Yeni New Holland TC 5.80 bicerdover ve kanola hasat tablomuz

Ynt: Yeni New Holland TC 5.80 bicerdover ve kanola hasat tablomuz

Gürkan hadi hayırlı olsun. Yeni makinaların teknik detayları hakkında net bilgim yok ama 5.80 çokça tercih edilmeye başlandı. Demek var bi hikmet.

Allah utandırmasın.

Iyi dilekleriniz icin tek tek tesekkur ederim abilerim, arkadaslarim. Sizlere daha guzelleri nasip olur insallah.

ismail_17 link=topic=82897.msg987497#msg987497 date=1427652969' Alıntı:
Hayırlı olsun , Yüce mevlam mahçup etmesin , videoda sağ tarafta ne çok NH biçer var .
Tekirdag limanina yeni gelen bicerdoverler. Bir parti bicerdover toplanip, gumruk işleri bitene kadar, sonraki parti geliyor. Senede 700-800 adet new holland bicerdoveri sadece Harman satiyor. Turk traktorun getirdikleri hariç.
aslan26 link=topic=82897.msg987574#msg987574 date=1427659668' Alıntı:
Tekrar hayırlı olsun abi arazinizde taş problemi varsa tablaya taş tuzağı sacı ile alt yanlara kızakta yaptır abi.
tas problemi yok. Tablo tas saclarini makineyle yollamislar uzerine taktik. Kanola tablosunu da tas saclari tabloya takiliyken, takilabilecek sekilde yaptirdik.
ArAnAnAdAm link=topic=82897.msg987623#msg987623 date=1427663169' Alıntı:
Hayırlı olsun, bol kazançlar
Servis hidrolik tüplerini, lambalarını merdiven korkuluklarını falan toplamaya geldimi ?
sagolun size de. Servis gelmedi, biz servise gittik, hem makine toplandi, hem kanola tablosu yapildi. Servis mahalle komsumuz zaten. Hidrolik tablo tupu 1 adet uzerinde takiliydi sanirim. 3 adet de yedek cikti kabin icinde kutulardan. Tornacida onlara rekor somun vs yaptirdik hepsini taktik. Suan 4 tup var. Merdivenleri , yangin sondurucu vs mekanik aksami servis takti. Calisma lambalari, aynalari, stoplari, farlari vs. Harmanin elektrik servisi gelip ayni gun takti.
jura link=topic=82897.msg987973#msg987973 date=1427737426' Alıntı:
Hayırlı olsun.Kanola bıçakları elektrik sistemiyle mi çalışıyor?
kanola yan bicaklari mekanik sistem.

sebazios link=topic=82897.msg988303#msg988303 date=1427798702' Alıntı:
Gürkan hadi hayırlı olsun. Yeni makinaların teknik detayları hakkında net bilgim yok ama 5.80 çokça tercih edilmeye başlandı. Demek var bi hikmet.

Allah utandırmasın.
Bu siniftaki en iyi makine. Baska markalari alip da dertsiz basa dert aramaya gerek yok

Oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo Gürkan abi hayırlın olsunn :) Ben bunu görmedim yaa gözümden kaçmış yakıyor yakıyor :) Tabla nekadara mal oldu Gürkan abi ? Şık duruyor

Iyi temennileriniz icin tekrardan cok tesekkur ederim, sagolun, varolun ;)

dustero link=topic=82897.msg990254#msg990254 date=1428267008' Alıntı:
Oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo Gürkan abi hayırlın olsunn :) Ben bunu görmedim yaa gözümden kaçmış yakıyor yakıyor :) Tabla nekadara mal oldu Gürkan abi ? Şık duruyor
Sagol suleyman, eyvallah. Bu tarafa yolun dusunce ugra da yamuk yerlerine bakalim :)
Tablo 12 bin, ivir zivir aksesuarlar da esantiyon. Tablo 10 numara 5 yildiz ya. Ozene bezene yaptik. :)

Tekrardan sagolun arkadaslar. Daha guzelleri sizin olsun

İsmail Pelit link=topic=82897.msg991567#msg991567 date=1428583857' Alıntı:
Tekrar hayırlı olsun gürkan abi en iyisini yaptın biçerdöverde önemli olan servis ve yedek parça.
kesinlikle. Sanayide 2 adet harman yetkili servisi var. Birisi komsumuz, digeri de balya makinesi parcasi, ipi aldigimiz, eski bicerdoverimizi bakima goturdugumuz yer. Ikisiyle de diyalogumuz cok iyi. Orjinal yedek parca elimizin altında, usta aninda sorunu gideriyor. Yarim saat, 1 saate tekrar makine tarlaya giriyor. Parcasi ve servisi sıkıntı hicbir makineyi ekipmani almam tavsiye de etmem. Sezonda 1 saat kaybin geri donusu yok.

<<B.Özyurt>> link=topic=82897.msg991575#msg991575 date=1428585666' Alıntı:
Gürkan abi hayırlı olsun ya. Seni bi Claasçı yapamadık gitti ya. :D
Sağol Berk, darisi basiniza, tucano hybridlere ;) ben bu makineyi eylulde aldim, ilk kiyicili 5.80 turkiyede bende. Tucano isteseydim ilk yeni kasa 320 de bende olurdu heralde. Ama servis ve parca ulasilabilirligi bir duzene girmeden claas makine almam. Ben gidip silivride parça arayamam, yada ordan burdan parca getirtmeyle ugrasamam. Ama olur da bir gun claas bu altyapiyi iyilestirirse, bir sonraki makinem elbette claas olabilir ama 400 lerden 6 sarsak bir makine;)