MAZOTA PARA YETİŞTİREMEYEN ÇİFTÇİ DEPOYA ZEYTİNYAĞ KOYDU :D :D

SİZCE MOTORA BİR ZARARI OLURMU ?

• Kullanılan toplam oy
    212
Ynt: MAZOTA PARA YETİŞTİREMEYEN ÇİFTÇİ DEPOYA ZEYTİNYAĞ KOYDU :D :D

Ahir ömründe daha öğrenecek çok şey var :)

Forumu araştır destan yazıldı zamanında, ansiklopedik bilgiler var bu ve benzeri konularda. Hatta sabitlenmiş konular bunlar.

Sana şimdi komik geliyor ama Rudolf Diesel dizel motoru mazot yaksın diye değil yağ yaksın diye icat etmiştir.

Rudolf Diesel 1898 de Paris’de Dünya Sergisinde icadını fıstık yağı ile çalıştırarak tanıtmış.

Biyodizelin olumsuz bir toksik etkisi bulunmamaktadır. Biyodizel için ağızdan alınmada öldürücü doz 17.4 g biyodizel/kg vücut ağırlığı şeklindedir. Sofra tuzu için bu değer 1.75 g tuz/kg vücut ağırlığı olup, tuz biyodizelden 10 kat daha yüksek öldürücü etkiye sahiptir. İnsanlar üzerinde yapılan elle temas testleri biyodizelin ciltte %4 ' lük sabun çözeltisinden daha az toksik etkisi olduğunu göstermiştir

Biyodizel ısıl değeri motorinin ısıl değerine oldukça yakın değerde olup, biyodizelin setan sayısı motorinin setan sayısından r daha yüksektir. Biyodizel kullanımı ile motorine yakın özgül yakıt tüketimi, güç ve moment değerleri elde edilirken, motor daha az vuruntulu çalışmaktadır. Biyodizel motoru güç azaltıcı birikintilerden temizleme ve motorinden çok daha iyi yağlayıcılık özelliklerine sahiptir.

II. Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyası ve müttefikleri araçlarında biyokütle yakıtlarını kullanmışlardır

Henry Ford’ da otomobilleri dizayn ederken 1908 den sonraki modellerinin etanol kullanımına uyumlu olmasını göz önünde tutmuştur.

omeryucel link=topic=82930.msg988453#msg988453 date=1427827107' Alıntı:

Forumu araştır destan yazıldı zamanında, ansiklopedik bilgiler var bu ve benzeri konularda. Hatta sabitlenmiş konular bunlar.

Sana şimdi komik geliyor ama Rudolf Diesel dizel motoru mazot yaksın diye değil yağ yaksın diye icat etmiştir.

Rudolf Diesel 1898 de Paris�de Dünya Sergisinde icadını fıstık yağı ile çalıştırarak tanıtmış.

Biyodizelin olumsuz bir toksik etkisi bulunmamaktadır. Biyodizel için ağızdan alınmada öldürücü doz 17.4 g biyodizel/kg vücut ağırlığı şeklindedir. Sofra tuzu için bu değer 1.75 g tuz/kg vücut ağırlığı olup, tuz biyodizelden 10 kat daha yüksek öldürücü etkiye sahiptir. İnsanlar üzerinde yapılan elle temas testleri biyodizelin ciltte %4 ' lük sabun çözeltisinden daha az toksik etkisi olduğunu göstermiştir

Biyodizel ısıl değeri motorinin ısıl değerine oldukça yakın değerde olup, biyodizelin setan sayısı motorinin setan sayısından r daha yüksektir. Biyodizel kullanımı ile motorine yakın özgül yakıt tüketimi, güç ve moment değerleri elde edilirken, motor daha az vuruntulu çalışmaktadır. Biyodizel motoru güç azaltıcı birikintilerden temizleme ve motorinden çok daha iyi yağlayıcılık özelliklerine sahiptir.

II. Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyası ve müttefikleri araçlarında biyokütle yakıtlarını kullanmışlardır

Henry Ford� da otomobilleri dizayn ederken 1908 den sonraki modellerinin etanol kullanımına uyumlu olmasını göz önünde tutmuştur.
Hocam Öylede orası olayı yanlış anlayıp dağa bağıra her boş yere kanola mısır ekmek hatadir. Hatta Brezilya ' da yağmur oranlarını bozup arazi yapıyorlar ki Nerede kaldı bunun faydası diyor insan

omeryucel link=topic=82930.msg988453#msg988453 date=1427827107' Alıntı:

Rudolf Diesel 1898 de Paris’de Dünya Sergisinde icadını fıstık yağı ile çalıştırarak tanıtmış.

Henry Ford’ da otomobilleri dizayn ederken 1908 den sonraki modellerinin etanol kullanımına uyumlu olmasını göz önünde tutmuştur.
abi güzel açıklamışsın eline sağlıkda ne bileyim hani safi bildiğimiz sofralarda yediğimiz zeytinyağı böyle faydalıda madem toplumumuz neden biyodizele önem vermiyor peki konuyu başlatırken gülücük kullandığıma bakma sen cidden gaerip geldi bana doğanın nimetleri bitmiyor hiç :)

yenikentli123 link=topic=82930.msg988476#msg988476 date=1427828509' Alıntı:
zeytin yağı mazottan daha pahalı degilmi? :D
valla yarışıyorlar birbirleriyle :D
cglrkrn link=topic=82930.msg988477#msg988477 date=1427828556' Alıntı:
Ayçiçek yağıda olur mu ? zeytin yagı pahalı da :) :)
aspir bitkisinin yağından oluyormuş ama ayçiçeği bilemiyorum forumdaki tecrübeli üyeler araştırmıştır onuda :)

Belki başka bi konuda daha önce yazmış olabilirim ama yinede yazıyorum bundan 8- 10 sene evvel 5 teneke pamuk yağına 1 teneke tiner katarak 600 lük dodge motorunu çalıştırıp tarla suluyordum.

Ekonomik durum böyle giderse aramızdan sağlam bi kimyacı çıkacak hayırlısı bakalım. :D

Valla bizim burda zeytinyağı ile bi banyo yapmadığımız kaldı ama saçma yağ 11 tl mazot 3,70 hepsini geçtim zeytinyağında asit var elemanları enjektörleri alır kucağına

Yanık yağ bozmaz çünkü bizde çoçukların pişiklerine yağı kızdırdıktan sonra sürüyor eskiler asidi gidiyor ısınınca ama amcanınki sırma gibi yag baksana adam ekmek banıyor ben her yıl 6-9 ton arası yağ üretirim benim aklıma depoya katmak gelmedi

Bir ara tv de biodizel teklamları yapıldı bangır bangır. Opetti sanırım yapacak firma ne olduysa sus pus oldular ses cıkmadı. Halbuki aspir gibi bitkiler ekip bir işleme tesisinde işlenip çiftçinin yıllık yakıtı cıksa ne güzel olur.

Bir konuda başkasının söylediklerini doğru kabul edip ona sorgusuz sualsiz uymak insan doğasına aykırıdır.

Şimdi burada ben ne desem bir nevi boşa konuşmuş olurum. Allah sizi inandırsın kendi babamı 2 senede zor ikna ettim. O yüzden biodizel nedir araştırın öğrenin okuyun ve kendiniz yapın deneyin.

Ham yağ depoya dökülmez zeytinyağı biodizel yapımında kullanılmaz ( en pahalı bitkisel yağ :) )

Bizim burda birisi zeytinyağı 9 asit oldu yok parasına gitmesin diye jcb iş makinasına 25 lt kadar katmış 3 yıl önce eleman enjektör ne varsa yakmış ama o yağın asidi yüksekmiş dediğim gibi biz kendimizi bildiğimiz bileli zeytin yağı üretiriz daha hiç denemek aklıma bile gelmedi bi zararı olmasa fabrikadan çıkarken sadece euro dizel yazmaz yanına yazarlardı zeytin yağı kanola yağı çiçek yağı bio dizel 10 numara yağ spinder diye millet bunları hep denedi deneyenleri de gördük soluğu pompacıda alıyor bu yüzden boş işler 70-100 bin tl verip traktör alıyorsan yazıktır 100 tl fazla verip mazot dolduralım babamın dediği benim bildiğim 1969 yılından beri traktör kamyon otobüs midibüs her işi yaptık, pompacıya sadece rutin enjektör temizlemekten başka gitmedik Rabbim de göndermesin kimseyi. Bilhassa traktöre hep tankerden dinlenmiş mazot kullanıyoruz şu anki Opel marka dizel arabama da tankerden dinlenmiş mazot katıyorum. Daha ben filtre nasıl şişer nasıl filtreye pislik gelir bilmiyorum. Kıssadan hisse makina mazotlu ise mazot katılır başka alternatifi yok zannımca.

normal madeni yag kat kullan depoya 1-2 litre 3 litre kat kullan mazot çok ince...dayanmıyor...herkes yapıyor...kullnıyor hala haber yapılıyor ya..