Yeni Balya Römorklarım

geçen hafta 2 adet 2.el balya römorku aldım, römorklar 7.50 cm ye 2.40 cm ebatında tabanları tahta, lastik ölçüleri 11,5-15.3 ebatında,
ön ve arka kasa üzeri demirlerinde yıpranmalar var römorklar biraz tadilat yaptıktan sonra sezona hazırlayacağız...

Ynt: Yeni Balya Römorklarım

Black.Boyss.37 link=topic=82846.msg986506#msg986506 date=1427391407' Alıntı:
Abi hayirli ugurlu olsun bol bereketli hasatlarda gule gule kullan :)
sağol teşekkür ederim...
Ali SARAÇ link=topic=82846.msg986508#msg986508 date=1427391553' Alıntı:
iyiymiş abi güle güle kullan baya balya alır bunlar
sağol Ali, tşk ederim. birtanesi 250 ile 300 adet balya alıyor Ali..

Hayırlı olsun Mustafa Abi.

Bakıyorum balya işi iyi sardı. Yatırımlar arttı. aslında zevkli iştir ama bir de mahsül fiyatları istikrarlı olsa daha zevkli olacak. Bi tavan bi taban insan ne yapacağını şaşırıyor.

Römorkların tadilatı esnasında alçaltma şansın olursa hiç düşünmeden alçaltmaya çalış. Taban yüksekliği sadece yükleme açısından kolaylık değil, istihab haddinden devrilme tehlikesine kadar her açıdan çok önemli.

Son olarak ne kadara mal oldular merak ettim.

sağol Yılmaz arkadaşım.

hiç sorma bir çiftlikle daha anlaştık sayılır, bu yıl saman sezonu hızlı geçecek gibi bana.eğer bu çiflik anlaşmaları kesinleşirse yatırıma devam 12 mt bant alacağım birde..
saman fiyatları herzaman dalgalı geçer zaten Yılmaz, o yüzden stok yapmaya karşıyım 2-3 çiftlik ile anlaşıp bağlama ve nakliye getirisi kalsın yeter düşüncesinle hareket ediyorum.

römorklar banada yüksek geldi, bunları büyük yuvarlak balya taşımak için tasarlayıp yapmışlar kepçe ile yüklendiği için alçak düşünmemişler, bir kaç gün sonra ustam ile elden geçireceğiz alçaltma işinide düşünüyoruz.

çifti 11 000 e mal olacak gibi Yılmaz(alçatma hariç)
ali şen link=topic=82846.msg986514#msg986514 date=1427392557' Alıntı:
hayırlı olsun Mustafa abi güle güle kullan :)
sağol Ali tşk ederim...

BARTU link=topic=82846.msg986515#msg986515 date=1427392957' Alıntı:
sağol Yılmaz arkadaşım.

hiç sorma bir çiftlikle daha anlaştık sayılır, bu yıl saman sezonu hızlı geçecek gibi bana.eğer bu çiflik anlaşmaları kesinleşirse yatırıma devam 12 mt bant alacağım birde..
saman fiyatları herzaman dalgalı geçer zaten Yılmaz, o yüzden stok yapmaya karşıyım 2-3 çiftlik ile anlaşıp bağlama ve nakliye getirisi kalsın yeter düşüncesinle hareket ediyorum.

römorklar banada yüksek geldi, bunları büyük yuvarlak balya taşımak için tasarlayıp yapmışlar kepçe ile yüklendiği için alçak düşünmemişler, bir kaç gün sonra ustam ile elden geçireceğiz alçaltma işinide düşünüyoruz.

çifti 11 000 e mal olacak gibi Yılmaz(alçatma hariç)sağol Ali tşk ederim...

Abi sana bi oto toplama+dizme şart öyleyse. Çiftlik işlerini bilirim. O yüzden dedim.

Elle taşınacaksa güzel bir ekip olmalı. Gece gündüz demeden her an çalışmaya hazır elemanlar. Lakin ne kadar iyi olursa olsun insan faktörünün kötü yönleri var. Mekanizasyona geçildiğimde ise sıkıntılar düşüyor, kar artıyor.

sebazios link=topic=82846.msg986563#msg986563 date=1427397712' Alıntı:
Abi sana bi oto toplama+dizme şart öyleyse. Çiftlik işlerini bilirim. O yüzden dedim.

Elle taşınacaksa güzel bir ekip olmalı. Gece gündüz demeden her an çalışmaya hazır elemanlar. Lakin ne kadar iyi olursa olsun insan faktörünün kötü yönleri var. Mekanizasyona geçildiğimde ise sıkıntılar düşüyor, kar artıyor.
evet Yılmaz güzel yorumlamışsın, mekanizasyon şart gibi, inşallah bu çiftlikler beni büyük balya makine almama sürüklemez.
EROL AKGÜN link=topic=82846.msg986564#msg986564 date=1427397837' Alıntı:
hayırlı olsun Mustafa kardeşim güle güle kullan . böyle bir işte muhakkak önceliği olan aletler insanın işini kolaylaştırıyor .
sağol Erol abi, tşk ederim. römorklardan köylün Uğur sorumlu olacak abi, balya taşıma onun işi.
arashan link=topic=82846.msg986569#msg986569 date=1427398551' Alıntı:
hayırlı olsun iyi günlerde kullanın
sağol tşk ederim Serdar...

BARTU link=topic=82846.msg986574#msg986574 date=1427399370' Alıntı:
evet Yılmaz güzel yorumlamışsın, mekanizasyon şart gibi, inşallah bu çiftlikler beni büyük balya makine almama sürüklemez.sağol Erol abi, tşk ederim. römorklardan köylün Uğur sorumlu olacak abi, balya taşıma onun işi.sağol tşk ederim Serdar...

Büyük prizmatik değil de rulo olabilir. Çok da isabetli olur. Hem paketleme maliyeti düşük, hem iş hızı yüksek, hem de aşağıdaki gibi çok ucuz yükleme mekanizasyonları var.

Kubo ' nun öne yaptıracaksın bunlardan bir tane (ki taş çatlasın 2 bine mal olur) tek kişi gidip türkü çağırarak 10 ton samanı yükleyip gelir insan.

Şahsen düşünmüyor değilim.

http://youtu.be/ldwJXdMc4hw

Hayırlı olsun Mustafa abi. Güle güle kullan. Yılmaz abinin dediği gibi mekanizasyon günümüz şartlarında önem kazanmaya başladı. Artık bu işleri makine ile yapmak daha tasarruflu ve sağlıklı oluyor. İşçi çalıştırmak çok riskli ve dertli iş. Anlaşırsın gelmezler, düşer bir tarafını kırarlar mazallah. Hep zararlı çıkan mal sahibi oluyor. Ne kadar mekanizasyon olursa bu riskler azalıyor. Bizde bu iş yok. Ama çevrede yapanları görüyoruz. Her sene bu dediğim sebeplerden birkaç bin liraları boşa gidiyor. O yüzden artık az insan gücü ile yapmak daha kârlı.

alipasalierkan link=topic=82846.msg986585#msg986585 date=1427400514' Alıntı:
Hayırlı olsun Mustafa abi. Güle güle kullan. Yılmaz abinin dediği gibi mekanizasyon günümüz şartlarında önem kazanmaya başladı. Artık bu işleri makine ile yapmak daha tasarruflu ve sağlıklı oluyor. İşçi çalıştırmak çok riskli ve dertli iş. Anlaşırsın gelmezler, düşer bir tarafını kırarlar mazallah. Hep zararlı çıkan mal sahibi oluyor. Ne kadar mekanizasyon olursa bu riskler azalıyor. Bizde bu iş yok. Ama çevrede yapanları görüyoruz. Her sene bu dediğim sebeplerden birkaç bin liraları boşa gidiyor. O yüzden artık az insan gücü ile yapmak daha kârlı.
sağol Erkan, tşk ederim. Mekanizasyon gerçekten şart olmaya başladı, bu işte en çok korktuğum iş güvenliği, okadar insan çalışıyor bir kaza gelse anlatamayız kendimizi, mekanizasyonda bu sorun yok kadar azalıyor. Bu yılda böyle çalışalım bakalım önümüzdeki yıl Yılmaz ın dediği gibi rulo balyayı değerlendirebilirim.
AYHAN YARAR link=topic=82846.msg986595#msg986595 date=1427401309' Alıntı:
Hayırlı olsun bir Sakıncası yoksa ikisinin fiyatı kaç para
sağol Ayhan, 11000 tl ye mal oldu.
Arslanlar 5070 link=topic=82846.msg986598#msg986598 date=1427401718' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun abi :)
sağol Hebun tşk ederim...