Sadece Kaputunda Masey Yazıyor

Ynt: Sadece Kaputunda Masey Yazıyor

massey harris ama çok kötü durumda
devir saati olması gerektiği gibi de
bu traktörde her yer çürürken sağ ve soldaki hararet ve yakıt göstergeleri nasıl öyle yeni kalmış
bence traktör senin zannettiğin gibi ağanın beyin falan değil bildiğin yeni tamir görmüş gariban traktörü bu baksana göstegelerden 2 si değişmiş ön tarafa teneke yamanmış ön dingilde değişik orjinal değil galiba ama çuvallardan anlaşılmıyo
birde mazot filitreleri de çok eski değil
ve son olarakta o ekledikleri mavi şey neyse artık hava filtresi heralde oda bi usta tarafından sonradan uydurulmuş traktöre

ranger link=topic=82445.msg980417#msg980417 date=1426075239' Alıntı:
Massey harris sanırım bu traktör, lastiklerde sağlam duruyor.
bende lastiklere şaşırdım zaten :) good year marka :)
FatihEFE link=topic=82445.msg980418#msg980418 date=1426075690' Alıntı:
bu traktörde her yer çürürken sağ ve soldaki hararet ve yakıt göstergeleri nasıl öyle yeni kalmış
bence traktör senin zannettiğin gibi ağanın beyin falan değil bildiğin yeni tamir görmüş gariban traktörü bu baksana göstegelerden 2 si değişmiş ön tarafa teneke yamanmış ön dingilde değişik orjinal değil galiba ama çuvallardan anlaşılmıyo
ve son olarakta o ekledikleri mavi şey neyse artık hava filtresi heralde oda bi usta tarafından sonradan uydurulmuş traktöre
FatihEFE link=topic=82445.msg980418#msg980418 date=1426075690' Alıntı:
gariban traktörü olması imkansız cünkü babamın anlatığına güre burası önceden işlek bi yermiş at çiftlikleri büyükbaş hayvan ciftlikleri varmış şimdi her tarfata yıkılan yemlikler var eski askeri jep dediğimiz aracta var bi diyer garajda onun motoru calınmış mesela :) kantar düzeni her tepede 3 büyük havuz var biri halla işlek ama artık küy demeye bin şahit ister 250 dünümlük bağıda işlek ama bakımsız :) torbalar tenekeleri dersen küyün arazilerin sahipleri uzaktalar her sene gelip işleyip giderler torbalar yağ tenekeleri onlarındır akü falanda vardı :) ama yeni gibi durmasına bişey diyemem kapalı garajda üstü kapalı büyle giderse garaj üstüne yıkılır yazık olucak :)
CELAL KARABULUT link=topic=82445.msg980441#msg980441 date=1426080214' Alıntı:
sahibi yoksa traktörün arkasına tak götür eve boyarsın falan süs gibi evin önünde durur burada çürüyeceğine bir işe yarar hiç değilse
benimde niyetim o ama yakışmaz diye bişey yapmıyorum hiç yanmam bi gün bi eskiçi parcalayıp götürecek ona yanarım :)

744 değil 55k modeli bu. dört silindirli. Hurdası 1500-1700 tl arasında eder. eğer motoru iyi durumdaysa ufak bir masrafla çalışır duruma gelebilir.

ben de millete bahsediyorum hurdalıkta veya traktör pazarında işte massey harris falan diye, millet anlamadı ilkin, sonra 'haaa masaris desene yaa' diye uyardılar beni :) benimkinin rölantisi gümbür gümbür ama?? :)