Hararet göstergesi

Ynt: Hararet göstergesi

144fenomen link=topic=82799.msg985922#msg985922 date=1427225138' Alıntı:
Vardır tabi.traktör ün gövdesi veya üst kapak da bulunur.ibrenin kıpırdamamasının nedeni ya müşür bozok yada kablolarda temassız lık vardır.
Devir daim in yanında olabilir mi acaba? Sağına soluna bakarken dikkatimi çekti orda bir müşür var ama tam karar veremedim bununla alakalı olup olmadığına

Erkunt ' un hararet müşürü bazı traktörler ile aynıdır. Baş tarafı siyah köşeli gibi. Bir fotoğraf bulmaya çalıştım ama en net olanı bu.

Resimler ve ekler

• RS_166T3a1_.JPG
    RS_166T3a1_.JPG
    11.5 KB · Görüntüleme: 138
  • RS_166T3a1_.JPG
    RS_166T3a1_.JPG
    11.5 KB · Görüntüleme: 196

ENES4422 link=topic=82799.msg985935#msg985935 date=1427227174' Alıntı:
Erkunt ' un hararet müşürü bazı traktörler ile aynıdır. Baş tarafı siyah köşeli gibi. Bir fotoğraf bulmaya çalıştım ama en net olanı bu.
Bu müşürün çalışıp çalışmadığını anlayabileceğimiz bir yol var mı bildiğiniz? Geçenlerde yağ basınç göstergesi bozulmuştu. onun kablosunu gövdeye değirince yanarsa müşür bozuk demiştiler burada.Gerçektende müşür bozukmuş değiştirince sorun çözülmüştü. Bunun gibi yani.

Normalde hararet müşürü çıkarılıp uç kısmı çakmakla biraz ısıtılınca HEMEN hararet göstergesi hareket eder. Çakmakla ısıtsanız bile gösterge ibresi oynamıyorsa arızalıdır.

Bu işlem aslında yeni müşürde uygulanır, siz müşürü çıkarınca oradan motor suyu akacaktır. Bir elinizle kapatabilirsiniz.