ACİLLLL Traktörden anlayan biri yardım edebilirmi lütfen

Değerli kardeşlerim bizim 91 model 240S ' nin diferansiyel kilidi çok iii çalışıyor fakat diferansiyel kilidi pedalı takılı kalıyor yardım edebilecek birisi yokmu???

Ynt: mf 165 bozok 45s hangisi

Bizim eski T480 de turbo intercooller yoktu ama dediğin gibi yüksüz ya da hafif yük çekiyorken rölantide sadece debriyajdan ayağını salınca fişek gibi ileri atıyordu kendini.Şimdi kullandığımız 640 ve 70-56 da aynı hareketi yapmak zor açıkçası.Ben bunu yeni traktörlerin seri olmasına yoruyorum şahsen.

Ynt: ACİLLLL Traktörden anlayan biri yardım edebilirmi lütfen

Sinan5858 link=topic=82504.msg981245#msg981245 date=1426262381' Alıntı:
Değerli kardeşlerim bizim 91 model 240S ' nin diferansiyel kilidi çok iii çalışıyor fakat diferansiyel kilidi pedalı takılı kalıyor yardım edebilecek birisi yokmu???
Geri gideceksin o zaman çıkar, zaten geri az bişey hareket ettirmeden kilitten çıkması mucize

Sinan5858 link=topic=82504.msg981306#msg981306 date=1426267903' Alıntı:
Pedal basılı kalıyor
PEdalı elinle kaldır. muhtemel o pedalın içindeki menteşeler küflenmiştir içindeki yay pedalı kaldırmaya yetmiyordur. ve ya Nail abinin dediği gibi kilit devrede iken dreksiyon hafifde olsa büküldüğü taktirde kilit dişlisine yük binecek ve sıkıştıracaktır bu sebeble geri gidersen ancak dişli serbest kalır ve devreden çıkabilir

Pedal basılı kalıyorsa büyük ihtimal pedalda bi sıkıntı var makanikler nasıl bilmiyorum ama bizimkiler hidrolik basıncı ile çalışıyor düğmeyi kapalı konuma getirdiğimde eğer kilit açılmazsa debriyaja basmak yada ileri-geri yapmak yeterli oluyor mekaniklerdede ileri-geri yapmak gerekir tahminimce fakat atması gerekli atmıyorsa kilitte sorun vardır
bi ustaya göstermek en mantıklısı farkında olmazsınız takılı falan kalır dümenlemede ciddi sıkıntılar doğuruyor bi yerleri dağıtması muhtemel...

Bu arada traktörü 6 yıl önce aldık 2. Sahibiyiz aldıktan kısa bir süre önce rektefe olmuştu 6 yıldır ilk defa bu sene kullandım diferansiyel kilidini

Çok düzgün çizi çekersen neden olmasın kullana bilirsin
Ama diferansiyel kilidi basılı iken manevra yaparsan şanzıman diferansiyel biryerlerde muhakkak bir dilşli parçalar kilit basılı iken bütün dişliler eş zamanlı çalıştığından dönüşlerde hız farkını tolare edemez traktör bu durumda kesinlikle (istisnasız) bir yerleri parçalar

Bana kalırsa kralın yanına bi 3050 4x4 veya 3060 4x4 yakışır ama 240s yetiyo diferansiyeli bi ustaya göstermek şart oldu

geri git, iyice yağla.. pas sökücü sıvı yağ vs.. elle oynatıp zorla..

sağ sol yapmadan ileri geri yol yap biraz atar belki.. anormal bi uğultu-arıza yoksa kendi atar..

kilitliyken sağ-sol YAPILMAZ! tarla sürsen bile buna dikkat et tarla başlarında..