DEUTZ-FAHR GÜÇ ARTTIRIMI

ARKADAŞLAR MERHABA geçenlerde same deutz fahr türkiye fabrikasında çalışmış bir ustayla görüştüm ve same deutz-fahr traktörlerde %45 güç arttırılabildiğini anlattı kendisinin bizzat yaptığını ifade etti.Bende agrolux 60 (ruhsatta 55 bg) var ve bu traktör ün gücünü gerekli bir kaç parça değişikliği ile 75-80 beygire çıkarabildiklerini söyledi. Bir çok traktöre uyguladıklarını, bilen kişi taranfından yapıldığında herhangi bir sakıncası olmadığını da ilave etti fiyat olarak da traktöre göre 500-1000 tl arası imiş sizlerin yorumlarınızı bekliyorum veya aranızda yaptıran var mı? teşekkürler.

Ynt: DEUTZ-FAHR GÜÇ ARTTIRIMI

o kadar güc artışı olmaz herhalde ama bu deutz ların 50 likleri 55 likleri var bi adam 4 lü pullugu takıp çekiyo artık kaportamı değiştiriyolar yoksa guc artısımı yapıyolar anlayamadım.

Bulunduğum yerde bir arkadaş 60 hp deutz traktörünü regülatör üzerinden servise güç artırımı yaptırdı, yapılan işin teknik detayını tam bilmiyorum ama motor 4 lü 16 no alpler pulluk ile 75lik valtra traktörü çizide rahatlıkla yakalıyor.

BALLICALI link=topic=82865.msg986948#msg986948 date=1427498617' Alıntı:
ARKADAŞLAR MERHABA geçenlerde same deutz fahr türkiye fabrikasında çalışmış bir ustayla görüştüm ve same deutz-fahr traktörlerde %45 güç arttırılabildiğini anlattı kendisinin bizzat yaptığını ifade etti.Bende agrolux 60 (ruhsatta 55 bg) var ve bu traktör ün gücünü gerekli bir kaç parça değişikliği ile 75-80 beygire çıkarabildiklerini söyledi. Bir çok traktöre uyguladıklarını, bilen kişi taranfından yapıldığında herhangi bir sakıncası olmadığını da ilave etti fiyat olarak da traktöre göre 500-1000 tl arası imiş sizlerin yorumlarınızı bekliyorum veya aranızda yaptıran var mı? teşekkürler.
%45lik bir oran çok yüksek, bence inandırıcı değil. Diyelim ki yapılıyor, sizin yerinizde olsam bunu yaptırmazdım.

%45 çok ciddi bir rakam olsa da yapılabilir belki ama, aktarma organları, pompa, motor ömrü, yakıt gibi konular ne olur? Benim bir böyle bir seçeneğim olsa asla yapmazdım. O motor gücüne göre seçilmiş pek çok parça sistem üzerindeyken bir anda böyle bir güç artışı mutlaka biryerlerin kırılmasına, bozulmasına, ömrünün kısalmasına neden olacaktır kanaatindeyim.

şu kadarını söyleyebilirim ben 60 lık deutzun gaz ayarının biraz açtırdım normalde 2200 devirdi 2400 çıkarttım servisinde regülatörden ayar yapdılar motorda çekişde baya fark etti ama yukarıda bahsettiğim usta bir kaç parça ilavesi ile 75-80 hp diyor ve yakıt husunda çok az bir artış olduğunu söylüyor isterseniz facebook sayfası var oradan kendisinede sorularınızı sorabilirsiniz https://www.facebook.com/pages/same-deutz-fahr-mobil-servis/260585140810?fref=ts

BALLICALI link=topic=82865.msg987033#msg987033 date=1427545964' Alıntı:
şu kadarını söyleyebilirim ben 60 lık deutzun gaz ayarının biraz açtırdım normalde 2200 devirdi 2400 çıkarttım servisinde regülatörden ayar yapdılar motorda çekişde baya fark etti ama yukarıda bahsettiğim usta bir kaç parça ilavesi ile 75-80 hp diyor ve yakıt husunda çok az bir artış olduğunu söylüyor isterseniz facebook sayfası var oradan kendisinede sorularınızı sorabilirsiniz https://www.facebook.com/pages/same-deutz-fahr-mobil-servis/260585140810?fref=ts
Bir kaç parça ilavesi derken ne gibi parçalarla bunu sağlıyacak böyle çok havada kalıyor.Yüzde 45 abartı olmuş.
Onun dışında eğer motor commanrail ise yazılım atarak yüzde 30 güç artışı ve 100nm daha tork sağlanabilir.

Link verdim arkadaşlar kendisi bizzat almanya ve italyada same deutz-fahr traktöleri için her yıl eğitim aldığını da söyledi. Bakalım belki yaptıran arkadaşlar var ise bilgi verebilirler

arkadaşlar ben de argofarm 410 var bi dönem araştırdım evet deutzların bazı modellerinde güç artırımı yapılabileceni söylüyorlar 85 bg 110 bg cıkarabiceklerini söylüyorlar hic bir parca değişmeden sadece yazılımla. bu konuda kurulmuş cok ciddi firmalar var chip tunung adı altında araçlara kamyonlara bg artışı tork artışı sağlanıp yakıtının düşeceği söyeniyor.
https://www.youtube.com/watch?v=f0-1mBXn5g4

BALLICALI link=topic=82865.msg986948#msg986948 date=1427498617' Alıntı:

Bu bahsi geçen kişiye traktörünü ayarlatmış biri foruma yazarsa en doğru bilgi ve sonucu öğrenmiş oluruz ama...

deutz fabrikası şu an piyasada olan birçok modeline yeni nesil yakıt sistemi geliştirmiş ve bunu bazı işten iyi anlayan uzmanlar
üzerindeki sisteme ekleme yapıp olayı hallediyorMuş
bende bize yakın olan horasan servisinden duydum lakin daha Müşerref olamadık
yüzde 45 uzak bir ihtimal olarak görsemde %10 gibi bir pay anca mantığıma uyuyor.

• Beğen
Tepkiler: Yyyggg