Sessiz sedasiz Canli hayvanmi İTHAL EDİLİYOR...

Arkadaslar 1 saat once 4 adet canli hayvan tasima icin kullanilan tir gordum yabanci plakali idi ozellikle icine baktim doluydu.Otobanda istanbul istikametinden eskisehir istikametine dogru seyir halindelerdi sizce nedir bu durum...

Ynt: Sessiz sedasiz Canli hayvanmi İTHAL EDİLİYOR...

hocam plaka yabanci karsi yonden geliyordu bi tanesinu gordum pek ustunde durmadim ikinciyi gprunce plakaya baktim yabanci plakaydi buyukbas hayvandi ama damizlikmiydi durdurup bakmak lazim :D

canlı hayvan ithalatı epedir serbest dana ve düve ikiside serbest ayan beyan ithalat yapılıyor sessiz sedasız degil sen duymamışsın karkas et yasak

canlı hayvan ithalatı şu anda serbest. sadece gümrük vergisi olarak %45 alınıyor. ithalatı açmak lazım et açğı var diyen sözde ülkemizi düşünen tabaka bu verginin kaldırılması yada %5 lere düşürülmesi için ithalat şart die bagırıyorlar ekranlarda :D

Daha dün toprak Mahsulleri den prinç aldım bizim ciftçimizin diye ustundeki etiketi okudum amerika dan ithal edilmiş. Her şey beklenir..... Şasırmam

Daha geçenlerde bakan kendisi açıkladı ' ' İçerideki besici rahatsız olmayacak şekilde 55 bin besi danası ithalatı yaptık. Kapasitesi olanlar, elindeki yerli ırk kadar ithalat imkânına sahip. İhtiyaca göre bu tür tedbirler devam edecek. ' ' diye...

Buyurun haberin linki;

http://www.haberturk.com/ekonomi/alisveris/haber/1065071-kirmizi-ete-mudahale-geliyor

http://www.edirneajans.com/damizlik-sigir-yetistiricileri-birliginden-bir-hizmet-daha.html

İthalat Başladı
üretici o kadar uğraşsın, çalışsın, didinsin, emeğini yok saysın,
fahiş fiyata hayvan alsın, gelecek hesabı yapsın,
bir anda hükümet ithal kapılarını açıversin,
ahırındaki hayvanların fiyatı bir gecede %50 düşüversin...

Allah Çiftçiyi,
Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerinden
ve
Süt Üreticileri Birliklerinden
KORUSUN ! ! !

İthalatlar oluyor olacaktırda , hatta ben bile getirmeyi düşünüyorum bu iç piyasayı etkilemez, ufak ithalatlar bunlar.Ayrıca devletin anlaşmalarına göre zaten yıllık 17 bin ton et girişine izin var diye biliyorum.İthalattan korkulmamalı eskisi gibi değil şuanki sistem.Parası olan kafası esen yapamaz yani..