DEUTZ VE ÜRETİM

Ynt: DEUTZ VE ÜRETİM

teşekkür ederim arkadaşlar bitliste 2 metre kar doğrudur ama burası ADİLCEVAZ o yörenin en büyük ve düz arazilerine sahip olan ilçedir. van gölün kıyısı olduğu için neredeyse hiç kar almaz google amcadan resimlereine bakabilirsiniz.tekrar teşekkür edim

Foruma hoşgeldiniz , bir ara Adilcevaz adını o kadar duydum ki , :)
Askerde bir astsubayımız kendine şark hizmetinde rahat edebileceği yer arıyordu , o zaman çok duymuştum güzel bir olduğunu. Herün burayı araştırıyordu.
Tarla oldukça büyük görünüyor , fasulyenin hasadını nasıl yapıyorsunuz?

gaggoş link=topic=82542.msg982007#msg982007 date=1426421277' Alıntı:
damlamadan memnun musunuz ...damlamada verim ne kadar kuru fasulyede?
damlamadan memnunuz iyi bakım yapılırsa tohum kaliteli olursa dönümden 350 400 kg arası alıyoruz fakat damlamaları tek kullanımlık alıyoruz sezon sonu kültivatörle toplayıp yakıyoruz. sebebine gelince sondaj kuyusu kullanıyoruz suyumuz baya kireçli oyüzden tıkanma oluyor bizde bir yıl kullanabiliyoruz

ufukk link=topic=82542.msg982008#msg982008 date=1426421371' Alıntı:
Foruma hoşgeldiniz , bir ara Adilcevaz adını o kadar duydum ki , :)
Askerde bir astsubayımız kendine şark hizmetinde rahat edebileceği yer arıyordu , o zaman çok duymuştum güzel bir olduğunu. Herün burayı araştırıyordu.
Tarla oldukça büyük görünüyor , fasulyenin hasadını nasıl yapıyorsunuz?
hasat döneminde elle yoldurup gezer patos makinasıyla harmanlayıp ürünü alıyoruz.tarlaya gelince tarla büyük geçen yıl 125 dönüm ektim bu yıl inşallah 160 dönüm ekmeyi pilanlyoruz bahsettiğin astsubay işini biliyormuş. birkaç adilcvaz fotoğrafı attım ilgin için teşekkür ederim