Lastik seciminde yardim

GT-S5830 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
İyi geceler arkadaslar.bu konuda yardima ihtiyacim var.2011 model td 65 dort ceker traktorum var.mevcut tekerlek olculeri ön: 11-2-24 arka:16-9-30.arka tekerleri jantlariyla birlikte degistirmek istiyorum.internet sitesinde iki tane secenek var ince teker olarak.ilki 12-4-36 ikincisi13-6-36.bu iki secenekten hangisi daha uygun olur sizce.ve önler degismeden bu lastikler kurtarirmi kasma yaparmi? Cevremde baska tdlerde bu olculerde tekerlek yok oyuzden karsilastirma yapamiyorum.arkadasim td75lerin ince tekeri olur diyor.siz nedersiniz.simdiden tesekkurler

Ynt: Lastik seciminde yardim

Ben tam olarak anlatamadim kusura bakmayin.niyetim ön lastik ve janti degistirmeden arka lastik ve janti degistirmek.uzerindeki arka lastikler balon lastik.ben ince lastik yapmak istiyorum tabi jantta degisecek.önleri degistirmeden takilacak arka ince lastik ve jant dört cekere aldigimda kasma yaparmi?internet sitesindeki lastik olculerine baktim.takmak istedigim ince lastik ve jant(13-6-36)karsiligi benim ön teker ebatlariyla ayni.bide sizin fikrinizi alayim dedim.sagollun

Az önce Case IH bayisindeydim yanyana iki JXC vardı ikisinin ön lastikleri de 11.2 R24 fakat birinin arka lastiği 16.9 R30 diğerininki ise 13.6 R36 ydı galiba demekki ince lastikte sorun olmuyor. Zaten ön teker için başka seçenek yok..

tam olarak konu hakkında bir fikrim yok ama şöyle açıklayabilirim. arka tekerleğin boyutunu inceltmek istiyorsan ebat olarak yükselecek ve tur sayıları değişecek traktörün dişlileri ona göre ayarlanmıştır ön tekerleğinde boyutunu değiştirmelisin. 95-66 yaptık demir tekerlek için dişlileri ayarlattık ön ve arka teker aynı olsun diye sonuçta demir tekerlekleri çıkardığımızda ön ve arka ya ön lastik ebatlarında takıyoruz yani 4 tekerde aynı oluyor. Araştırmadan bir bilene sormadan değiştirmeyin derim...

osmanakalan22 link=topic=83174.msg992471#msg992471 date=1428765981' Alıntı:
tam olarak konu hakkında bir fikrim yok ama şöyle açıklayabilirim. arka tekerleğin boyutunu inceltmek istiyorsan ebat olarak yükselecek ve tur sayıları değişecek traktörün dişlileri ona göre ayarlanmıştır ön tekerleğinde boyutunu değiştirmelisin. 95-66 yaptık demir tekerlek için dişlileri ayarlattık ön ve arka teker aynı olsun diye sonuçta demir tekerlekleri çıkardığımızda ön ve arka ya ön lastik ebatlarında takıyoruz yani 4 tekerde aynı oluyor. Araştırmadan bir bilene sormadan değiştirmeyin derim...
Evet hakli olabilirsin ama servisin bu konuda bilgili var mi bilmem ama tak bisi olmaz dedi.musteri hizmetlerini arayip teknik servisten birisiyle gorussem olurmu acaba.net cevap bulmam lazim