haberlerde görür görmez sizinle paylaşayım dedim :D

Ynt: haberlerde görür görmez sizinle paylaşayım dedim :D

Devlet buna izin verirse elektrikten alınan vergi nerden karşılanacak? Ya da yıllık kullanım vergisimi alacak? Çiftçiye satamadığı mazotun vergisini devlet kasasına hangi yolla tahsilini yapacak? Fason geldi nedense

arkadaşlar lütfen siyasete cevirmeyelim rica ediyorum işimize gelişyorsa faydalanalım işimize gelmiyorsa faydalanmayalım devletimiz olmazsa bizde olmalıyız merbur vergi alacak yada kominizim sistem devlete calışacan parayla ?

bildigim kadari ile bu tip sistemler cok fazla basinc saglayamiyorlar. Yuksek bir yere depo yapip surekli olarak suyu oraya kucuk debiler ile basacak ardindan sulama zamani depodan kullanacak bir sistem fikri var aklimda bir yer icin ama maliyetler cok yuksekti son yaptigim hesaplarda...

turk50 link=topic=82750.msg985207#msg985207 date=1427062992' Alıntı:
arkadaşlar lütfen siyasete cevirmeyelim rica ediyorum işimize gelişyorsa faydalanalım işimize gelmiyorsa faydalanmayalım devletimiz olmazsa bizde olmalıyız merbur vergi alacak yada kominizim sistem devlete calışacan parayla ?

Siyaset ile ne alakası var anlamadım :) dikkatli okumamışsın

sen neyi amaçlayarak yazdın sanki devletini sevmeyen her yaptığına bahane bulan birileri var aynı onlar gibi yazmışsın devlet şöyle devlet böyle :D devletimiz sağolsun herşey devlet için diyorum bende

vatan sana canım feda ...

turk50 link=topic=82750.msg985382#msg985382 date=1427124207' Alıntı:
sen neyi amaçlayarak yazdın sanki devletini sevmeyen her yaptığına bahane bulan birileri var aynı onlar gibi yazmışsın devlet şöyle devlet böyle :D devletimiz sağolsun herşey devlet için diyorum bende

vatan sana canım feda ...

Vatanına küfür yemişçesine niye böğürüyorsun dana gibi anlamadım..?? Zaten siyasi boyuta çekmen başlı başına kel alaka koministlik bilmemnelik saçma sapan konuşuyorsun bodoslama daldın hala devam ediyorsun. Biraz takkeyi zorlasan devletin kasasına elektrikten giren parayı baltalayacak bir uyguluma olduğunu bu yüzdende izninin verilmeyeceği görüşünü aktardığımı anlardın.

düzgün konuş kimin nasıl böğürdüğüne kendin bak burası bir form öyle kafana göre şuna izin vermez buna izin vermez deme bizim burda herşeye izin veriyor sen düşün devletime laf attırmam tabikide o yoksa bende yokum bunu bilmeyenler var vatanın nasıl kazanıldığını bilmeyenler var sözüm sana deil ama senin de konuşman yanlış ilk yazdığını tekrar okursan

Söylediğim gayet açıktı. Kibar bir dille de yanlış okuduğunu belirttim. Ki ben orda hiç bağırmadım fikrimi belirttim. Bu işin yasal prosedürü hakkında bir bilgin varmı ?

dustero link=topic=82750.msg985687#msg985687 date=1427151607' Alıntı:
Söylediğim gayet açıktı. Kibar bir dille de yanlış okuduğunu belirttim. Ki ben orda hiç bağırmadım fikrimi belirttim. Bu işin yasal prosedürü hakkında bir bilgin varmı ?

herneyse konuyu kapat iyi geceler

turk50 link=topic=82750.msg985693#msg985693 date=1427158258' Alıntı:
herneyse konuyu kapat iyi geceler

Konuyu sen açtın niye kapatıyosun anlamadım bu işin yasal prosedürü hakkında bilgin varmı diye sordum sadece ? 1milyon TL paran olsa 1mw lık türbin alabilirmisin ?

dustero link=topic=82750.msg985927#msg985927 date=1427225917' Alıntı:
Konuyu sen açtın niye kapatıyosun anlamadım bu işin yasal prosedürü hakkında bilgin varmı diye sordum sadece ? 1milyon TL paran olsa 1mw lık türbin alabilirmisin ?

burada güneş pannelleri satan birisiyle konustum 1mw sistem aşşağı yukarı 1. milyon 1.5 milyon arası dedi

turk50 link=topic=82750.msg985934#msg985934 date=1427226963' Alıntı:
burada güneş pannelleri satan birisiyle konustum 1mw sistem aşşağı yukarı 1. milyon 1.5 milyon arası dedi

Peki 1.5 milyon TL paran olsa bunu alabilcekmisin ben onu soruyorum ? Yada 1000kw gibi 7000 TL lik küçük bir türbin bile alsan koşulsuz şartsız bunu evine takabilecekmisin ?

ev için deil 2 tane 55 kw dalgıcım var bi kuyuda bu sene satın aldım o kuyuya 90 hp lik motor takacam 65 kw aşşağı yukarı onları calıştırmak için lazım yıllık 50 bin tl
medaşa ödeme yapıyorum bu sene 80 bin tl ödüyeceğim hatta 90 bini bulur onun için ben 1 aydır bunları araştırıyorum