merhablar. Tümosan 8175 almayı düşünüyoruz.sizce nasıl.

merhablar. Tümosan 8175 almayı düşünüyoruz. Ama yakıt konusunda sıkıntı çekeceğimizi söylüyorlar. Kullananlar veya bilgi sahibi olanlar biraz anlatabilir mi? şimdiden teşekkürler

Ynt: merhablar. Tümosan 8175 almayı düşünüyoruz.sizce nasıl.

Babam bugün Tümosan bayiine gitmiş ve diğer markaların aynı bg lerine göre daha ucuz olduğunu söyledi. Bende bu yüzden araştırıyorum. Ama pek iç açıcı şeyler duymadım. Bugüne kadar hep MF kullandık. Erkuntta sanırım perkins motor ?

hlkltnts link=topic=82372.msg979678#msg979678 date=1425908731' Alıntı:
Babam bugün Tümosan bayiine gitmiş ve diğer markaların aynı bg lerine göre daha ucuz olduğunu söyledi. Bende bu yüzden araştırıyorum. Ama pek iç açıcı şeyler duymadım. Bugüne kadar hep MF kullandık. Erkuntta sanırım perkins motor ?
hep mf kullandıysanız erkunt da perkins motor size daha yakın.Bizim civarda MF ciler hep erkunt alıyo.Tümosanın motoru güzel güçlü ciğerli iyi gaz yer gerisi boş.ergonomi ve konfor kötü.

hlkltnts link=topic=82372.msg979678#msg979678 date=1425908731' Alıntı:
Kalite diğer markalara göre düşükte ondan ucuz .Bu sene bizim buraya gelen bir Bandırmalı balyacınında 90-80 tümosanı var adamın demesi tümosan çok çekişli ama çabuk dağılıyor sezonda iki defa sol ön teker mafsal dağıtmış motorundan memnundu ama geri kalan kısımlarından memnun değildi.Bizde mf kullanıcısıydık artık erkunta döndük traktörlerimizdende memnunuz size tavsiyem birde erkuntun 80.4 e+ veya lüks modelinede bakın.

Arkadaşım bede ucuz ve sağlam diye 8085 klasik seri 2013 de aldım
ama sağlamlığın s ' si bile yok
her türlü ses var, yakıt ve performans iyi ama ucuz diye alınacak en son marka
ben yandım sen yanma ikinci eli hiç yok para etmez ben satacağım çok zarar ediyo

2014 ünü aldım çekişi,yakıtı özellikle hızı tartışılmaz.tek kötülüğü kabin içine biraz fazla ses alması . kliması mükemmel. her kes kendi traktörünü över ama kendini ölç biç ihtiyacın ne ise ona karar ver. Bereket tv de yayınlanan traktör pazarında sen hiç tümosan motor satlık olduğunu gördünmü. insanlar memmun olmazsa ellerinde tutmazlar. şimdiden ne alırsan hayırlı olsun .Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

tevratf link=topic=82372.msg979708#msg979708 date=1425913695' Alıntı:
2014 ünü aldım çekişi,yakıtı özellikle hızı tartışılmaz.tek kötülüğü kabin içine biraz fazla ses alması . kliması mükemmel. her kes kendi traktörünü över ama kendini ölç biç ihtiyacın ne ise ona karar ver. Bereket tv de yayınlanan traktör pazarında sen hiç tümosan motor satlık olduğunu gördünmü. insanlar memmun olmazsa ellerinde tutmazlar. şimdiden ne alırsan hayırlı olsun .Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.
2. El piyasası sadece bereket tv traktor pazarindan ibaret degil

Erkuntta karar kıldık. Allah kimseyi malından utandırmasın . sağlıkla kullanmayı nasip etsin

Biri tümosan çok kaliteli olmayabilir ama benim isimi görüyor ve eminim bölünme isi olmaz hem 2014de düzelttiler bölünme isini öteki ise John deere dünya pazar lideri üstelik şasesi bizimki gibi 4 parca değil tek parçadan oluşuyor sen nasil anlamak istersen

tümosan kullanıcısı olarak benimde işimi görüyor ama banka finasmanla aldığımız için satamıyoruz tümosan kadar adi motor görmedim alan arkadaşların hepsi bankadan kırediyle aldığı için bu traktörü değiştiremiyo alan çok çifçi, pişmandır tümosandan ve şikayetlerimi sıralayım şanzımandan çıkan ses gaz pedalı sert ve ayagımız yoruyo yeni yaptıkları ön defransiyel keçelerden yağ kaçırıyo ve ön hidrolik teker rotu çıktı allahtan tarlada çıktı yoksa yolda olsaydı bugün bunu yazamazdım teker boşa çıktı ölümden döndük traktör 7075 modeli kısa olduğu için çok hopluyo bayılma var alttan çok toz alıp radyatörü tıkıyo arka hidrolik kolları çeki teşkilatı tablası eyilme yaptı kasnak kolu koymuşlar çekemiyoz ben böyle iş görmedim köyümde 8175 8095 8075 8095 7075 8280 çok sayıda tümosan var geçen 8075 arkayı dağıttı allahtan garinti vardı daha hangisini söyleyim şikayet şikayet tümosasnı alırsan gece uykuların kaçar türk çifçisi olrak biz bunları haketmiyoz ben kırsal kesimde ekmek kazınıyom arkadaş yazık türk çifçisine defolu traktörlerini başka ülkelere satsınlar türk çifçisi firmaların deneme tahtası deyil dogru dürüst tarktör yapsınlar daha kapıma koymam tümosanı dahada sayamadıgım şikayetler

maddi olanaginiz hakkinda bi bilgim yok fakat . once ortalama olarak beygir ve fiyat ta birbirne yakin markalar arasinda bi kiyaslama yapmalisin die dusunuorum ..bence ozaman daha kararli bi secim yapabilrsin