Ford traktöre istenilen abuk subuk fiyatlar

Değerli arkadaşlar sizinle bir konuyu paylaşmak istiyorum. Bir kaç galeri var, Bunlar Samsun, Adana, yozgat şehirlerinde . Eski model Ford traktörler satılıyor. Mesela 1977 model (Dikkat) 6600 fordlara 22.000-25.000-30.000 gibi saçma sapan fiyatlar isteniyor. Akıl var fikir var, bu fiyatı nasıl isteyebiliyorsunuz. Hadi istemeyi bırak, 6 aydır bekliyorlar ki satılsın. Her gün ilan veriyorlar. Satılmıyor, Başka bir ilginç mevzu da , başka illerden elinde Ford traktörü olanlar bakıyorlar internete fiyatları görüyorlar, onlarda onlara uyarak sallayıp savuruyorlar. Traktörde boya kalmamış, derisi yüzülmüş, duruşu değişmiş bacakları ayrılmış, motoru zaten ben bittim,rekteve diye bağırıyor, insaf diyorum insaf.. Akıllı bir rakam isteyin kardeşim.. Batı şehirlerinde bu motorların yüzüne bakılmayışının sebebini bilen varsa yazarsa sevinirim. Neden batıda tutulmuyor, neden bu 3-4 il ve çevresi bu fordlara kafayı takmış durumda.. Ben bunları yazarken ford traktörleri kötülemek için yazmıyorum. Bunun bilinmesini isterim.

Ynt: Ford traktöre istenilen abuk subuk fiyatlar

Ayni sekilde 640 188 185 ve 165 liklere istenen fiyatlara ne demeli bati sehirleri diyorsunuz marmara bolgesinde fordlar hala kullanilmakta. Fordun saglamligi ve kullananlarin vazgecememesi gibi nadir temizlikte fordlar para eder sacma sapan bi fiyat istendigini zannetmiyorum piyasa belli sonucta 10 milyarada ford 5000 var 20 milyarada. Samsun celtik ve camuru adana sert topragi ve sicak mevsimi yozgat soğuğu ve bayir arazileri bunlarin isini yapacak traktor yokmu dolu fakat tercih meselesi oldugu icin boyle 135 lere istenen fiyatin yaninda hiç bence. Ufacik çekmeyen camurda kendini götürmeyen traktoru neyine 15 bin 148 lerin neresi 20 bin eder 480 lerin tapasi 20 bin eedermi. Ford traktorun temizi anahtar yememisi daha cook is yapar anahtar yemez. Her malin bir alicisi vardir bu sadece tercih meselesi olur

Black.Boyss.37 link=topic=82659.msg983704#msg983704 date=1426766000' Alıntı:
Bence sorun makinada. Kimse saglam güçlü yada ideal bi traktörünü piyasanib altina vermek istemez yada alternatif meselesi diyeyim
Biz kimseden piyasasının altında traktör istemiyoruz. Ama her model ve markanın da bir piyasası var. Steyr 8073 ile ford 6600 arasında ne fark var. İkiside birbirine yakın güçte traktör. Steyr 15-16 TL. Ford 22 bin. Bunun adalet neresinde.

Yakin gucdemi stayir ford 5000 den 4 beygir daha ufak 6600 80 beygir bi traktor. Fordun bi rekteviyesi olana kadar stayirin 2. Rekteviyesi gelir cift sürüm islerinde stayirde bucukda olsa fordla yarisamaz. Fordun fren balatalari nerdeyse 40 yilda bitiyor degisenler yeni yeni degisiyor stayir öyle degil stayire kötü demiyorum yanlis anlamayin fakat ford kadar dayanikli ve güçlü degil. stayirin yakiti forddan iyi Fakat agir islerde ne fiat ne mf ne stayir ford kadar dayanikli degil

Black.Boyss.37 link=topic=82659.msg983707#msg983707 date=1426766429' Alıntı:
Yakin gucdemi stayir ford 5000 den 4 beygir daha ufak 6600 80 beygir bi traktor. Fordun bi rekteviyesi olana kadar stayirin 2. Rekteviyesi gelir cift sürüm islerinde stayirde bucukda olsa fordla yarisamaz. Fordun fren balatalari nerdeyse 40 yilda bitiyor degisenler yeni yeni degisiyor stayir öyle degil stayire kötü demiyorum yanlis anlamayin fakat ford kadar dayanikli ve güçlü degil. stayirin yakiti forddan iyi Fakat agir islerde ne fiat ne mf ne stayir ford kadar dayanikli degil
Sende çok abartmışsın :D Ford 2000 42hp, 3000 lik 48 hp, 3600 50 hp, 3610 55 hp , 5000 lik 69 olanı kara ford süper olanı 74 hp 6600 77 hp 6610 86 hp.. Steyr de 73 beygir..

arkadaşlar bende karşıyım eski traktörlere o kadar fiyat biçilmesine avrupa ülkelerinde 7740 tr parasıyla 25 bin tl yani demek istediğim ford 6600 ü 15 tl ye yıpranmışını alacağımıza diri olanını 15 tl ye alalım çiftçinin parası cebinde kalsın

sagalassos link=topic=82659.msg983690#msg983690 date=1426764134' Alıntı:
Değerli arkadaşlar sizinle bir konuyu paylaşmak istiyorum. Bir kaç galeri var, Bunlar Samsun, Adana, yozgat şehirlerinde . Eski model Ford traktörler satılıyor. Mesela 1977 model (Dikkat) 6600 fordlara 22.000-25.000-30.000 gibi saçma sapan fiyatlar isteniyor. Akıl var fikir var, bu fiyatı nasıl isteyebiliyorsunuz. Hadi istemeyi bırak, 6 aydır bekliyorlar ki satılsın. Her gün ilan veriyorlar. Satılmıyor, Başka bir ilginç mevzu da , başka illerden elinde Ford traktörü olanlar bakıyorlar internete fiyatları görüyorlar, onlarda onlara uyarak sallayıp savuruyorlar. Traktörde boya kalmamış, derisi yüzülmüş, duruşu değişmiş bacakları ayrılmış, motoru zaten ben bittim,rekteve diye bağırıyor, insaf diyorum insaf.. Akıllı bir rakam isteyin kardeşim.. Batı şehirlerinde bu motorların yüzüne bakılmayışının sebebini bilen varsa yazarsa sevinirim. Neden batıda tutulmuyor, neden bu 3-4 il ve çevresi bu fordlara kafayı takmış durumda.. Ben bunları yazarken ford traktörleri kötülemek için yazmıyorum. Bunun bilinmesini isterim.

dediğini 2- 3 senedir bende takip ediyorum aynen dedğin gibi akşama kadar ikinci elleri araştırırım ben (nette oldukça ). neden olduğunu bilmiyorum ama...

Arkadaşlar böyle bi düşünce yok bunuda satan bir ciftci sonucta 80 hp sifir bi traktor ne kadar ? Bende uygun olmasini isterim fakat ayni mali satarken siz 20 bin liralık traktoru aciliyet kaza bela olmadığı surece 13 14 e verirmisiniz ? Yada 20 ise 22 mi istersiniz. Her malin bi degeri vardir elestirmek ne kadar dogru olsada kural ve kanun bu isine gelirse alirsin isine gelmezse bakarsin baskasina. Avrupa ile bizim ulkemizi kiyaslamak mantiksiz bizim ulkemizde tumosan yada erkunt neyse adamlardada ford jd vs oyle

Bulsam bende alirim 6 bine onu is gorecek hale temiz bi hale getirmek icin 7 8 harcanir. Calissin bi köşede tek tek atsin sesi yeter fordun zarar gelmez mozotu yolda biraz sevsede iste düşer normale.

Fordlar iyi traktörler sağlamdır da lafım olmaz fakat yere göğe sığdırılamayacak ve de 20 bin 25 bin liralık traktörler değil.Mazot 4 lira isterse 15 km ile yer sürsün fordlar eskidi ve yakıyor.Çok çeken traktör arıyorsan gidersin çiftçeker alırsın olur biter.Dayım aldı 69 model 5000 ' lik çokta temiz hidrolik direksiyon kabin var 9500 liraya o da yakıt fazla diyor.6610 ' un temizi 13-14 bin olması gerekir.Blackboys kardeşim Steyr ' i kötülemiyorum diyorsun orda da toz da kondurmuyorsun forda varsa yoksa ford.Bence bir motor fazla yakıyorsa zamanı geçmiştir.İyi güzel mf den steyr den fiattan sağlam diyorsun da mf den bile çok yakıyor demiyorsun.Ford rektefe olana Steyr iki rektefe olur diyorsun da 79 80 modeller rektefesiz geziyor hala.Steyr ' in balatası ucuzdur değiştiriverirsin Steyr ' in kompresörü gayet iyidir sen anlatınca sanki traktörün hiç freni yok Allah ' a emanet gidiyor gibi anlatıyorsun :)Madem forda bu kadar çok istiyorlar steyr 15-16 liraya temizleri var istemezseniz 285 alın o da o para.

Fordlar iyi traktörler sağlamdır da lafım olmaz fakat yere göğe sığdırılamayacak ve de 20 bin 25 bin liralık traktörler değil.Mazot 4 lira isterse 15 km ile yer sürsün fordlar eskidi ve yakıyor.Çok çeken traktör arıyorsan gidersin çiftçeker alırsın olur biter.Dayım aldı 69 model 5000 ' lik çokta temiz hidrolik direksiyon kabin var 9500 liraya o da yakıt fazla diyor.6610 ' un temizi 13-14 bin olması gerekir.Blackboys kardeşim Steyr ' i kötülemiyorum diyorsun orda da toz da kondurmuyorsun forda varsa yoksa ford.Bence bir motor fazla yakıyorsa zamanı geçmiştir.İyi güzel mf den steyr den fiattan sağlam diyorsun da mf den bile çok yakıyor demiyorsun.Ford rektefe olana kadar Steyr iki rektefe olur diyorsun da 79 80 modeller rektefesiz geziyor hala.Steyr ' in balatası ucuzdur değiştiriverirsin Steyr ' in kompresörü gayet iyidir sen anlatınca sanki traktörün hiç freni yok Allah ' a emanet gidiyor gibi anlatıyorsun :)Madem forda bu kadar çok istiyorlar steyr 15-16 liraya temizleri var istemezseniz 285 alın o da o para.