bankalardan hayvancılık kredisi almak istiyenler bilmedikleriniz VE Hibeler.

Merhaba arkadaşlar Kısa söyliyim

7 SENE 0 FAİZ DİYE BİRŞEY VAR FAKAT EN AZ
100 İnek 1 Trilyonluk 3 trilyonluk Projoler için az oldumu 5 yıl.

GELİR BELGESİ İSTİYOR BANKA SENDEN.
İPOTEK İSTİYOR DEĞERİ KADAR EV ARSA OLABİLİR
TEMİNAT
VERGİDİYSEN VERGİ LEVHASI
ODA KAYDI
İMZA sürkisi
İstiyor İneklerin küpesi sizin üstünüze oluyor satabilirsiniz.
Normelde kredi vermiş oluyor

İpotek durumum yok derseniz yapıkredi ' a gidin 2.katta genelde tarımsal kredilerde konusun yetkiliyle Sadece ipoetek hariç olaabilirse küpeleri banka rehin alsın 5 sene boyunca ödeme yapacagın için sigortaya sözleşme yaptırın. Rehin alsın banka
ÇKS VEYA ÇİFTÇİ BELGESİ.
ZİRAAT ODA KAYDI BUNLAR OLURSA VERİN
Yoksada başkası İcar göstersin.

KOGSep 30 BİN TL HİBE VERİYOR İL VE İLÇELERE GİDİN DETAYLI ÖĞRENİN.
mülakatlar oluyor 1 gün ve sonrasındada 10 gün eğitim sürecinden iş kurdan 30 bin tl ödemesiz 70bintl 5 yıl sonra ödemeli faizsiz kredi alabiliyorsun 30bin hariç.
girişimcik belgesi istiyorlar.
genç girişimci istiyorlar.
Bildiklerim Bunlar

TKDK hibe içinde 50başlık işletme En az 1 trilyon para Gider çok geniş büyük istiyorlar aynı zamanda senin ödeme gücüne bakıyorlar.
ÇKS Şart.
Ayriyetten İŞLETMEYİ sen yapıyorsun Tek başına yapıyorsun Tkdk Beğenirse %65 ' ini veriyor beğenmesse daire ister ev ister yanına .
Yani Çok çok zengin işi O Parayı kaybetsede üzülmeyecek

Ynt: bankalardan hayvancılık kredisi almak istiyenler bilmedikleriniz VE Hibeler.

Ziraat Bankasinda var 0 Faiz ve 7 sene vadele krediler.
ama %25 pesin istiyor.
hipotek haricinde.

kredi limitin de cks belgesindeki toplam arsa büyüklügne bakiyor.

mesela bizim 18 dönüm var, kredi limiti 52000 TL

Ynt: bankalardan hayvancılık kredisi almak istiyenler bilmedikleriniz VE Hibeler.

ali şen link=topic=83158.msg992130#msg992130 date=1428680670' Alıntı:
kosgeb hakkında bilgin var mı?
var kardeşim girişimcilik yada mesleki tutarlılık belgesi şart sonrasında özürlüyen %40 üstü 36bine digilsen 30bine
bu belgeyi almakda 1 gün mülakat var onu geçtinmi 10gün eğitim süresi ardından onaylanıyor kolay

foktay57 link=topic=83158.msg992172#msg992172 date=1428685615' Alıntı:
kosgeb hayvancilik icin destek vemiyor.
onlar da Ziraat bankasina ve tarim müdürlügüne yönlendiriyor.
işletme ni yapar 30bin tlye kadar gerisini sen ödeme yaparsın firma bulman gerek fiyat çıkarması gerek 30bin ' ini veriyor kosgep tabi şartlar uyarsa bazı yerlere vermiyor

• Beğen
Tepkiler: ercann22

ali şen link=topic=83158.msg992147#msg992147 date=1428683254' Alıntı:
abi girişimcilik belgesini almak çok mu zor?
Mülakat sorularını çöz örnek bak

GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI
UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ
GİRİŞİMCİLİK TESTİ
http://www.melihguney.com/kosgeb-girisimcilik-testi.html
1) Bir ürün/hizmeti üretmeyi planlarken sizi ne cezbeder?
a. Riskin yüksek olması
b. Rekabetin olmaması
c. Bildiğiniz bir iş kolunda yer alması
d. Kârlılığın yüksek olması
2) Rekabete dayalı bir oyun oynadığınızda sizin ilgi odağınız aşağıdakilerden hangisi olur?
a. Oyunu ne kadar iyi oynadığınız
b. Kazanmak
c. Yukarıdakilerin her ikisi
d. Yukarıdakilerin hiçbirisi
3) Bir davete katıldığınızda nasıl davranırsınız?
a. Davetlere katılmam
b. Topluluklara karışır konuştukları konuya katılmaya çalışırım
c. Önemli gördüğüm kişilerle tanışma fırsatlarını kovalarım
d. İnsanlara nasıl yaklaşacağımı bilemem

Tüm sorular tıkla Burdan çöz işte ezberle Ki kolay olsun not günleri unutma sakın ilçelerde oluyor mesela manisada 3 ilçede var 1 i kapandı 2 si 15 nisan mayıs başı gibi onada girmedikmi ne oluyor bilmiyorum uzar

kosgeb sizlerin yazdıklarınız eksik. mülakata gittinizde sakın olaki param yok demiyeceksiniz. projenizi anlatıp kabul görürse ilk iş .işi kendi cebinden kuruyorsun daha sonra kosgeb gelip plan doğrultusunda yapıldığını onaylarsa size para peyderpey ödeniyor. presüdürleri aşmak bayaca bir zor. önceden bu kadar sıkmadan dağıtım yapıldı kullandırılan paralar yerini bulmadığı için şimdi çok sıkıyorlar. presüdürü aşmanın yolu kadın girişimci olabilmektir. hükümet kadın girişimciye öncelik veriyor. benden bu kadar ipucu sizlere yeter.beyler.

• Beğen
Tepkiler: babasultan40

FEHİM link=topic=83158.msg992200#msg992200 date=1428687387' Alıntı:
kosgeb sizlerin yazdıklarınız eksik. mülakata gittinizde sakın olaki param yok demiyeceksiniz. projenizi anlatıp kabul görürse ilk iş .işi kendi cebinden kuruyorsun daha sonra kosgeb gelip plan doğrultusunda yapıldığını onaylarsa size para peyderpey ödeniyor. presüdürleri aşmak bayaca bir zor. önceden bu kadar sıkmadan dağıtım yapıldı kullandırılan paralar yerini bulmadığı için şimdi çok sıkıyorlar. presüdürü aşmanın yolu kadın girişimci olabilmektir. hükümet kadın girişimciye öncelik veriyor. benden bu kadar ipucu sizlere yeter.beyler.
mülakatta ne parası dayıcım :) ? ne kadar mesela benn gitcm haftaya.

FEHİM link=topic=83158.msg992210#msg992210 date=1428688692' Alıntı:
benden söylemesi
şöyle ki geçen yıl ben hanıma o belgeyi aldırdım. bu kadar bilgi sana yeter mi?
ne kadar ücret bu 100-200? Mülakatta ne parası abey ya sen ne kadar verdin ilk gün bana ücret demedilerde

bantun111 link=topic=83158.msg992190#msg992190 date=1428686928' Alıntı:
Mülakat sorularını çöz örnek bak

GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI
UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ
GİRİŞİMCİLİK TESTİ
http://www.melihguney.com/kosgeb-girisimcilik-testi.html
1) Bir ürün/hizmeti üretmeyi planlarken sizi ne cezbeder?
a. Riskin yüksek olması
b. Rekabetin olmaması
c. Bildiğiniz bir iş kolunda yer alması
d. Kârlılığın yüksek olması
2) Rekabete dayalı bir oyun oynadığınızda sizin ilgi odağınız aşağıdakilerden hangisi olur?
a. Oyunu ne kadar iyi oynadığınız
b. Kazanmak
c. Yukarıdakilerin her ikisi
d. Yukarıdakilerin hiçbirisi
3) Bir davete katıldığınızda nasıl davranırsınız?
a. Davetlere katılmam
b. Topluluklara karışır konuştukları konuya katılmaya çalışırım
c. Önemli gördüğüm kişilerle tanışma fırsatlarını kovalarım
d. İnsanlara nasıl yaklaşacağımı bilemem

Tüm sorular tıkla Burdan çöz işte ezberle Ki kolay olsun not günleri unutma sakın ilçelerde oluyor mesela manisada 3 ilçede var 1 i kapandı 2 si 15 nisan mayıs başı gibi onada girmedikmi ne oluyor bilmiyorum uzar

daha önce anlatmıştım ama KOSGEB konusunda biraz daha detay vereyim; ben gittim, eğitime de gittim belgeyi de aldım, henüz kullanmadım.
1. Bu testi çözmek bir şey ifade etmiyor, bir çok kişi zaten kosgeb eğitimcilerinin istediği cevapları veriyorlar, bu ön eleme gibi, bunda elenmezsiniz zaten.
2.Bir projeniz olmalı, birebir mülakata giriyorsunuz , benim mülakatımda kosgebden iki görevli, bir eğitimci ve menemen ticaret odası başkanı vardı
3.Projenizin gerçekleştirilebilir olması lazım, amerikayı yeniden keşfetmenize gerek yok, bir çok bayan kuaför açmak, butik açmak, restoran açmak gibi işlerle kursa kabul edildiler, yani orjinal olsun diye marsta koloni kurup ev yapıcam gibi şeyler demenize gerek yok.
4. Tekrar ediyorum tarım ve hayvancılığa ne 30bin TL hibe ne de 70bin TL faizsiz kredi YOK, tarım hayvancılık kosgeb tarafından desteklenmiyor.
5.İşinizde belli bir aşama gitmiş olmanızı bekliyorlar, yani mesela ben dükkanımı buldum hatta tuttum diyebilirisiniz, esnaf ve ticaret işletmeleri destekleniyor
6.Eğitimden sonra sınav falan yok, devamsızlık yapmazsanız belgeniz sizin.
7.30 bin hibeyi önce siz harcıyorsunuz, sonra bir takım prosedürlerle dosya hazırlıyorsunuz, kosgeb heyetine sunuyorsunuz, sadece kabul edilen belirli kalemler için harcamanızın %50 sini kosgebden alıyorsunuz, bunun toplam üst limiti 30 bin tl yani, siz 60 bin tl yatırım yaptığınızda dolaylı olarak 30 binini geri aldığınızda bunu kullanmış oluyorsunuz.
8.Harcadığınız herşey hibeye konu olmuyor, mesela ham madde, araç vb. alamıyorsunuz, işle direk alakalı olmayan harcamalar karşılanmıyor.
9.30 bin TL lik hibenin dağılımı şu şekilde yapılıyor,

İşletme kuruluş desteği (üst limiti 3000 TL)
İşletme kuruluşundaki noter masrafları,
Ticaret odası, esnaf odası kayıt masrafları,
İşyeri açma, çalışma ruhsat masrafları,
Yazar kasa alımı,
Mali müşavir, muhasebe masrafı

Kuruluş dönemi makina teçhizat yazılım ve ofis donanım desteği (üst sınır 15000 TL)
İşletme kuruluş tarihinden itibaren 12 ay içinde alınan/alınacak makina teçhizat yazılım ve ofis donanımları

İşletme giderleri desteği (üst limit 12000 TL)
Desteğin başlangıcından itibaren 24 ay geçerli işletme giderlerine yönelik aylık 1000 TL üst limitli destek (Kira, elektrik,su fatura gibi harcamalar için)

Tüm harcamaları önce siz yapacaksınız, sonra resmi yol yordamını öğrenip, kurumdan yukarıda bahsettiğim kalemlerde ve sınırlarda geri talep edeceksiniz, kabul edilirse geri alıyorsunuz, geri ödeme süreci 6-8 ayı buluyor.

sinan35 link=topic=83158.msg992223#msg992223 date=1428690434' Alıntı:
daha önce anlatmıştım ama KOSGEB konusunda biraz daha detay vereyim; ben gittim, eğitime de gittim belgeyi de aldım, henüz kullanmadım.
1. Bu testi çözmek bir şey ifade etmiyor, bir çok kişi zaten kosgeb eğitimcilerinin istediği cevapları veriyorlar, bu ön eleme gibi, bunda elenmezsiniz zaten.
2.Bir projeniz olmalı, birebir mülakata giriyorsunuz , benim mülakatımda kosgebden iki görevli, bir eğitimci ve menemen ticaret odası başkanı vardı
3.Projenizin gerçekleştirilebilir olması lazım, amerikayı yeniden keşfetmenize gerek yok, bir çok bayan kuaför açmak, butik açmak, restoran açmak gibi işlerle kursa kabul edildiler, yani orjinal olsun diye marsta koloni kurup ev yapıcam gibi şeyler demenize gerek yok.
4. Tekrar ediyorum tarım ve hayvancılığa ne 30bin TL hibe ne de 70bin TL faizsiz kredi YOK, tarım hayvancılık kosgeb tarafından desteklenmiyor.
5.İşinizde belli bir aşama gitmiş olmanızı bekliyorlar, yani mesela ben dükkanımı buldum hatta tuttum diyebilirisiniz, esnaf ve ticaret işletmeleri destekleniyor
7.30 bin hibeyi önce siz harcıyorsunuz, sonra bir takım prosedürlerle dosya hazırlıyorsunuz, kosgeb heyetine sunuyorsunuz, sadece kabul edilen belirli kalemler için harcamanızın %50 sini kosgebden alıyorsunuz, bunun toplam üst limiti 30 bin tl yani, siz 60 bin tl yatırım yaptığınızda dolaylı olarak 30 binini geri aldığınızda bunu kullanmış oluyorsunuz.
8.Harcadığınız herşey hibeye konu olmuyor, mesela ham madde, araç vb. alamıyorsunuz, işle direk alakalı olmayan harcamalar karşılanmıyor.

Yazar kasa alımı,

Kuruluş dönemi makina teçhizat yazılım ve ofis donanım desteği (üst sınır 15000 TL)
İşletme kuruluş tarihinden itibaren 12 ay içinde alınan/alınacak makina teçhizat yazılım ve ofis donanımları

Desteğin başlangıcından itibaren 24 ay geçerli işletme giderlerine yönelik aylık 1000 TL üst limitli destek (Kira, elektrik,su fatura gibi harcamalar için)

Tüm harcamaları önce siz yapacaksınız, sonra resmi yol yordamını öğrenip, kurumdan yukarıda bahsettiğim kalemlerde ve sınırlarda geri talep edeceksiniz, kabul edilirse geri alıyorsunuz, geri ödeme süreci 6-8 ayı buluyor.

bir de şu var, herkese davulun sesi uzaktan hoş geliyor, kursta düşündüğünüz iş ile ilgili öngörülmeyen o kadar çok masraf ve harcama olduğu ortaya çıkıyor ki, bizde kursa katılan 30 kişiden 18-19 tanesi ya projelerini revize ettiler yada o işten vazgeçtiler... şu anda hepsi ile hala iletişim kuruyorum sadece 2 kişi işletmelerini kurdu

bantun111 link=topic=83158.msg992213#msg992213 date=1428688896' Alıntı:
ne kadar ücret bu 100-200? Mülakatta ne parası abey ya sen ne kadar verdin ilk gün bana ücret demedilerde

kurs parasını kastetmedim. mülakatta iş için paran varmı ? diye soracaklar. işte o zaman projem var ama uygulayacak param yok demiyeceksin. projeni anlatıp elimde belirli bir miktar nakit var işe onunla başlayıp geliştirmek için sizlerle birlikte çalışmak istiyorum gibi inandırıcı bir makalenizde olmalı. kurs tan zaten sana günlük bir harçlık verecekler hesabına yatacak. hayırlı akşamlar.

sinan35 link=topic=83158.msg992223#msg992223 date=1428690434' Alıntı:

Yazar kasa alımı,

GÜZEL anlattın vlla ' da Özürlü %40 raporu olanlarada destek sunmuyormuydu tarım ve hayvancılıktan birebir duydum %40 rapor varsa 36bin destek Bu daha bir ayrı kosgepden çok ayrı birşey.Birde bu var engelli vatantaş olman gerek %40 rapor

FEHİM link=topic=83158.msg992235#msg992235 date=1428691606' Alıntı:
kurs parasını kastetmedim. mülakatta iş için paran varmı ? diye soracaklar. işte o zaman projem var ama uygulayacak param yok demiyeceksin. projeni anlatıp elimde belirli bir miktar nakit var işe onunla başlayıp geliştirmek için sizlerle birlikte çalışmak istiyorum gibi inandırıcı bir makalenizde olmalı. kurs tan zaten sana günlük bir harçlık verecekler hesabına yatacak. hayırlı akşamlar.
saol abey h.akşam anladım

bantun111 link=topic=83158.msg992241#msg992241 date=1428691945' Alıntı:
GÜZEL anlattın vlla ' da Özürlü %40 raporu olanlarada destek sunmuyormuydu tarım ve hayvancılıktan birebir duydum %40 rapor varsa 36bin destek Bu daha bir ayrı kosgepden çok ayrı birşey.Birde bu var engelli vatantaş olman gerek %40 rapor

%100 engelli raporun bile olsa KOSGEB den tarım hayvancılık projesine 1 kuruş bile hibe alamazsın, senin dediğin başka bir hibe programıdır belki...