Bakandan Çiftçiye Müjde

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında çiftçi ve üreticilere ödenmek üzere 1 milyar 262 milyon lira ödeneğin serbest bırakılmasını onayladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Şimşek, mart ayı nakit programı çerçevesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarımsal destekleme bütçesinde yer alan toplam 1 milyar 262 milyon liralık ödeneğin serbest bırakılmasına onay verdi.

Söz konusu ödenekle alan bazlı tarımsal destekler için 862 milyon lira, fark ödemesi destekleri için 155 milyon lira, hayvancılık destekleri için 55 milyon lira, tarım sigortaları için 150 milyon lira, telafi edici ödemeler kapsamında çay budama masrafları için 10 milyon lira, kırsal kalkınma destekleri için de 15 milyon lira ödeme yapılacak.

Diğer tarımsal amaçlı destekler için kullanılmak üzere serbest bırakılan ödenek miktarı da 15 milyon lira olacak, bu tutar, sertifikalı tohum kullanım desteği ödemelerinde kullanılacak.

Böylece toplamda 1 milyar 262 milyon liralık tarımsal destek ödemesi yapılmış olacak.

Ynt: Bakandan Çiftçiye Müjde

Sağ ol Ali.

5488 Sayılı Tarım Kanunu
MADDE 21 – Tarımsal destekleme programlarının finansmanı, bütçe kaynaklarından ve dış kaynaklardan sağlanır. Bütçeden ayrılacak kaynak, gayrisafi millî hasılanın yüzde birinden az olamaz.

2014 GSMH: 1.580 milyar lira.
Kanuni hak (2014 GSMH ' nin %1 ' i)= 15.8 milyar lira
Verilen: 9 milyar lira

Müjde: (farsça) muştu, sava, sevindiren, hayırlı ve mutlu haber.

??

Kanun çiğnenecekse onuda ben çiğnerim.
sebazios link=topic=82469.msg980785#msg980785 date=1426162707' Alıntı:
Sağ ol Ali.

5488 Sayılı Tarım Kanunu
MADDE 21 – Tarımsal destekleme programlarının finansmanı, bütçe kaynaklarından ve dış kaynaklardan sağlanır. Bütçeden ayrılacak kaynak, gayrisafi millî hasılanın yüzde birinden az olamaz.

??

sebazios link=topic=82469.msg980785#msg980785 date=1426162707' Alıntı:
Sağ ol Ali.

5488 Sayılı Tarım Kanunu

??
ara yerde kaybolan 6 milyar liranın mutlaka bi matematiği vardır senin matematiğin yetmez abi hiç 4 işleme girme sen daha mı iyi bilcen . 700 binlik saatib 218 bin cezasını ödüyolar sen gelmişin hani çiftçinin 6 milyarı diyon ısısıs

samet denk link=topic=82469.msg980872#msg980872 date=1426179014' Alıntı:
biz mazot gübre desteğini alamadık bankada para yok diyolar ne biçim iş anlamadım
yattı da mı alamadınız yoksa tc son rakamınız 8 ondan mı alamadınız ?
eğer yattı da banka para yok bu gün git yarın gel diyosa kusura bakmasın öle iş mi olur ya=(

fyaglikara link=topic=82469.msg980889#msg980889 date=1426180986' Alıntı:
yattı da mı alamadınız yoksa tc son rakamınız 8 ondan mı alamadınız ?
eğer yattı da banka para yok bu gün git yarın gel diyosa kusura bakmasın öle iş mi olur ya=(
yok son rakama göre veriyorlardı geçen cuma verilecekti cuma babam gitmiş para yok ayın 15 de gelin demişler

Ne acayip ülkeyiz 4 ay önce ilçe tarıma 105 ton buğday faturalarını teslim etim sordum gelmiş dediler baktım 500 tl gelmiş şaşırdım tekrar tarima gitim dediler abi senin fatura 10500kg hesabına yatmış dedim yanlişiniz var tekrar dosyaları açtık sisteme 105 ton yerine 10500kg girmişler adamların hiç umurumda değiler tekrar sisteme yüklediler bakalım ne zaman gelecek