Hidrolik orta kol hakkında.

Ynt: Hidrolik orta kol hakkında.

Evet pistonlu orta kolda saglamlik onemli biz sanayiden birtane almistik traktore baglanan kismi kisaydi arkada ki malzemeyi kaldiriken kaynak yerinden patladi yaptirdik kullandik biraz, sonrada piston kismi yamuldu geri verip baska aldik simdikinde bi sikinti yok. Kolu alirken orta kolun traktore takilicagi yere gore ve saglam bir kol alin derim problem cikmasin....

Bende markasını bilmiyorum ama birinden aldım JDye hidrolik jakları uymadı değiştirdik. Bu kez zorlayınca kolun adaptör bağlantılarından yağ atmaya başladı. İade ettim mekanik kola devam... Sapa sağlam bir marka bulana kadar kullanmayı düşünmüyorum.

Arkadaslar bnde almistim 4 ay falan oluyor kaliteli saglam ama kucuk bi sorun var traktorun arkasinda ekipman varken ve havadayken kolu uzattigimda titreyerek uzuyo bu durum canimi sikiyorrr !!!!!

Deksanı konya fuarında inceledim bi kaç firma daha vardı boyasından kaynağına işçiliğine tamemen kalite , fiyat olarakta çok uygun bi tane t6 ya aldım . Burda ondan dandiğine 500 lira istiyorlar orda 280 liraya aldım gerçi fuar olayının çok etkisi oldu .

Ali SARAÇ link=topic=83189.msg992832#msg992832 date=1428857195' Alıntı:
Deksanı konya fuarında inceledim bi kaç firma daha vardı boyasından kaynağına işçiliğine tamemen kalite , fiyat olarakta çok uygun bi tane t6 ya aldım . Burda ondan dandiğine 500 lira istiyorlar orda 280 liraya aldım gerçi fuar olayının çok etkisi oldu .
500 az istemişler ali
ben traktörün pazarlığını yaparken hidrolik ortakol hediye edin dedim
newholland parçacısı 1300 lira çıkardı olmazlandılar bende 1000 lira daha bırakın o zaman dedim 300de size kalsın :D kabul ettiler şimdi 300 400 lük bişey kendim alacağım ama sağlam olması önemli 1 ton tarttığında patlayacak bişey olmaması lazım

FatihEFE link=topic=83189.msg992843#msg992843 date=1428858975' Alıntı:
500 az istemişler ali
ben traktörün pazarlığını yaparken hidrolik ortakol hediye edin dedim
newholland parçacısı 1300 lira çıkardı olmazlandılar bende 1000 lira daha bırakın o zaman dedim 300de size kalsın :D kabul ettiler şimdi 300 400 lük bişey kendim alacağım ama sağlam olması önemli 1 ton tarttığında patlayacak bişey olmaması lazım
Deksanı ara olmazsa bende telefonunu verebilirim kargo ederler gerçekten çok sağlam yapmışlar benim eski hidrolik ortakolla aralarında daülar kadar fark var bence deksan al

Ali SARAÇ link=topic=83189.msg992868#msg992868 date=1428860704' Alıntı:
Deksanı ara olmazsa bende telefonunu verebilirim kargo ederler gerçekten çok sağlam yapmışlar benim eski hidrolik ortakolla aralarında daülar kadar fark var bence deksan al
tmm çok sağol bekliyorum numarayı
bahçe modelleri için vardır herhalde

FatihEFE link=topic=83189.msg992870#msg992870 date=1428860873' Alıntı:
tmm çok sağol bekliyorum numarayı
bahçe modelleri için vardır herhalde
Tamamen kapalı orta kolu ölç bide tamamen açık ölç ölçüleri ver onlar ona göre veriyorlar . Ben fuarda gittim nh t6 vardı onunkini ölçtüm aldım . Getirdim cuk oturdu :) sıkıntı yok . 444 2 042 numara sitelerinide incele imalathane değil koca fabrika işi piston :))

Ali SARAÇ link=topic=83189.msg992876#msg992876 date=1428861351' Alıntı:
Tamamen kapalı orta kolu ölç bide tamamen açık ölç ölçüleri ver onlar ona göre veriyorlar . Ben fuarda gittim nh t6 vardı onunkini ölçtüm aldım . Getirdim cuk oturdu :) sıkıntı yok . 444 2 042 numara sitelerinide incele imalathane değil koca fabrika işi piston :))
eyvallah sağolasın
dıştan dışamı ölçülecek delikten deliğe ölçmek mantıklı geliyor ama bir sorayım yinede

musdi60 link=topic=83189.msg992799#msg992799 date=1428849736' Alıntı:
Arkadaslar bnde almistim 4 ay falan oluyor kaliteli saglam ama kucuk bi sorun var traktorun arkasinda ekipman varken ve havadayken kolu uzattigimda titreyerek uzuyo bu durum canimi sikiyorrr !!!!!
[/quo
musdi60 link=topic=83189.msg992799#msg992799 date=1428849736' Alıntı:
bunun sebebi kilit valfi yüzünden hasas ayar yaparken titretir