Palivor Çiftliği

Ynt: Palivor Çiftliği

Beğendim adam aklını kullanarak hem para kazanacak hemde dinlenecek bir işletme sahibi olmuş.
Oğuz haksever in programlarını severek takip ederim ama bunu görmemiştim .

Bende hayvancılık yapıyorum , bu işletme sahibinin benden farkı ürettiği ürünü istediği gibi kendisi pazarlayabilmesi .

Keçilere 24 ayda 10 dan fazla çoban değiştirdik sözü hoşuma gitti .

Biliyorum ben bunu daha önce tv programında izlemiştim. Avrupada modern çiftlik diye ödül almış açılımı (papazın çiftliği demekti sanırım. eskiden bi balınmıştım netten yanlışım yoksa. Adamda para çok aklınıda kullanmış....

Palivor çiftliği’nden Kaz, tavuk ve ördek ciğer ezmeleri

Palivor Çiftliği; önemli bir besin ve lezzet kaynağı olarak yüzyıllardır Avrupa’da tüketilen; kaz, ördek ve tavuk ciğer ezmelerini (Paté) Bebek’te bulunan kendi mağazasında ve seçkin ulusal perakende zincirlerinde satışa sundu.

Palivor Çiftliği kendine has özel reçetelerini geliştirdiği bu çok özel ürünleri Türkiye’nin et şarküteride en tecrübeli isimlerinden Şütte firmasında ürettiriyor. Palivor Çiftliği Kurucu Ortağı Emre Oral “Bay Jifko ile tanışmamızın akabinde, yeni ürünler geliştirmeye başladık, çalışmalarımızın ilk meyvesi; bu güne kadar ithal edilen patéleri ülkemizin kaynakları ile uluslararası kalitede Türkiye’de üretmek oldu” dedi.

Şütte Kurucusu Jifko Eldek “Ciğer Ezmesinin üretimi 4500 yıl öncesine dayanan eski bir geleneğe dayanır. Fransızların tüm dünyaya sattığı ve bizim de ithal ettiğimiz bu ürünleri Palivor Çiftliği’nin özel reçeteleri ile Türkiye’de üretmekten dolayı mutluyuz.” dedi.

Lezzet tutkunları tarafından güzel ve ayrıcalıklı lezzetler arasında sayılan patélerin; tatlarının ve aromalarının açığa çıkması için tüketmeden önce oda sıcaklığında 40-60 dakika arası bekletilmesi gerekiyor. Patéler, tereyağı sürülmüş kızarmış ekmek ile birlikte gerek sabah kahvaltıda, gerekse akşam yemek öncesinde keyifle ve afiyetle tüketilebilir.

Adamı diğer hayvancılık yapanlardan farklı kılan tek şey, hayvancılığı yapmıyor olması :)

Yöresel ürünleri toplayıp marka değeri yaratmış. Akıllıca. Ama başarı hikayesi havancılık değil, ticaret üzerine.

Allah ' tan farketmiş durumu. 3-5 yıl daha devam eseydi ne servet kalırdı, ne keçi :D

Büyük bir umutla izledim. Belki hayvancılıktır diye ama nafile.

Eşek gibi kupon hayvanları saymazsak, hayvancılık ile ilgili bir başarı hikayesi dinlemeyeli bayağı uzun süre oldu..

Yanlıs hatırlamıyorsam sahıbınden.com da bu cıftlık satılıktı ...harabe halıyle degıl...programdakı gıbı yapılı halıyle...

Yıne aynı hıkaye..sehır hayatından bıkıp koy hayatı yasamak ısteyen sehırlı...

Hayvancılık ısıne gırıyor...bakıyor olmuyor...kendını fınanse edıp ..koyluden alıp kendı muhıtıne satıyor...

Genellıkle bunu bırcok kısı yapıyor...

emre_tuysuz link=topic=82523.msg984494#msg984494 date=1426889716' Alıntı:
Yanlıs hatırlamıyorsam sahıbınden.com da bu cıftlık satılıktı ...harabe halıyle degıl...programdakı gıbı yapılı halıyle...

Yıne aynı hıkaye..sehır hayatından bıkıp koy hayatı yasamak ısteyen sehırlı...

Hayvancılık ısıne gırıyor...bakıyor olmuyor...kendını fınanse edıp ..koyluden alıp kendı muhıtıne satıyor...

Genellıkle bunu bırcok kısı yapıyor...

Aynen bende son halini ilanlarda gördüm. satılıktı. Adam ticareti iyi biliyor.

Yüksek sermaye ve doğru, yenilikçi adımlar ile başarılı olmuş. Dikkat ederseniz adam çevreyi bile kendi zevine göre düzenlemiş. Bizim gibiler yeni yatırım yapacağı zaman yatırım ihtiyaçlarını bile almakta zorlanıyor.

(Eşek gibi kupon hayvanları saymazsak, hayvancılık ile ilgili bir başarı hikayesi dinlemeyeli bayağı uzun süre oldu..)
abi burda ne demek istediğinizi tam olarak anlıyamadım

hastarım037 link=topic=82523.msg984635#msg984635 date=1426943113' Alıntı:
(Eşek gibi kupon hayvanları saymazsak, hayvancılık ile ilgili bir başarı hikayesi dinlemeyeli bayağı uzun süre oldu..)
abi burda ne demek istediğinizi tam olarak anlıyamadım

Geçen yıl süt için kurulan eşek çiftliklerinden bahsediyordum. Kazançları fena değil deniyor.

sebazios link=topic=82523.msg984734#msg984734 date=1426957846' Alıntı:
Geçen yıl süt için kurulan eşek çiftliklerinden bahsediyordum. Kazançları fena değil deniyor.

EVET iyiymiş. kafama birşey takıldı. İnsan sütü içen adam olamıyor insan olamıyorda eşek sütü içen nasıl olacak bilemiyorum ?