eksoz sesi

:slm arkadaslar. newholland td 65 e eksoz yaptıracam yanı nası desem turbonun sesı gıbı ses cıkarması için mesala tumosanlarda fend lerde o ses var ara gazı falan verırken acayıp ses cıkarıyor deneyen yapan arkadaslar varsa tavsıyelerını bklıyorum.

Ynt: eksoz sesi

poyraz2030 link=topic=82711.msg984694#msg984694 date=1426951693' Alıntı:
üstten ekzost nasıl deliniyor peki ?
Bak bu uzmanlık ister. Yanımda filan olsaydın, yemek ıslarlatmadan asla söylemezdim :) Bunun için kaynak makinası gerekli, eksozun üst parçasını sök, susturucunun içine bak, elektrot yetişirse iyi, yetişmezse, iki tane elektrotu birbirine ekle. Sonra 3-4 tane delik aç, sonra üst parçayı idareten yerine tuttur ve traktörü çalıştır sesi dinle, yetmediyse, 2 delik daha aç.

sagalassos link=topic=82711.msg984697#msg984697 date=1426951979' Alıntı:
Bak bu uzmanlık ister. Yanımda filan olsaydın, yemek ıslarlatmadan asla söylemezdim :) Bunun için kaynak makinası gerekli, eksozun üst parçasını sök, susturucunun içine bak, elektrot yetişirse iyi, yetişmezse, iki tane elektrotu birbirine ekle. Sonra 3-4 tane delik aç, sonra üst parçayı idareten yerine tuttur ve traktörü çalıştır sesi dinle, yetmediyse, 2 delik daha aç.

:) Anladım abi teşekkürler. Böyle yapınca turbo varmış gibi sesmi veriyor.

Bence zevk için sağı solu delmeye değmez tdd lerde motorun sağ arka tarafında çok ufak bi tapa var plastik servis önümde çıkarıp göstermişti bana tapayı açınca çok güzel sesi çıkıyordu ama uzun vadede motorun ayarlarını kaçırır dedi hiç gerek yok boşver dedi bende vazgeçtim zaten ondan sonra :)