TÜMOSAN ALACAĞIM ARKADAŞLAR YARDIMıNIZA IHTIYACIM VAR

Arkadaşlar resimler örnek amaçlıdır ben 75 beygir klasik tümosan alacağim kafamda 2 model var. Birincisi 7075 klasik seri yandan vitesli ve levyeli. 3 silindir 75bg. Diğeri gene klasik seri 8075 diğeri gibi yandan vitesli ve levyeli. Ama bu 4 silindir tavsiyeniz nedir Yakıt ve iş yönünden kullanan arkadaşlar tavsiyede bulunursa çok sevinirim
90bade054fc7b902768ab3edf2c3f264.jpg
0d27ebd7f456f70919eca83ad3917343.jpg

Ynt: TÜMOSAN ALACAĞIM ARKADAŞLAR YARDIMıNIZA IHTIYACIM VAR

2015 model 8075 almış amcamlar bugün onunla takıldım.Bence fena değil servis falan sıkıntı değilse(Tümosan servisi akrabamız var) her türlü gider.8075 ten önce amcamlarda 70.80 vardı 5 yılı aşkın ormanda çalıştı memnun oldukları için modeli yine aynı güçteki sıfırı 8075 ile değiştirdiler.7075 banada teklif ettiler geçem yıl almadım.ama bence ikisi arasında kalırsan 4 silindirlisi 8075 ' i al.Sıfırı yakıtı fazla gelirse 50 saatlik yağ değişiminin ardından pompa ayarını kotrol ettir.(8075 te öyle olmuştu)

yolda çok kullanıyorsan 3 silindir al tarlada kullanıyorsan 4 silindir al.ayrıca şuan kullandığınız traktör 4 silindir ise sakın 3 silindir alma,hayal kırıklığına uğrarsın.

yaptıgın iş sılaj makinası balya tesviye sürekli yük gorecek işse boşta kullanmaya 2. bi motor alacaksan yada boşta motor kullanmıyosan pek 8075 al yok ufak motorun varsa buyuteceksen boşta çok kullanıyosan motoru en agır işin pulluk ise eger 7075 al.

Arkadaşlar en agır işim pulluk o da yılda 1 kez azami 1 hafta sürer geri kalan işler %80 yolda yani genel olarak kepçe işim çok hayvansal gübre yükleme pancar yükleme ve sökme. Kısacası traktörüm yılda 1000 saat çalişir bunun 100 saati ağır geçse 900 saat basit işlerde geçer ( pancar işi ve yükleme araçapası römorkla taşima v.b)

iskender link=topic=82877.msg987132#msg987132 date=1427561158' Alıntı:
yolda çok kullanıyorsan 3 silindir al tarlada kullanıyorsan 4 silindir al.ayrıca şuan kullandığınız traktör 4 silindir ise sakın 3 silindir alma,hayal kırıklığına uğrarsın.
ewet 4 silindir ama tek korkum Yakıt fazla olur mu

Ayak işiyse 3 silindir tabiki daha az yakar.
Fikrimi de belirteyim 1000 saat çalışıyorsan yılda başka bi traktöre bak derim daha fonksiyonel daha konforlu bişeyler 1000 saat az değil, sırf fabrika yakın diye onun kahrı çekilmez..

4 sılındırın cok fazla yakacagını dusunmuyorum sonucta yolda gıderken yuk ıle gıdeceksın guc gerektırecek. 3 sılındır rampalarda 4 sılındıre gore daha cabuk bayılıyor vede gec toparlıyor buda fazla yakıt yaktırıyorr karar senın .dıger arkadasların dedıgı gıbı daha konforlu bır traktörlere bak

7075 3 silindir 3,1 litre,8075 4 silindir 3,9 litre.ikisindede Turbo İntercooller var.Yakıt farkı olur tabiki.3 silindir 4x4 traktör alan arkadaşlarımdan pişman olanlar oldu.Tercih meselesi tabi ama 4 silindir bence ideal.

Yeni Tümosanlara pek güven olmuyor abi bölünme olayları çoğaldı bilmiyorum belki Tümosan kullanıcıları fazla hor kullanıyordur bir kısmı da kesinlikle kullanıcı hatası zaten. Fakat çok memnun olanı da var halaoğulları ekim ayında 8175 aldılar çok memnunlar hatta ikinciyi düşünüyorlar ne yazıkki sağlam yerli motor alma işi şans işi...

8075 al bence :) arka sistem çok sağlam 4 piston 75bg olmasi her isi görür 3 piston alsan bayilma yapar traktor bunlarin yag sogutmasi iyi cift ceker dügmeli kuyruk mili dugmeli sıkìnti yaşamazsin