İLACI BULAMIYORUM

Arkadaşlar bu yıl buğdaylara opera max atayım dedim. Tokat ' ta 4-5 yere sordum o yok diyorlar yerine alternatif öneriyorlar. Nasıl bulabilirim bu ilacı. Teşekkürler

Ynt: İLACI BULAMIYORUM

Dışarıdaki bi bayiden kargo ile isteyebilirsiniz. Sitede yardımcı olabilecek bayilerimiz var.

Taşra bayileri 'çiftçinin zaten pek birşey bildiği yok, biz ne getirirsek onu almak zorundalar' mantığı ile hareket ediyor. Bu da en iyi ürünler yerine en çok kar bırakan ürenlere yönelmelerine neden olur.

Iyi ilaç getirdiklerinde ise karı yükseltiyorlar ına dikkat edin.

Bayer Input için konuşmak gerekirse:

- Ziraat odalarında 95-100 lira
- Kooperatiflerde 90-95 lira.
- Hızlı satış yapan aktif bayilerde 83-90 lira
- Gerçek anlamdaki çiftçi birliklerinde 80 lira.

Not: fiyatlar yöreye göre değişebilir. Benim şahsi aldığım fiyatlandır.

Birde 'tarihine baktın mı' diye bir savunma cümleleri var. Aman dikkat. Yukarıda fiyatını verdiğim ilaçlardan en yeni tarihlisi en ucuz olandı.

bizde bugün dolaştık buğdaylarımızı ve ilaç atmaya karar verdik iki ilaç arasında kaldık biri bayer madison ikincisi ise opera max bizim burada iki ilaçta mevcut bizde opera max ' dan yana karar verdik yarın kısmet olursa atacağız

Malesef anadoluda istediğimiz ürünü bulamıyoruz hatta dediğimiz ürünün ne olduğunu bile bilmiyorlar ben Yılmaz abinin söylediği ürünleri zorda olsa yarısı samsun yarısı antalyadan getirtiyorum ama bu seferde yağmur fırsat vermeyecek gibi :) İnşallah bi fırsat bulup atabiliriz herkese bol hasatlar

onursahin link=topic=83033.msg1003256#msg1003256 date=1432301438' Alıntı:
Malesef anadoluda istediğimiz ürünü bulamıyoruz hatta dediğimiz ürünün ne olduğunu bile bilmiyorlar ben Yılmaz abinin söylediği ürünleri zorda olsa yarısı samsun yarısı antalyadan getirtiyorum ama bu seferde yağmur fırsat vermeyecek gibi :) İnşallah bi fırsat bulup atabiliriz herkese bol hasatlar

Onur yeter ki yağmur olsun. Besleme bi şekilde yapılır.