patates için yardım

Ynt: patates için yardım

Abi bence toprağına,suyuna,tarlanın yapısa vb. şeylere göre değişir mesela suyu emme hızı düşük olan bir toprakta mini sprink iyi olur fakat suyu seven bir toprakta ise mini sprink ile suyunu almaya bilir.

Mesela biz say olan yerleri yani toprağı az olan yerleri mini sprink ile suluyoruz kalan yerleri ise normal sprink ile.

Ama şuda var ilk girdi maliyetlerine çok önemli ise mini sprink çok ucuza geliyor.

Saygılarımlar :)

Bizim burada genelde 10metre de bir olmak koşulu ile mini sprinkle suluyoruz uzun süre su veriyoruz sorun olmuyor. Sizin orası nasıldır bilmem.
Sprinklerin kalın uçlusu ince uçlusu var. Kalın uçlusu uzağa atıp koltuk altı dediğimiz fiskenin yanını sulamamasına neden olabiliyor.

ikinizede teşekkürler doğru diyosunuz ben suyu emme sıkıntısını sulamanın süresine görew ayarlıyacagım bi parça tarla suyu emer bi parçasıda agır toprak dikkat ister normal sprinğ 2 boruya bir takacam hat araları ise 15 mt olucak yani 3 boru çapraz denk gelecek şekilde bağlantı yapılacaktır düşüncem bu

gorus link=topic=82488.msg981261#msg981261 date=1426264737' Alıntı:
ikinizede teşekkürler doğru diyosunuz ben suyu emme sıkıntısını sulamanın süresine görew ayarlıyacagım bi parça tarla suyu emer bi parçasıda agır toprak dikkat ister normal sprinğ 2 boruya bir takacam hat araları ise 15 mt olucak yani 3 boru çapraz denk gelecek şekilde bağlantı yapılacaktır düşüncem bu
Satıcılar sprinklere 5 metrelik boru öneriyorlar. Toprak yapınızı bilmiyorum ama eğer sulama yetersiz gelirse ucunu kalın atan takarsan bol tanzikte olursa daha cok su atar.

Bizimde bu sene sprinkle ilk tanışmamızdı. Ben en kalın ucları taktım 6 metre boru kullandım bak basıma geleni resimde görebilirsin. Fiskelerin altına iyi bak.

gorus link=topic=82488.msg981261#msg981261 date=1426264737' Alıntı:

sprinkler için en mantıklı döşeme şekli
biz büyük tabancayı alırken bununla patates suladıklarını söylemişti satıcısı tabanca jet55 bilmiyorum ben nasıl olur