Parçan Yok Dediler Kız Vermediler/Zetor 6421

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

bigün birilerinin işine yarar belki.. Zetor 6421.

7-8 yaşında..İleri-geri vites kolunu şanzımana bağlayan mili kırdı tornadan en iyi çelikten 80 tl ' ye yaptırdık. Çok nadir de olsa başa gelebiliyo.. hiç aramayın direk parçayı söküp tornacıya..

Ynt: Parçan Yok Dediler Kız Vermediler/Zetor 6421

Selamun aleykum zetorcu arkadaslar
Ben yozgattan aydın bende 6 ay once
Zetor 7441 sahıbı oldum traktorun on sol aktan
Cıft cekere taktıgımda ses gelıyo sebebı nedır acaba

4x4 ' e geçiş düğmeli mi manuel mi.. manuelse olduğu yerde zor geçer.. tatlı ileri kalkar gibi yaptımı cuk diye oturur.. yoksa şekli garip ve zor geçer ve zamanla sıkıntı/ses olabilir..

manuelse geçiş kolundan başlayarak dingile-şafta kadar bulduğun her yeri gresle/yağla.. pas sökücü kaliteli bi yağ kullan..

uğultu hala geçmezse 0545 3757950 yılmaz ustayı ara sor.. :)

umut konu başlığını değiştir bence
servisim yok derdim yok
kaç aydır takip ediyorum hangi marka olursa olsun servisinden şikayetçi olmayan yok milleti depresyona sokuyo bu servisler. özellikle garanti kapsamındakiler... zetorun servisi yok basıyon parayı kimin elinden iş geliyosa ona yaptırıon.çatır çatır pazarlığınıda yapıyon servise minnet etmiyon.. çok şanslıın çoookkk....

7441 link=topic=82977.msg992646#msg992646 date=1428787354' Alıntı:
Selamun aleykum zetorcu arkadaslar
Ben yozgattan aydın bende 6 ay once
Zetor 7441 sahıbı oldum traktorun on sol aktan
Cıft cekere taktıgımda ses gelıyo sebebı nedır acaba

aydın kardeş hayırlı olsun inşaallah..
darısı bize...
foruma bekliyoruz sık sık umutla kritik yaparsınız garibim yalnız sıkılıyo...
bende zetor hakkında yorumları okumaktan zevk alıyorumm defalarca okudum hepsinide..hiç olmsuz bişey okumadım.tek olumsuzluk servis olmamasıymış...
hehehe iyiki yokkk.. :D

Cifcekerde iken on devransiyelden ses gelmesi normal butun trsktorlerde ses gelir ozrllikle suratlendinmi o yuzden saatte 15 km hizi sinirdid daha fazla yukseltemezsin sikinti olabilir cifceker devransiyeli zaten zetora ait degil carraro dur

özellikle ön sol tekerlekten demiş
hadi yolda sese tamam dedikte ısınıyor da demiş
büyük ihtimal rulmanda sıkıntı olabilir ısınma varsa yolda kullanmak sakat olabilir

7441 link=topic=82977.msg992810#msg992810 date=1428852126' Alıntı:
Ozkan abı dugmeynen gecıyo cıftcekere on sol tekerden ıcındekı dıslı kutusundan Gelıyo asvaltta hızlı gıderkende baya ısınıyo

düğmeli zetorda.. çok düşük hızdayken 4x4 ' e geçilmeli.. hatta EN sağlamı durup geçmek.. EN sakatı yüksek hızdayken zırt diye geçmek ve yüksek hızda uzun süre kullanmak..

bide senin 7441 de varsa hava tüpü dolmadan sabah ilk çalıştırmada hareket etme bikaç dakka bekle.. hava hem frenlerle hem de 4x4 ' le de ilgili olmalı..

4x4 bağlı iken uğuldu ÇOK normal, öne giden şaft devreye giriyo zaten.. bizim 90 düğmeli ve ses bariz artıyo.. uğultu şeklinde..

eğer şaft, ön dingil uğultusundan farklı bişeyse ve tek tekerde varsa yılmaz ustayla kesin görüş.. basit bişeydir inşallah.. zaten ön dingil CARRAO yani zetor diye parça aramana gerek yok:)

SON Bİ NOT: paylaşım yap biraz:)

Bunların ön tekerlerde Cer dişli sistemi varmı? varsa muhtemelen ses Cer dişlilerden gelir, Cer kapağını açıp bakmak lazım, bilya da olabilir, karıncalanmış dişli de olabilir, ısınması iyi ye işaret değil bence.