Diyet listelerinin vazgeçilmezi “Keçi Peyniri”

Yaz yaklaşırken herkesi zayıflama telaşı sardı. Herkes aç kalmadan zayıflamanın yolunu arıyor. Uzmanlar hem zayıflamak hem de aç kalmamak isteyenlerin çaresiz olmadığını ve hangi besinlerle bunu sağlayabileceklerini açıkladı.

Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız dengeli beslenme ve egzersiz şart Tokluk hissi vererek kilo vermenize yardımcı olabilecek kimi gıdalar var diyen uzmanlar, avokado, badem ve ceviz, yoğurt, tarçın, keçi peyniri ve yulaf tüketin, dediler.

Bu yiyecekler, yağ yakmayı kolaylaştırıyor, tuza, şekere, yağa karşı iştahı azaltıyor. Kalp damar hastalıkları ve yüksek tansiyona karşı savunucu tesir gösteriyor.

Keçi peynirinin müthiş gücü

En uzun ve sağlıklı yaşayan kilo problemi olmayan topluluklardan biri olan Giritlilerin günde ortalama 200-300 gr keçi peyniri tükettikleri biliniyor. Yeşillikle beslenen keçilerden elde edilen peynirin içerdiği yağ asidi tok tutmaya yardımcı oluyor.

Avokado, ihtiva ettiği yararlı yağ, protein ve yüksek lif oranı yardımı ile hem leziz hem de doyurucu kilo almayı engelleyici besinler içinde gösteriliyor.

Badem ve ceviz, kavrulmamış olmamış haliyle tüketildiklerinde doyurucu özellikleri, içerdikleri yararlı yağ asitleri ve yüksek antioksidan nitelikleri insülin direncinin kırılmasına ve yağ yakılmasına yardımcı oluyor.

Yoğurt tüketiminin kilo vermeye yardımcı olduğunu, protein içinde ne olduğu yardımı ile tok tutucu bulunduğunu gösteriyor.

Tarçın, insülin direncini azaltarak, kan şekerini dengeleyerek yağ yakılmasına yardımcı oluyor Şeker rahatsızlığı riskini azaltıyor. Günde 5-6 gr taze çekilmiş toz biçiminde tüketilmesi öneriliyor.

Alıntı