REKOR GELİŞİM toprak düzenleyici???

Ynt: REKOR GELİŞİM toprak düzenleyici???

Gübre kimyasal vs değil toprak düzenleyici oldugunu söylüyorlar.youtube da videoları var.hertürlü bitkide ve toprakta kullanıldığında toprağın yapısını düzenlediği ve topraktaki mineral vitaminlerin bitkiye aktarımını arttırıyormuş??!!deneyen duyan bilen yokmu¿

[size=12pt][size=18pt][size=18pt][size=12pt]bizim burada bayisi açıldı.çok iddalı konuşuyorlar.kuruyan ağaçları bile faliyete geçirebileceğini iddaa ediyorlar.you tube da videoları izlettiler falan.ben yoncaya uygulayacağım.rekolteyi % 30 arttıracağını söylüyorlar.ama cok pahalı.kullanıpta faydasını gören varmı merak etmiştim[/size][/size][/size][/size]

• Beğen
Tepkiler: KAZIM SAPMAZ

snl09 link=topic=82387.msg981448#msg981448 date=1426279159' Alıntı:
[size=12pt][size=18pt][size=18pt][size=12pt]bizim burada bayisi açıldı.çok iddalı konuşuyorlar.kuruyan ağaçları bile faliyete geçirebileceğini iddaa ediyorlar.you tube da videoları izlettiler falan.ben yoncaya uygulayacağım.rekolteyi % 30 arttıracağını söylüyorlar.ama cok pahalı.kullanıpta faydasını gören varmı merak etmiştim[/size][/size][/size][/size]

Abi tamam şimdi hatırladım sen bayii deyince çok samimi olmadığım bir arkadaşım bayiliğini aldı öve öve bitirememişti toprak düzenleyicilerini fakat nerde çok iddialı konuşan bir ürün satıcısı görsem illa bi uzak dururum belkide çok faydalıdır ama fazla iddialı olmakta bi önyargı uyandırmıyor değil hatta o kadar iddialı konuştu ki üründen soğudum fiyatını bile sormamıştım fakat daha kullanana hiç rastlamadım bizim buralarda
Sürekli gezip tanıtım yapıyolardı kahvelerde...
Fiyat olarak ne diyolar peki?

kubilay07 link=topic=82387.msg981452#msg981452 date=1426279557' Alıntı:
Abi tamam şimdi hatırladım sen bayii deyince çok samimi olmadığım bir arkadaşım bayiliğini aldı öve öve bitirememişti toprak düzenleyicilerini fakat nerde çok iddialı konuşan bir ürün satıcısı görsem illa bi uzak dururum belkide çok faydalıdır ama fazla iddialı olmakta bi önyargı uyandırmıyor değil hatta o kadar iddialı konuştu ki üründen soğudum fiyatını bile sormamıştım fakat daha kullanana hiç rastlamadım bizim buralarda
Sürekli gezip tanıtım yapıyolardı kahvelerde...
Fiyat olarak ne diyolar peki?

[size=12pt]kg 10 tl.dekara 8 kg atılacak diyorlar! 100 dönüme 8binlira eder oda cok para ilk etapta.kesin fayası olacağını bilsem sıkıntı yok.kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez hesabı.ama cok üstelediklri için kıllandım biraz :)
[/size]

Pahalı derken ? Birde toprak düzenleyici diyorsunuz yoncaya nasıl uygulayacağız yapraktan olmaz o zaman internette bilgisi var mı link için.?

ben bu sene candem biocan pelet kullandim sonuç ne derseniz daha belli değil 2. sene belli etmesini bekliyorum
broşürü inceledim humik+ fulvik asil oranı cok düşük orgenik madde miktarı çok düşük şu link ten kalite degerlendirmesini kendiniz yapın
http://www.leonarditturkiye.com/leonardit-analiz.html

snl09 link=topic=82387.msg981457#msg981457 date=1426279983' Alıntı:
[size=12pt]kg 10 tl.dekara 8 kg atılacak diyorlar! 100 dönüme 8binlira eder oda cok para ilk etapta.kesin fayası olacağını bilsem sıkıntı yok.kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez hesabı.ama cok üstelediklri için kıllandım biraz :)
[/size]
canddemin kini kullandık fiyat gayet uygun 25kg torbası 24 tl ye aldım

rolly link=topic=82387.msg981461#msg981461 date=1426280167' Alıntı:
canddemin kini kullandık fiyat gayet uygun 25kg torbası 24 tl ye aldım
candem fiyat uygunmuş.2 ayda çalışır farkı görürsünüz diyor rekorcular.

ErmanHoca link=topic=82387.msg981458#msg981458 date=1426280012' Alıntı:
Pahalı derken ? Birde toprak düzenleyici diyorsunuz yoncaya nasıl uygulayacağız yapraktan olmaz o zaman internette bilgisi var mı link için.?
sulamadan önce savuruyoruz.her türlü bitki için toprağa uygulanarak kullanılıyormuş.otsu odunsu farketmiyo.youtube da videoları var.adam elma bahçesinin birkısmına uygulamış.uygulanan tarafta 1 ağaçta 100 kg meyva var hepsi kalite yapmış uygulanmayan tarafta 40-50 kg ve standart değil.aynı şekilde domates biber videolarıda var.beni şaşırttı açıkcası

arkadaşlar size önemli not. organik toprak düzenleyicilerin ph değeri 6,5-7 aralığında olması gerekiyormuş
satıcılara ph değerini sorun eğer yüsekse organik değilmiş. diye bir bilgi edndim

snl09 link=topic=82387.msg981457#msg981457 date=1426279983' Alıntı:
[/size]

abi tam örtüaltılık bu dediğin küçük parsel maliyet az ben senin yerinde olsam küçük bir parselde denerdim faydasını görürsem diğer parsellere uygulardım..

kubilay07 link=topic=82387.msg981469#msg981469 date=1426281058' Alıntı:
abi tam örtüaltılık bu dediğin küçük parsel maliyet az ben senin yerinde olsam küçük bir parselde denerdim faydasını görürsem diğer parsellere uygulardım..

5-10 dönüm bikısma atıp deneyelim bari

kubilay07 link=topic=82387.msg981476#msg981476 date=1426281416' Alıntı:
Aynen yada bölgede deneyen uygulayan yoksa pazarlık yapın demo amaçlı komple ücretsiz uygulama bile yapabilirler madem o kadar iddialılar ;)
bölgede deneyen daha yok malesef demoyada yanaşmıyor bayi :) firmanın kendisiyle bağlantıya geçilebilir ama

Sizin orayı bilmem bizim burda 1 kamyon büyükbaş hayvan gübresi yükleme nakliye dahil 150 tl kuru 12 ton geliyor hadi 10 ton gelsin yani 1 ton hayvan gubresinin maliyeti 15 tl... Senin dediğin ürün kg 10 tl dekara 8 kg atılacakmis yani dekar maliyeti 80 tl... 80 tl ye burda 5-6 ton hayvan gübresi alınıyor zaten bu miktar öneriliyor al sana organik toprak düzenleyici :)

• Beğen
Tepkiler: Stronger

snl09 link=topic=82387.msg981480#msg981480 date=1426281717' Alıntı:
bölgede deneyen daha yok malesef demoyada yanaşmıyor bayi :) firmanın kendisiyle bağlantıya geçilebilir ama

demo işi bayi ile olacak iş değil firmayla direkt iletişim kurmalısın bayiye baskı yaparlar belki olur oda çok zor çünkü firmalar bayilere ürünleri peşin satıyolar nasıl pazarlayacağı bayiye kalmış bayilerde çok iddialı olarak satış yapabileceklerini zannediyolar ki en büyük yanlışları bu

Arkadaşlar fiyatı normal pahalı değil. Analizine bakmak lazım. Gerçek leonarditten yapılmışsa ve güzelce işlendiyse kullanılabilir. Dekara en ideali 5.5-6 kg sıvı halde kullanmak. 40 litre su ile karıştırılır ve kullanılır. Ayrıca toprak düzenleyicidir. Bir gübre değildir. Ben kendi ürettiğimi biberde denedim. 2 hafta önce ürün almaya başladım. Kasım sonuna kadarda topladık.

ErmanHoca link=topic=82387.msg981482#msg981482 date=1426281759' Alıntı:
Sizin orayı bilmem bizim burda 1 kamyon büyükbaş hayvan gübresi yükleme nakliye dahil 150 tl kuru 12 ton geliyor hadi 10 ton gelsin yani 1 ton hayvan gubresinin maliyeti 15 tl... Senin dediğin ürün kg 10 tl dekara 8 kg atılacakmis yani dekar maliyeti 80 tl... 80 tl ye burda 5-6 ton hayvan gübresi alınıyor zaten bu miktar öneriliyor al sana organik toprak düzenleyici :)
ermanhoca sizin orda valla bedavaymış .. burda bi bizim ufak römorklar 3.5 tonluk ilaveli 100 tl .. oda çiftlkten nere çekecensen bide oraya nakliye yazıyon .. sizin orda bedavadan biraz pahalı :)