480 s8 bayılıyor

480 s8 1983 model... motoru yeni yapıldı pompası iki kere syara girdi hatta pompacı ayarı hafif açıyorum dedi fakat motor 4 ton yük ile rampada bayılıyor. ..4 takviyeye düşüyor boş ikende aynı sorun seri 4 ile çıkması gereken yerde seri 2 ye düşüyor. .. sizlerin deneyimlerini ve fikirlerinize sunmak istedim... BU SORUN NASIL GİDERİLİR

Ynt: 480 s8 bayılıyor

Radyatörün ordan motora gelen kalın siyah bi hortum var o hortuma bi bakın derim, elinizle bükülecek şekile gelmişse değiştirmeniz gerekir aynı olay benimde başıma geldi boş römorkla rampayı tırmanamıyodu çıkarmıyodu motor değiştirdik sorun yok şu anda

isyankar1985 link=topic=82883.msg987333#msg987333 date=1427628268' Alıntı:
Traktör 54 bg Mehmet abi. 4 takviyeye düşecek kadar da güçsüz değil. Kesin bir sorun vardır.
Yağ kapagını aç,motorun yağlama yapıp yapmadığından emin ol.Bunun başka belirtisi de ,Eger traktör stop ettikten sonra motor sıcakken marş ile çalışmakta zorlanıyormu?

48 hp .........sorunun pompada değil 2 defa sökülüp takıldı...

Yağlama dada sorun yok

Çift sürümünde de gayet iyi 4 takviye yolduruyor toprak yapı olarak ağır

Fakat römork lu yüke gelince apışıp kalıyor

Rekteviye edilince orjinallik bozulunca eski randiman degil ustanin marifeti ortaya cikar arkadasim sorun bu traktorunu iyi bir fiat ustasi bul ona baktir yine randuman vermiyorsa degistir

480S8 o yükle Takviye 4 ' de düşüyorsa kesin bir sorun var.(Takviye 4, 5-10 beygirlik bir motorun bile altından kalkacağı seviye demektir.) En fazla sizin çok dik olmayan normal asfalt bir rampada 2 düz çıkmanız gerekir.
1) Hava filtresini iyice temizleyin.
2) Hava filtresinden traktöre giden hortum yıllandıktan sonra, sertliği gider. Siz rampa çıkarken o gaza köklediğinizde traktör hava filtresinden müthiş bir emiş talep eder buda hortumda vakum oluşturur hortum kasılır. Dolayısı ile hava geçirmez. Buda bahsettiğiniz soruna yol açar.
3) Enjektörleri temizlettirin. Eğer enjektörlerinizin biri dahi tıkalı olsa aynı sorun oluşur.
4) Pompa ayarına baktırın. Lagaluga yapan usta ile muhatap olmayın. İyi usta tek seferde anlar ve sorunu çözer. İşte ben o ustanın yağlı elini öperim.

• Beğen
Tepkiler: Reşat

pompada sıkıntı yok anladığım kadarıyla ama yinede bi ayarına uzman bi pompacıya baktırın.olmazsa motor jontasına baktırın biz bunu rektefede yaşadık.piston büyüttürdük o pistonlarla gelen kalın contayı takmışlar 480 çifte 3 takviyeyle zor gidiyordu.defalarca ustaya gittik.conta değişince 3 takviyeyle kollar kopuyodu az kalsın