Hindi yetiştirmeyi düşünüyorum

S.a forum ahalisi

hindi yetiştirmeyi düşünüyorum evde yetiştireceğim internetten araştırmalarıma göre hindiler ciddi bir yaylıma ihtiyaç duyuyorlar.Kümeste beslesem ve her gün önlerine yonca ve yeşil ot biçip atsam olmaz mı?
1- çok koku yaparlar mı ?
2- çok gürültü yaparlar mı?
3- başlangıç olarak 100 tane düşünüyorum sizce uygun mu?
4- hindi civcivleri çok hassas oluyorlarmış biraz büyük olanlarından alsak daha mı iyi olur?

çok soru sordum kusuruma bakmayın umarım çok koku ve gürültü yapmazlar komşularımızı rahatsız edebilirler.

hindi yetiştirmemin sebebi etinin lezzeti kırmızı ete çok benzerlik göstermesi, kolesterol düzeyinin düşük olması ve kanatlılar arasında yemi ete çeviren en iyi hayvan olmasından dolayı tercih ettim.

kasap dükkanımızda hindi sucuğu ve etini satabileceğimizi düşündüm.Dana eti fiyatları çok yüksek dolayısıyla sucuk fiyatları da yüksek bu sayede hindi sucuğunu daha ucuza satıp sucuk satışında artış sağlayabileceğimizi düşünüyorum. Sizinde fikirlerinizi almak isterim.

Hindi yetiştiren üyelerimizden bu konu ile ilgili fikirlerini bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

Ynt: Hindi yetiştirmeyi düşünüyorum

bugraa link=topic=82561.msg982122#msg982122 date=1426438025' Alıntı:
Yetiştiricilik yapmıyorum ama hindi çiftliğinde bulundum gürültü aşırı derecede yok ama çoook kötü kokuyor.
anladım çok teşekkür ederim

yenikentli123 link=topic=82561.msg982175#msg982175 date=1426444920' Alıntı:
Kasaplarin kendi yaptigi sucuklarin satisi yasaklanmadimi ?

aslında evet yasaklandı ama vatandaş ısrarla kasap sucuğu istiyor buna karşılık bakanlık yasaklamasına rağmen denetleyiciler denetimlerde görmezden geliyorlar durum çoğu şehirde böyledir.Markalı sucuk satmayı da denedik bunun için bir firmaya sucuk yaptırdık ama müşterilerimiz memnun kalmadılar.

Kolay gelsin. Kümes hayvanları genel olarak ciddi koku yapıyorlar.

Bizim burada tavukçuluk yapan birisi var, tavuk arabası ile geliyor bazen o bile çokça şikayet alıyor. Şuan siteye tavuk arabası ile girmesi yasak. Eskiden sitenin içine park ederdi ve çok rahatsız edici bir koku yayardı. Arabası böyle ise çiftliği nasıldır diye insan düşünmeden edemiyor :).

Bence imkanınız var ise açık alanda, kaz çobanlığı gibi hindi yayabilirsiniz. Tabi mevsimler elverişli olduğu sürece.

Hindi civcivleri çok nazik oluyor bizim komşu bi süre büyütmek için yoncayla yumurtayı kavurup pişirip veriyordu :) Kışın biraz yağlanınca tam kıvamına geliyor :D

ELPRESACANARİO link=topic=82561.msg982465#msg982465 date=1426506625' Alıntı:
Kolay gelsin. Kümes hayvanları genel olarak ciddi koku yapıyorlar.

Bizim burada tavukçuluk yapan birisi var, tavuk arabası ile geliyor bazen o bile çokça şikayet alıyor. Şuan siteye tavuk arabası ile girmesi yasak. Eskiden sitenin içine park ederdi ve çok rahatsız edici bir koku yayardı. Arabası böyle ise çiftliği nasıldır diye insan düşünmeden edemiyor :).

Bence imkanınız var ise açık alanda, kaz çobanlığı gibi hindi yayabilirsiniz. Tabi mevsimler elverişli olduğu sürece.
anlaşılan ciddi koku problemi yaşayacağız zaten sırf bu yüzden hindi beslemekten vazgeçeceğim.Hindileri yayacak imkanımız yok maalesef :( tavsiyelerin için teşekkürler kardeşim .

volkanuzel link=topic=82561.msg982500#msg982500 date=1426511569' Alıntı:
Hindi civcivleri çok nazik oluyor bizim komşu bi süre büyütmek için yoncayla yumurtayı kavurup pişirip veriyordu :) Kışın biraz yağlanınca tam kıvamına geliyor :D
evet Volkan hindi civcivleri çok nazik oluyorlarmış civciv işi bize göre değil biraz büyük alıp beslemeyi düşünmüştüm ama koku problemi olursa komşuları rahatsız eder vazgeçecek gibiyim

Koku illaki olur sucuk et için Etlik türü alin sürekli beyin yeme odaklı :)
Civciv çok sorun olur işi bilmeyince telef oluyor hayvan bide aldığınız yerde aşıli civciv almaniz daha iyi olur diğerleri hiç yaşamıyor çünkü

55-46 link=topic=82561.msg982570#msg982570 date=1426526408' Alıntı:
Koku illaki olur sucuk et için Etlik türü alin sürekli beyin yeme odaklı :)
Civciv çok sorun olur işi bilmeyince telef oluyor hayvan bide aldığınız yerde aşıli civciv almaniz daha iyi olur diğerleri hiç yaşamıyor çünkü
eyv. sağolasın Saim tavsiyelerin için teşekkür ederim kardeşim