New Holland TD80D Plus)) İle Taş Topluyoruz :)

https://www.youtube.com/watch?v=YL23te1sXdo
Abiler arkadaşlar kardeşler 1-2 ay önce hazırladığım bir video her sene bu şekil bi 2-3 romuk kadar beyaz taş çıkıyor zamanla ufalanıyor ama ekerken sıkıntı oluyor burdaki taşları (özellikle büyük taşları) taş toplama makinası toplayabilirmi en ufakları köpek kafası kadar taşların büyüyerek gidiyor komple bi köpek kadar taş çıkardığım olmuştu bir keresinde makina alırsa bu taşları bi makina ayarlamaya çalışacaz görüşlerinizi alalım İyi seyirler... :)
Not:Video programı corel video studio pro x4 daha yeni yeni çözmeye başladığımdan videoda görüntü biraz ufak gibi ksura bakmayın artık yapacak bişey yok :)

Ynt: New Holland TD80D Plus)) İle Taş Topluyoruz :)

Kardeşim güzel paylaşım olmuş eline sağlık :)

Bence taş toplama makinası toplar fakat taş kırma makinası ile kırdırsanız daha iyi olur bence hem toprak çıkmış olur :D

MuRaT cAn link=topic=83025.msg989859#msg989859 date=1428172794' Alıntı:
Kardeşim güzel paylaşım olmuş eline sağlık :)

Bence taş toplama makinası toplar fakat taş kırma makinası ile kırdırsanız daha iyi olur bence hem toprak çıkmış olur :D
Oda aklımdan geçti ama tarlanın bazı yerlerinde kara taş var parçalanmayan aşşadğıda çok büyük bi kaya uçu oval biçimde cok hafif çıkıyor ama toprağın arasındada belli olmuyor adam görmeyip üstünden geçse ya makinaya bişey olur yada motor içerden dişli falan kırabilir o yüzden o iş sakat biraz :D saolasın bu arada :)

Kılıç Tarım link=topic=83025.msg989874#msg989874 date=1428173693' Alıntı:
Çok kuru olurdu be abi 5 dakika usanırdı millet :) müziksiz videolarda var youtube kanalımda
td80 kaç model bu canavat ne iş yapıon hem ne için kullanıon süper traktör en iyileri zaten tdler t480 tter boş şöle boş tdye göre :)

bantun111 link=topic=83025.msg989876#msg989876 date=1428173796' Alıntı:
td80 kaç model bu canavat ne iş yapıon hem ne için kullanıon süper traktör en iyileri zaten tdler t480 tter boş şöle boş tdye göre :)

2011 abi kendi işimize kullanıyoruz kuru tarım arpa yulaf buğday tarlalarında çalışıyor genelde gübre yüklüyor atıyor holder getir götür işleri Cumaya falan gideriz öyle işte :) Valla dediğin o modellerde segmentine göre iyi t480ni diyememde tt ler pratik hızlı motorlar

Kılıç Tarım link=topic=83025.msg989888#msg989888 date=1428174448' Alıntı:
2011 abi kendi işimize kullanıyoruz kuru tarım arpa yulaf buğday tarlalarında çalışıyor genelde gübre yüklüyor atıyor holder getir götür işleri Cumaya falan gideriz öyle işte :) Valla dediğin o modellerde segmentine göre iyi t480ni diyememde tt ler pratik hızlı motorlar
TD Ler iyi iyi klimada varsa zaten yazın rahar rahat çalışırsın :) TTler sefer motoru pratik ama önemli olan GÜÇ PERFORMANS dır

bantun111 link=topic=83025.msg989892#msg989892 date=1428174581' Alıntı:
TD Ler iyi iyi klimada varsa zaten yazın rahar rahat çalışırsın :) TTler sefer motoru pratik ama önemli olan GÜÇ PERFORMANS dır

Klima var tabi ben vantilatörde takıyom hava dolaşsın diye gayet rahat oluyor klima olmasa zaten teneke kebabı olur insan onun içinde :)

Kolay gelsin taş toplamanın yanında birde taş kırma makinaları var onlarda taşı ufaliyor aslında taşı toplamak yerine ufalayıp tarlaya karıştirmak bazen daha iyi oluyor taş toplama makinası bakarken taş kırma makinasıda bakın bence oda taşları ufalar.

kolay gelsin kardeşim
soruna gelince
taş toplama makinalarının katalogunda genelde 30-40 cm çapındaki taşları toplayabilecegi yazsada malesef makinalar toplamıyor bu büyüklükteli taşları
ama sana şöyle örnek vereyim
tek elle römorka fırlatabildigin taşları makina toplar
iki elinle güç bela römorka koydugun taşları toplamaz
buyüzden önhazırlık olark ilk etapta çok büyük taşları elle toplarsan daha sonrada makinaya toplatırsan tarla tertetemiz olur
buarada dikkatimi çekti taşlar kireçli yapılı gibi yani yumşak
yani büyük olasılık makina toplarlarken taşların büyük çogunlugunu ezer un gibi yapar ve deposuna gitmeden toprak olur tarlaya dökülür

yani kısaca dedigim şekilde yaparsanız tarlanız tertemiz olur :)

Kılıç Tarım link=topic=83025.msg989870#msg989870 date=1428173325' Alıntı:
Oda aklımdan geçti ama tarlanın bazı yerlerinde kara taş var parçalanmayan aşşadğıda çok büyük bi kaya uçu oval biçimde cok hafif çıkıyor ama toprağın arasındada belli olmuyor adam görmeyip üstünden geçse ya makinaya bişey olur yada motor içerden dişli falan kırabilir o yüzden o iş sakat biraz :D saolasın bu arada :)
Onlar taş mı kardeş, Bana göre çakıl taşı, sen gel burdaki taşları gör, tanesi 1 ton geliyor. Ben şöyle yapıyorum, tarlanın taşını 1-2 defa topladım, sonrasında toplamayı bıraktım, tarla tavında iken küçük numara yani 4 lü 9 numara pullukla 20-25 cm. derinlikte sürüyorum, hasbelkader yine taş çıkarsa merdaneyle gömüyorum, pek şahane oluyor .

Taş toplama makinasının tanıtımında karpuz büyüklüğünde olandan küçük diyordu ama pratikte kavun kadarını bile zor toplar en iyisi derin bir sürüm yapın büyükleri elle kalanı da makina ile toplatın.