Fendt Kullanıcısına Sorularınız.

Ynt: Fendt Kullanıcısına Sorularınız.

Ne yapacak görmemişin hektarmetresi olmuş tutmuş plugunu kopartmış. Kablo ve fiş siparişi ulaşmadıysa bir daha buradan vereyim Ferruh hocam. O kadar teferruat var ki, ipi makinanın içine, kabloyu hidrolik kolun üstüne koymuş jelibomlar. Rotovatör kabloyu dibinden ham yapmış. Malum kurlar da uçuyor, bi el atıversen de alet bakımında onu da aradan çıkarıversek diyom.

Neyse, Üstteki yeşil ile; 35 çuval doldurduğu gübreyi kanal dibi an başı farketmeden gider kafasına göre kah arttırır dozajı kah eksiltir atar gelir. Millet sabah gider o çay demler el sallar. millet yemeğe gelir o daha gazete okumaktadır. Çaykolik olan meendiziniz fayfoklok tii ' sini de hüplettikten sonra dah der beygire, akşam yemeğinden önce tüm toprağını gübrelemiştir. Yalnız bu durum bir dert açar başına, gübre atarken toplam sürenin 5te 4ü kazanın doldurulmasını beklemekle geçer. Bir damper sistemine ihtiyacı olduğunu farketmiştir. Şimdi planladığı önyükleyicili 312sinin önüne bir kazan sistemi dizayn etmekle meşguldür. O zaman Amazone ZA-M 1500ünün gübreleme kapasitesi saatte 250 dekara çıkacaktır. O da iyiden komşularla kafa yapacaktır.

Alttaki karakutu ile de pek bişey yapmaz aslında sadece 10 m2 hassasiyetle ektiği yeri ölçer. Daha kitabını okumaya fırsat bulsa başka bir işe de yaradığına emindir ama okumak için kestane mevsimine kadar beklemeyi planlamıştır.

Agri_King link=topic=9224.msg97784#msg97784 date=1227046233' Alıntı:
Ne yapacak görmemişin hektarmetresi olmuş tutmuş plugunu kopartmış. Kablo ve fiş siparişi ulaşmadıysa bir daha buradan vereyim Ferruh hocam. O kadar teferruat var ki, ipi makinanın içine, kabloyu hidrolik kolun üstüne koymuş jelibomlar. Rotovatör kabloyu dibinden ham yapmış. Malum kurlar da uçuyor, bi el atıversen de alet bakımında onu da aradan çıkarıversek diyom.

Neyse, Üstteki yeşil ile; 35 çuval doldurduğu gübreyi kanal dibi an başı farketmeden gider kafasına göre kah arttırır dozajı kah eksiltir atar gelir. Millet sabah gider o çay demler el sallar. millet yemeğe gelir o daha gazete okumaktadır. Çaykolik olan meendiziniz fayfoklok tii ' sini de hüplettikten sonra dah der beygire, akşam yemeğinden önce tüm toprağını gübrelemiştir. Yalnız bu durum bir dert açar başına, gübre atarken toplam sürenin 5te 4ü kazanın doldurulmasını beklemekle geçer. Bir damper sistemine ihtiyacı olduğunu farketmiştir. Şimdi planladığı önyükleyicili 312sinin önüne bir kazan sistemi dizayn etmekle meşguldür. O zaman Amazone ZA-M 1500ünün gübreleme kapasitesi saatte 250 dekara çıkacaktır. O da iyiden komşularla kafa yapacaktır.

Alttaki karakutu ile de pek bişey yapmaz aslında sadece 10 m2 hassasiyetle ektiği yeri ölçer. Daha kitabını okumaya fırsat bulsa başka bir işe de yaradığına emindir ama okumak için kestane mevsimine kadar beklemeyi planlamıştır.

meendizz bey fayf oklok tee esnasında kafasına bide bıg bag takar,faprikaya küpreyi imal ettirir,bıg bag ' a koydurur....yaptırırmı yaptırır...yada bi başka öneriiiii.....dr.müh.amazone sorumlusu aranır...
bir ürün tanıtım cd si istenir..(galiba sonuncusu manisya yanında verildi,oda benim alamandan aldığımdı.)orada aynı tarlada çalışan makinalara lojistik destek veren gübre römörkları vardır..esinlenerek,sizin ağır sanayide imal ettirilebilir....
kara kutu benim bildiğim 30 çeşit ekipmana tatbik edilebilir ama fendt ' i olmayan makinalara....çünkü fendt zaten yapıyor bu işleri...bence bayram hediyesi emica oğli ' ne ver sevinsin fukaram...bi beş senede çözer belki..
plug ve sensüre gelinceeee...kolay iş hallederiz...bougth a new spare parts..ankara....birkaç kişi daha yaptı o işi..halletim..you send me wrong parts cargo lınes.,ı made a new one......
selam ve sevgilerimle...herşey gönlünce olsun.....

Bigbag işi yaş. Fiyat tingildek çünkü. Dr. CİNs bi siidi verdiydi sanırım da 750 tane falan CD birikti 1 yıldır. Araki bulaki.
Bunun aslında en kolay yanı pnömatik. Bakıcez artıkın. Ferro Mekatronikçi ' den de daha ütopik çözümler de beklemekteyim aslında. Yakında da alamana gidersen egzostun üstüne takılacak nazar boncuğu braketinden bi dene cepte getirebilirsen tam süper olacak. 7. siparişi geçtim kimse oralı değil.

3000 L, 18 m kol açıklığı olan Taral pulverizatör de içeriden aç/kapa basınç ve üç parça meme devreleri ile o cihazların yanına konacak. Braketini nere koyacağıma karar veremedim daha.
Bir de Askam ' dan temin edilen gene içeriden kontrollü accayip bi projektör kabin üstüne yerleştirilecek.
İstanbula yolum düştüğünde de Egzost ucuna 3-4 m alev çıkaran LPG alev makinası almayı düşünüyorum. Bunu beni görünce tepe flaşörünü açıp statü sağlamaya çalışanları dağlamak için düşünüyorum. zuha-*-s
Ferruh hocam, bi abilik yapıp da şu kamera yazılımını nassı aktif edeceğimi söylerse de silaj römorkuna dönüp bakmadan önümdeki ekranda görebileceğim, ön ağırlığı da duvara 5 mm kala park edebileceğim. şyt-*-sa

kamera olduğunu biliyorum ..arka ekipmanları ekranda görmek için , park sensörü biraz lüks gibi diye düşünüyorum...sonuç ta bir traktör....

Bu Fenotlar uzaydan geldiği için herşeyin ya yedeği var, ya da fazladan fonksiyonu. Serde mekatronikçilik olunca da fonksiyonu jonksiyon olarak da değiştirebiliyorsunuz. Kopya: Ekstra park sensörü değil, kameranın fonksiyonu. Gör-yaklaş. ;)

Agri_King link=topic=9224.msg98194#msg98194 date=1227128010' Alıntı:
Bu Fenotlar uzaydan geldiği için herşeyin ya yedeği var, ya da fazladan fonksiyonu. Serde mekatronikçilik olunca da fonksiyonu jonksiyon olarak da değiştirebiliyorsunuz. Kopya: Ekstra park sensörü değil, kameranın fonksiyonu. Gör-yaklaş. ;)
o dahada teknolojik olur...

Agri_King link=topic=9224.msg98194#msg98194 date=1227128010' Alıntı:

Daha bizleri şaşırtacak neler olabilir sukunet ve hışımla bekleriz daha bu makinada çok daha fazlası olduğuna eminim

saygılar

Ferruh Hocam, 'adam gibi makina' videosunda geçen ay bugüne kadar Türkiye ' ye hiç gelmedi denen bir parçayı traktörün üstünde gördüm. Nerden buldularsa bana da.. please..

insomnia link=topic=9224.msg98233#msg98233 date=1227133822' Alıntı:
Daha bizleri şaşırtacak neler olabilir sukunet ve hışımla bekleriz daha bu makinada çok daha fazlası olduğuna eminim

saygılar

Valla dostum, öyle bir makina ki bu ben de sanırım üst modele geçince anca çözebileceğim gibi geliyor.. Hayırlısı..

Agri_King link=topic=9224.msg98387#msg98387 date=1227191972' Alıntı:
Valla dostum, öyle bir makina ki bu ben de sanırım üst modele geçince anca çözebileceğim gibi geliyor.. Hayırlısı..

Bir ara hız kademelerinden bahsetme şansınız olabilirse çok sevinirim süper sürüngen konumu Turbo Clutch vs vs

Saygılar

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz,,bu traktörle kaç dekar arazide çalıştığınızı,hangi tarım ürünlerini yetiştirdiğinizi,ve yıllık olarak sizin tarımdan sağladığınız kazancı öğrenebilirmiyim ???