Massey Ferguson 398 Hidrolik Çıkış Sorunu

MF 398 traktörümüzde hidrolik çıkış sayısı 2. Ama bu 2 çıkışı giriş çıkış olarak kullanamiyoruz. İkisi de çıkış görevinde, yağı geri çekmiyor. Resimdeki kumanda koluyla 1 veya 2yi seçip ordan basabiliyoruz. Buna nasıl bir çözüm yolu bulabiliriz. Traktörün orjinalinde böyle bi sistem var mıdır? Kullanicilar ya da anlayanlardan yardim bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Resimler ve ekler

• Screenshot_2015-04-06-23-45-44.png
    Screenshot_2015-04-06-23-45-44.png
    2 MB · Görüntüleme: 502
  • Screenshot_2015-04-06-23-45-44.png
    Screenshot_2015-04-06-23-45-44.png
    2 MB · Görüntüleme: 374
Ynt: Massey Ferguson 398 Hidrolik Çıkış Sorunu

Kardesim 1 ve 2 var demissin bunlardan biri hidrolik digeri valf cikis demek ;) bizimkide ayni ama hangisi valf hangisi hidrolik aklimda dgl ;) herneyse yagi basma ve geri cekme isini yandaki kollardan yapiyodun valfi kaldircan dielim dirolik kollarini yukari dogru kaldiriyosun olay bu ;)

1 ve 2 den kastım hidrolik kollari degil, resmini attigim koldaki 1 ve iki seçeneği. 1e veya 2ye aldigimizda hidrolik kollarindan içtekini indirip kaldırırarak valfleri kullanıyoruz. Ama istedigimiz şey yagi hem basip hem geri çekmesi. Bunu nasil yapabiliriz. Yine de teşekkür ederim :
fyaglikara link=topic=83075.msg990648#msg990648 date=1428390545' Alıntı:
Kardesim 1 ve 2 var demissin bunlardan biri hidrolik digeri valf cikis demek ;) bizimkide ayni ama hangisi valf hangisi hidrolik aklimda dgl ;) herneyse yagi basma ve geri cekme isini yandaki kollardan yapiyodun valfi kaldircan dielim dirolik kollarini yukari dogru kaldiriyosun olay bu ;)
) .

doktorsihirbaz link=topic=83075.msg991182#msg991182 date=1428503225' Alıntı:
kullandığınız aletin 1 tanemi hidrolik borusu var?
Hayir 2 adet var. Bu alet mibzer kılavuzu. Basma ve cekme işlemi gerekiyor. 1e alip itiyoruz sonra bosa aliyoruz. 2ye alip tekrar itiyoruz. Bu işlem baya zor oluyor. 1 ve 2nin oldugu kol baya zor çalışıyor. Bu konuda yardiminizi bekliyorum.

alifatiherturk link=topic=83075.msg991186#msg991186 date=1428504201' Alıntı:
Hayir 2 adet var. Bu alet mibzer kılavuzu. Basma ve cekme işlemi gerekiyor. 1e alip itiyoruz sonra bosa aliyoruz. 2ye alip tekrar itiyoruz. Bu işlem baya zor oluyor. 1 ve 2nin oldugu kol baya zor çalışıyor. Bu konuda yardiminizi bekliyorum.
sanırım size 4 çıkış lazım anca öyle işiniz kolaylaşır biz sonradan 4 çıkış yaptırdık sizde yaptırın rahat edersiniz

ARKADAŞIM,Bende orijinal 4 çıkış var. ben sana 4 çıkış beyni ile 2 adet şık şık+2 adet kol+2 adet bağlantı parçasıyla 1000 tl ye verebilirim.
Yani bunu takmayla traktörünü değiştirme durumu tamamen ortadan kalkar. Ve istediğin ekipmanı kullanabilirsin.OTO ZİRAAT-KONYA,Massey Ferguson yedek parça bayiisiyim.0 332 235 43 35 ,TÜm modellerin yedek parçaları bulunmaktadır.

merhaba dostum. bende 1998 model orjinal dört çıkışlısı var, traktör arkasındaki çıkışlar 2 ' li gruplar halinda çalışıyor ve gupların altında vanaları var bu vanayı bir yöne çevirdiğinde iki bağlantıda çıkış, vanayı diğer yöne çevirdiğinde birisi traktöre yağ girişi (senin tabirinle emiş), diğeri de traktörden yağ çıkışı vazifesi yapmaktadır. bu anlattığım diğer ikili grup için de aynıdır, yani vanaları sağ veya sola çevirerek 4 çıkış veya 2 çıkış 2 giriş yapabiliyoruz. ben ekin mibzerini böyle kullanıyorum. kumanda kolunu 1 e getirdiğimde traktörden yağ çıkışı(yanı mibzerin taslarını toprağa basıyor), 2 ye getirdiğimde ise traktöre yağ girişi( yani mibzerin taslarını kaldırıyor)oluyor. sen de traktörünün arkasındaki çıkışların alt kısmına bak orada vana olabilir, eğer varsa ayarı oradan yapacaksın.