Boya Böyle Yapılır

Ynt: Boya Böyle Yapılır

ORION link=topic=82795.msg985890#msg985890 date=1427220272' Alıntı:
Ben boyayamam abi böyle akar ben böyle boyamaya çalışırsam :D

Dikkat edersen önce rulodaki boyanın fazlası boya kabında bırakılıyor sonra boya eşit olarak sürülüyor. Fırça ile sadece bir defa YATAY düzeltiliyor. Dikey düzeltilirse eğimden dolayı akar.

Senin de çok rahat yapabileceğinden eminim...:))

ENES4422 link=topic=82795.msg985886#msg985886 date=1427219934' Alıntı:
Özellikle kendi işini kendi yapan ve hünerli kardeşlerim bu videoyu dikkatli izlesinler. Sakin, dikkatli, temiz bir işçilik. Sonuç ise mükemmel. Pürüzsüz ve parlak boya...

(Burada kullanılan boya poliüretan boya. )

https://www.youtube.com/watch?v=krD1CfXhyQQ

Paylaşım için çok teşekkürler.

Bu boya hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz?

Titreşime karşı mukavemeti nasıldır? Metal aksamda, özellikle tarım ekipmanlarında kullnılabilir mi?

Sentetik mi, selülozik mi?

Hepsinden öte fiyatı nasıl?

sebazios link=topic=82795.msg986009#msg986009 date=1427236886' Alıntı:
Paylaşım için çok teşekkürler.

Bu boya hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz?

Titreşime karşı mukavemeti nasıldır? Metal aksamda, özellikle tarım ekipmanlarında kullnılabilir mi?

Sentetik mi, selülozik mi?

Hepsinden öte fiyatı nasıl?

Videoda hangi boya olduğu açıklanmamış. Fakat burada ustanın kullandığı boya DENİZ VASITALARI için olan boyalardan.

POLİÜRETAN SENTETİK boyalar çok harika parlaklık ve pürüzsüz yüzey sağlar. Ayrıca güneş ve suya çok dayanıklıdır. Deniz vasıtaları için geliştirilmiş çok parlak sentetik esaslı bir son kat boyadır. Zaten fiyatı normal boyalarla aynıdır veya biraz yüksektir. (Şu an için 1 kg poliüretan sentetik boya yaklaşık 15 lira falan.)

Küçük bir anımı anlatırsam daha iyi anlaşılır. 20 ' li yaşlarımda ilk arabamı satın aldım. Anadol marka bir arabaydı ve çok popülerdi. Bu ikinci el arabanın ön panjurları vs. boyanması gerekiyordu. Ben ilk defa bu boyadan kullandım ve fırça ile boyadım...:)) İnsanlar çok beğeniyorlardı ve her sorduklarında 'Kendim fırça ile boyadım' diyordum. Fakat bana inanmıyorlardı, çünkü videodaki gibi olmuştu...:))

Bu boyalar ile metal, ahşap, fiberglas gibi bütün her şey boyanabilir. Boya markaları zaten aynı.

ENES4422 link=topic=82795.msg986198#msg986198 date=1427305381' Alıntı:
Videoda hangi boya olduğu açıklanmamış. Fakat burada ustanın kullandığı boya DENİZ VASITALARI için olan boyalardan.

POLİÜRETAN SENTETİK boyalar çok harika parlaklık ve pürüzsüz yüzey sağlar. Ayrıca güneş ve suya çok dayanıklıdır. Deniz vasıtaları için geliştirilmiş çok parlak sentetik esaslı bir son kat boyadır. Zaten fiyatı normal boyalarla aynıdır veya biraz yüksektir. (Şu an için 1 kg poliüretan sentetik boya yaklaşık 15 lira falan.)

Küçük bir anımı anlatırsam daha iyi anlaşılır. 20 ' li yaşlarımda ilk arabamı satın aldım. Anadol marka bir arabaydı ve çok popülerdi. Bu ikinci el arabanın ön panjurları vs. boyanması gerekiyordu. Ben ilk defa bu boyadan kullandım ve fırça ile boyadım...:)) İnsanlar çok beğeniyorlardı ve her sorduklarında 'Kendim fırça ile boyadım' diyordum. Fakat bana inanmıyorlardı, çünkü videodaki gibi olmuştu...:))

Bu boyalar ile metal, ahşap, fiberglas gibi bütün her şey boyanabilir. Boya markaları zaten aynı.

Bilgiler için çok sağ olun. Anında parlaklık vermesi, çabuk uygulanması vs çok hoşuma gitti. Bi inceleyelim bakalım.