişinin de böyle

arkadaşlar köylere dagıtılan icmallerdede problem olabılıyor dıkkatli bakın.. sonuçta memurlarda hata yapabılır.. örnegin cks de 25 donum yulafım var bana verılen desteklenme sınırı 1.800 kg yazılmıs satış miktarım 5.100 kg destege tabi 1.800 kg yazıldıgından 94 tl destek cıkmış. muhtemelen memur arkadaş 11.800 kg yazacagına 1. eksik basarak 1.800 kg yazmıs yarın ilçeye ugrayacagım bunun için..

Valla bana fazla yatırdılar falan diyodum da, çok fena geçirmiş de olabilirler. Hiç incelemiyorum.

İmcelediğimde biliyorum çünkü. Para kaybettiğimi öğrenmekle kalmayıp, sinirlerim de bozulacak.

Cehalet = mutluluk.

Cks de hiç sorun yok. Herşey doğru yazıldı ve doğru hesaplandı.ama bankamatikten hesap extresi aldım. Tarımsal destekleme mgd desteği olarak yatan parada 430 lira kesinti var.
Sonrasında
58 lira masraf tahsilatı
2.69 masraf tahsilat faiz
0.13
15
0.75 lira daha aynı şekilde masraf tahsilat ve faiz diye kesilmiş.
Benim anlamadığım nokta ; ziraat bankası zaten selam versek hemen masraf alıyor bide üstüne üstlük neden daha bizim paramızı kesiyor. Sizin de söylediğiniz gibi sorunca mantıklı bir cevap alamıyoruz.

Bu nasıl bi adalet anlamadım gitti. %4 e denk geliyor kesinti. Benim alın terimi çalıyorlar ya hakkımı helal etmiyorum. Konusurlarsa çiftçiyi desteğe boguyorlar ama is icraata gelince hem haraç kes ,hem tmo yu açma ,mazottaki vergi oranını yükselt. Gelişmekte olan bölge de değiliz sağolsun hiçbir hibedende yararlanamıyoruz.

kesinti sadece onlarda mı !!!
200 kg ' den fazla kestiliren büyükbaşta 300 TL destek vardı.
ilk önce 190 TL ' ye indirdiler.
en son da 100 TL ' ye indirdiler.

Suriyeliler için kesinti yapılıyor diye söylüyorlar...

bakamayacaksan, almayacaktın arkadaş,
2 milyon.
10 sene sonra sayıları 10 Milyon olcak.
onlar da isyan eder, zaten başımızda bir dert var !!!!!!!!!!!!

Bu kesintilerin sebebini nereden öğrenebiliriz..

Müracat edeceğimiz yerler nereleri,

Bölgemize gelen vekilleri de sıkıştıralım.Bakalım haberleri varmı.yoksa secimden sonramı cevaplayacaklar...

Arkadaşlar , bu kesinti işini daha önce rahmetli Hakan abiyle cok araştırdık.
işin aslı % 4 e kadar olan kesinti oranı bi nevi yasal kesinti.yani devletin karşılıksız hibe yöntemiyle verdiği her destekten banka ve maliye fon oluşturmuş %4 kesinti yapabiliyor.
ama alacanız destekte kesinti oranı % 4 den fazlaysa bunu araştırın .banka bazen hesaplarda yanlışlık yapabiliyor.

Olay geri alma yada almama değil. Öncelikle şunu iyi kavramak lazım.

Bize verilen desteklerin tamamı, kesinti olmadan bütçeden çıkıyor. Bu destekler ile ilgili ayrıntıya girmeyim ama çok özetle söylemek gerekirse dünyanın her yerinde var ve anayasal zorunluluk. Yani o para anamızın ak sütü gibi helal olan bi para.

Kesinti kısmına gelince. Devletin sürekli olarak yaptığı bi tırtıklama yöntemidir bu. Başka bi taraftaki deliği kapatmak için, hakkını en aramayan kesimden ufak ufak tırtıklar bu parayı. Çiftçi olan bizler de bu iş için biçilmiş kafanız.

Kesintilerin içersinde:

- bankanın hesap kullanım ücreti. (6 ay ve yıllıktır) ayrıca açılan destekleme hesabı biraz da büyüzdendir.
- dağıtım için komisyon ücreti. (Sonuçta bu parayı dağıtmak da bi iştir ve banka personeli bu iş için mesai harcar)
- vergi ve
- çeşitli kalemlere yapılan bazı harç kesintileri.

Bu işin öyle şu kadarı yasaldır, bu kadarı yasal değildir gibi bi açıklaması yok. Vergi haricindeki (ki çok az bi meblağ tutar) kalan paranın tamamı haksız yere alınır.

Sizin cebinizdekinden parayı alıyorlar yani. Sadece size verilmeden önce alındığı, ayrıca destek sisteminin ülkemizde hala 'avantajdan çerez parası' olarak algılanmasından dolayı fazla umursanmıyor. Oysa kesintiler ile toplanan paranın rantı o kadar büyük ki, isyan edersiniz.

Bi kaç hafta önce haberlerde çıkmıştı. Bi kamu kurumunun ya muhasebecisi, yada veznedarı, dağıtılan maaşlardaki kuruş küsüratları zimmetine geçirmeye başlamış.

Bakıyor kimseden ses yok, işi sistematikleştiriyor. Herkesin küsüratları cebe aktarmaya başlıyor. Müdürden, hademeye. Kim varsa. Lakin sistemi hiç bozmuyor. Sadece kuruşları götürüyor.

10 yıl, mı, 12 yıl mı olmuş bilinmiyor. Lakin adam da hesaplarda tek hata yapmıyor. Herkes maaşını tıkır tıkır alıyor. (Kuruşları hariç)
Kurumun hesaplar muazzam vs. En sonunda iş arkadaşları adamın yaşam şeklinden ve yüksek harcamalarından şüphelenmeye başlamışlar.

Geri zekalı, altında son model otomobil, her gece o mekan senin, bu mekan benim deli gibi para saçıyor. Yaşam kalitesi süper. Herşeyin en pahalısı, lüksünü kullanıyor. Lakin bunu memur maaşıyla yapınca göze barıyor hali ile.

Kurum hesaplarını incelemeye alıyorlar ilk önce ama nafile, bulamıyorlar. Hiç bi sıkıntı yok. Tekrar inceliyorlar, yine bir şey yok.

En son elemanın mal varlığını incelemeye başlamışlar. Bi de ne görsünler. Ankara ' nın lüks muhitlerinde 8-10 daire, bankada 1.5 milyon canlı, 3 tane son model otomobil falan.

Tamam adam biryerden vuruyo ama nerden vurduğunu bulamadıklarından elleri kolları bağlı. 6 ay sadece izlemeye alıyorlar birşey yakalarız umudu ile. Nafile.

En son Merkez ' den sağlam bi müfettiş geliyo. Kılı kırk yararcasına bir inceliyor olayı ki öyle çakıyorlar işi.

Adam tam 6.5 milyon lira götürmüş.

Neyseki eleman yakalandı. 22 yıl vermişler. 14-15 kesin yatarı var.

İşte bizim sorunumuz da burda başlıyor. Bu vurgunu şahıs yapınca yakalayıp içeri atabiliyorsun ama devlet yapınca hiçbirşey yapamıyorsun

Ha haksızlık mı? Haksızlık. Hak yemenin resmi ' si, gayrı resmi ' si olmaz. Gasp, gasptır. Karşılığında dekolt verince birşey değişmiyor yani.

sebazios link=topic=82360.msg979758#msg979758 date=1425922034' Alıntı:
Olay geri alma yada almama değil. Öncelikle şunu iyi kavramak lazım.

Bize verilen desteklerin tamamı, kesinti olmadan bütçeden çıkıyor. Bu destekler ile ilgili ayrıntıya girmeyim ama çok özetle söylemek gerekirse dünyanın her yerinde var ve anayasal zorunluluk. Yani o para anamızın ak sütü gibi helal olan bi para.

Kesinti kısmına gelince. Devletin sürekli olarak yaptığı bi tırtıklama yöntemidir bu. Başka bi taraftaki deliği kapatmak için, hakkını en aramayan kesimden ufak ufak tırtıklar bu parayı. Çiftçi olan bizler de bu iş için biçilmiş kafanız.

Kesintilerin içersinde:

- bankanın hesap kullanım ücreti. (6 ay ve yıllıktır) ayrıca açılan destekleme hesabı biraz da büyüzdendir.
- dağıtım için komisyon ücreti. (Sonuçta bu parayı dağıtmak da bi iştir ve banka personeli bu iş için mesai harcar)
- vergi ve
- çeşitli kalemlere yapılan bazı harç kesintileri.

Bu işin öyle şu kadarı yasaldır, bu kadarı yasal değildir gibi bi açıklaması yok. Vergi haricindeki (ki çok az bi meblağ tutar) kalan paranın tamamı haksız yere alınır.

Sizin cebinizdekinden parayı alıyorlar yani. Sadece size verilmeden önce alındığı, ayrıca destek sisteminin ülkemizde hala 'avantajdan çerez parası' olarak algılanmasından dolayı fazla umursanmıyor. Oysa kesintiler ile toplanan paranın rantı o kadar büyük ki, isyan edersiniz.

Bi kaç hafta önce haberlerde çıkmıştı. Bi kamu kurumunun ya muhasebecisi, yada veznedarı, dağıtılan maaşlardaki kuruş küsüratları zimmetine geçirmeye başlamış.

Bakıyor kimseden ses yok, işi sistematikleştiriyor. Herkesin küsüratları cebe aktarmaya başlıyor. Müdürden, hademeye. Kim varsa. Lakin sistemi hiç bozmuyor. Sadece kuruşları götürüyor.

10 yıl, mı, 12 yıl mı olmuş bilinmiyor. Lakin adam da hesaplarda tek hata yapmıyor. Herkes maaşını tıkır tıkır alıyor. (Kuruşları hariç)
Kurumun hesaplar muazzam vs. En sonunda iş arkadaşları adamın yaşam şeklinden ve yüksek harcamalarından şüphelenmeye başlamışlar.

Geri zekalı, altında son model otomobil, her gece o mekan senin, bu mekan benim deli gibi para saçıyor. Yaşam kalitesi süper. Herşeyin en pahalısı, lüksünü kullanıyor. Lakin bunu memur maaşıyla yapınca göze barıyor hali ile.

Kurum hesaplarını incelemeye alıyorlar ilk önce ama nafile, bulamıyorlar. Hiç bi sıkıntı yok. Tekrar inceliyorlar, yine bir şey yok.

En son elemanın mal varlığını incelemeye başlamışlar. Bi de ne görsünler. Ankara ' nın lüks muhitlerinde 8-10 daire, bankada 1.5 milyon canlı, 3 tane son model otomobil falan.

Tamam adam biryerden vuruyo ama nerden vurduğunu bulamadıklarından elleri kolları bağlı. 6 ay sadece izlemeye alıyorlar birşey yakalarız umudu ile. Nafile.

En son Merkez ' den sağlam bi müfettiş geliyo. Kılı kırk yararcasına bir inceliyor olayı ki öyle çakıyorlar işi.

Adam tam 6.5 milyon lira götürmüş.

Neyseki eleman yakalandı. 22 yıl vermişler. 14-15 kesin yatarı var.

İşte bizim sorunumuz da burda başlıyor. Bu vurgunu şahıs yapınca yakalayıp içeri atabiliyorsun ama devlet yapınca hiçbirşey yapamıyorsun

Ha haksızlık mı? Haksızlık. Hak yemenin resmi ' si, gayrı resmi ' si olmaz. Gasp, gasptır. Karşılığında dekolt verince birşey değişmiyor yani.

Türk işi, Amerikan ya da İtalyan işi olsa idi asla böyle biri yaşantısını değiştirmezdi ki de hiç bir zaman da yakalanmazdı...Gerizekalı yurdum insanı...

Bu şekilde çalışan onlarca Rus we Doğu Awrupalı hacker grubu war ele geçirdikleri bankaların müşteri hesaplarındaki küsuratları aktarıyorlar sistemde çakmıyor rakam ufak diye....

Son olarak dewlet yapınca mübah oluyor o zaman TW ' lere çıkıp çiftçiye şu kadar destek, o destekten de Ziraat şu kadar haraç aldı desinler...