damızlık koçluklarım

Ynt: damızlık koçluklarım

sercan2224 link=topic=83066.msg990541#msg990541 date=1428348519' Alıntı:
sağolun daha iyileri sizlerin olsun dişilerde var ama daha ufak onlar bu erkekleri damızlık için aldım ama frans aldığım için bunları salmıycam sürüye
Böyle saf merinos dişi kuzu nerden temin edebiliriz.bende merinos dişi kuzu alıp içine şarole koç stmayı planlıyorum.ill de france ile verim nasıl ?

frans kullananlar çok memnun ben az sayıda bakıyorum yoğun besi yapmıyorum bütün dişiler damızlık kalcak hayvanların görünüşü aldatıyor göründüğünden daha kilolular 2 tanede dişi karakafam var karakafa koç alıp onlarıda ayrı üreticem bir kaç tanıdıkta var merinos ama size uzak gelir çevrenizden bulursanız daha iyi olur

sercan2224 link=topic=83066.msg990580#msg990580 date=1428351315' Alıntı:
frans kullananlar çok memnun ben az sayıda bakıyorum yoğun besi yapmıyorum bütün dişiler damızlık kalcak hayvanların görünüşü aldatıyor göründüğünden daha kilolular 2 tanede dişi karakafam var karakafa koç alıp onlarıda ayrı üreticem bir kaç tanıdıkta var merinos ama size uzak gelir çevrenizden bulursanız daha iyi olur
Anladım .. Fiyat olarak sütten kesilmiş dişi kuzular kaça gidiyor bilginiz var mı

sercan2224 link=topic=83066.msg990589#msg990589 date=1428352443' Alıntı:
bizim trakyada çoğu kişi 40 kilonun altında kuzu satmaz şuan kesim 11 belki dahada düşmüştür ama istenen fiyat 13-14
sizin oranın piyasa yüksekmiş :) burda 10-11 arası canlı gidiyor . 13-14 iyi rakam az bile aslında

bendede sayı az ceviz bahçesinde hobi olarak başladım erkekleri satıyorum dişiler damızlık kalıyor yavas yavas çoğalıyor cins merinostu geçen sene ilde frans koç saldım busene başka bir ilde frans koç aldım bugün koyunlara sünger takıldı kısmetse 2 hafta sonra ilde fransla halvete gircekler

bu resimdekini yeni aldım ithal hayvan getiren bir çiftlikten aldım daha 8 aylık filandır.geçen sene aldığımda daha önce gelenlerden olma bir kuzu koçuydu