bu makinenin amacı ne ?

Ynt: bu makinenin amacı ne ?

Toprağı keserek işlemekten kopararak yırtarak işlemek daha sağlıklı. Bu malzeme de aynı bir bel küreği gibi işliyor fark ettiyseniz. Birde çamurda yapılış amacı o malzemeyi kuru toprağa saldınmı verim vermez habire toprağın üzerinde tepinir durur. O yüzden ıslak ve yumuşak toprak gereklidir

Yanlis hatırlamıyorsan birkaç sene önce Ankaralı bir mühendis bu makineye benzer buluş yapmıştı
tarlayi sürmek yerine belleme yapmak amacıyla yapılmıştı youtube videosu vardı

bu makine toprağı bellemeye yarıyor
üstelik yeni bir buluşta değil daha eski videolarda görmüştüm bu aleti
zaten mantık olarakta toprağı bellemek üzerine kurulu bir makina olduğu için ilk freze bu olabilir :D
amacına gelirsek
bu tavdaki bir topragı zaten başka bir ekipmanla işleyemezsin traktörü tutan her ekipman bu tavda batmaya sebep olur ama bu makina traktörü tutmuyor hatta traktör bu makinayı tutuyor :D
anızı sonbahar ve kış yağmurlarında bozmamışlar erozyondan topraklarını korumak iiçin muhtemelen
yeni ekecekleri ürün için toprak hazırlığı yapıyorlar ve toprağı bu tavda işliyorlar çünkü çürümenin hızlı olması ve atıkların gübreye dönüşmesi i için su gerekli

Yapıyorlar vesselam kış dememiş çamur dememiş her şeye bir çözüm bulmaya çalışmış .

Bizim evden çıkamadığımız çamur diye çalışamadığımız zamanı değerlendirmeye çalışıyor .

Ben bu yönünü beğendim zaman gelsin toprak tava gelir öyle çalışırım demiyor .