TÜMOSAN TANK MOTORU ÜRETECEK

Ynt: TÜMOSAN TANK MOTORU ÜRETECEK

fyaglikara link=topic=82653.msg983528#msg983528 date=1426716446' Alıntı:
nolur kızmasın tümosancılar ama aklıma tanklarda bölünürmü acep diye gelmedi değil =))
ilk duydugumda benımde dırek aklıma o geldı hocam :D tumosanın mıllı tankımıza cok ıyı motorlar uretecegıne ınanıyorumm.

Şimdi traktörlerde genel olarak hatalar oluyor ama Tümosan ın motoruna laf etmeyin Allah var çok güçlü dayanıklı ve güçlü motor yapıyor. Tümosan bu motorun üzerine birde bu tank gibi kalıplı bir kaporta oturttumuydu Inşallah işte o zaman dadindan yinmez..

12 sılındır en asagı 450 hp motor uretmesı lazım urettıgı 100 hp motorlae meydanda ALLAH TÜRK ORDUSUNA yardımcı olsun ama şortlantlar gıbı ypg öso fln yollayacaklarsa yapsın sıkıntı yok

BARTU link=topic=82653.msg983800#msg983800 date=1426782009' Alıntı:
Hükümete dünür olmak böyle birşey demekki.

Altaş grubunun diye biliyorum ben Tümosan ' ı. :) Altay 2 sene önce Sarıkamış ' a geldi Koreliler mühendisler felan bende askerdim bölük çavuşuydum o zaman. tezkereye az kala kar çok olunca soğukta denemek için tırla getirdiler 3 gün sonrada götürdüler. kara m 48 amerikan tankları gibi batmıyordu süper birşeydi. motoru tümosan yaparsa milletimiz adına süper olur ama adam gibi yapar inşallah :)

Bir zaman bmc de kirpi adı verilen tank yapacakti bmc yetiştiremedi devlette müsade vermedi bmc onlan kapandı iste tümosanada böyle bişey. olur olmaz ama bilemiyorum sahipleri devlet kankasi ise orası ayri tabi

tayyar125 link=topic=82653.msg983817#msg983817 date=1426784122' Alıntı:
Bir zaman bmc de kirpi adı verilen tank yapacakti bmc yetiştiremedi devlette müsade vermedi bmc onlan kapandı iste tümosanada böyle bişey. olur olmaz ama bilemiyorum sahipleri devlet kankasi ise orası ayri tabi
Kirpi Şirketin Maddi Sorunlarından Dolayı Üretim Ortasında Durdurulmuş Sonra Tekrar Üretime Başlanılmış Bir Zırhlı Personel Taşıyıcıdır Ve Üretilmiştir... Tank Değildir... Yanlış bilgi Olmasın...

omerfarukkoc link=topic=82653.msg983828#msg983828 date=1426785573' Alıntı:
Kirpi Şirketin Maddi Sorunlarından Dolayı Üretim Ortasında Durdurulmuş Sonra Tekrar Üretime Başlanılmış Bir Zırhlı Personel Taşıyıcıdır Ve Üretilmiştir... Tank Değildir... Yanlış bilgi Olmasın...

Evet aynen öyle. Kirpi olmazsa olmazlardan. olsada her bölükte olsa.