2050 brave

Merhabalar ben geçtiğimiz ay 2009 model başak 2050 brave traktör aldım kuyruk mili kumanda kolunun olmadığını sonradan farkına vardım galericiden aldığım bilgi bu seride kuyruk mili kumanda kolu yok devamlı dönüyor şeklinde bana bu traktör
kataloğu veya kuyruk mili kumanda kolu takılabilirmi konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim..

Ynt: 2050 brave

Evet sürekli döner eski steyr 8043 lerde de aynı solda el freninin aynısı kol var o kol debriyaj ekipmanla çalışırken çektiğinizde kuytuk milini kavramadan ayırıyor sizin dediğiniz gibi bir olay mantığa aykırı ama normal hallerde kol aşağıda bulunduğundan her zaman dönüyor çaresi koruma kapağını kullanılmadığı hallerde üzerinden çıkartmamak.

kumanda kolu olmaması imkansız bence ortada yanlış anlaşılan bi durum var.Bende şteyr kullandım kuyrum mili ilk çalıştırmada döner ama elinle tutunca dönmek için zorlamaz ve motor ısınıncada dönmez.

Resimler ve ekler

• 205991788b1y.jpg
    205991788b1y.jpg
    63.4 KB · Görüntüleme: 533
  • 205991788b1y.jpg
    205991788b1y.jpg
    63.4 KB · Görüntüleme: 483

Valla amcamın oğlunda vardı 8043 10 sene kullandık bizde ilaç gübre vb. ara işlerinde ayrı kol yoktu kuyruk mili işi olduğunda soldaki el freni gibi koldan durdururduk geri kalanı hep çalışırdı zaten tek devir var eskilerde 8043 lerde

Kuyruk mili vitesi, koltuğun sol altında. Oldukça sotede. 540-1000 devir seçeneği vardır.

PTO debriyajı ise iki bacağının arasında, viteslerin sol tarafında, aynı el frenine benzeyen koldur. Yani freninin birebir aynısı, ama vitesin solunda hiç kullanmadığın kol.

Kolu çeker, pto devrini ayarlar, sonra kolu bırakırsın. Çalışma şekli de bu.

Sürekli devrede olan PTO mu olur allasen. Şaka mı bu?

keykubat link=topic=82739.msg985264#msg985264 date=1427100522' Alıntı:
kumanda kolu olmaması imkansız bence ortada yanlış anlaşılan bi
durum var.Bende şteyr kullandım kuyrum mili ilk çalıştırmada döner ama elinle tutunca dönmek için zorlamaz ve motor ısınıncada dönmez.
aynen sadece Pto debriyajı var ama devre dışı brakan kol yok

Bende 2050 kataloğu var şimdi baktım kuyruk mili için şöyle yazmış. Aynen yazıyorum.

'540 / 750 iki kademeli motordan DİREKT hareketli el kumandalı kavrama sistemi'

Başka traktör kataloglarında hep aynı şekilde sadece 'Bağımsız' yazıyor.

merhaba temel bu gün kahvede otururken bizim belediye işçileri geldi traktörle 2013 model başak kabinli 2010 olması lazım tam bilmiyom hemen aklıma geldi durumu şofora sordum var abi dedi baktım direksiyona oturunca solda el freni çubuğunun hemen yanında bidaha çubuk var onu yukarı kaldırıyorsun hemen arkasında bi daha ufak dik duran bi çubuk var yukarı inip kalkıyor o ikisi bi daha bak aynısımı

M-Z Kolu vardır. geriye kakınca yanılmıyorsam Z konumunda kuyruk mili çalışmak için hazırdır. sol taraftaki fren çubuğu gibi olan ise debriyaj görevi görür.

KUYRUK MİLİ DE SÜREKLİ DÖNMEZ. KESİN BİR ARIZA OLUŞMUŞTUR.