t5060 yardim

Slm arkadaslar . 92 model 80-66 miz var artik eskidi arizalari cikiyor hergun.
Bende degistirmeyi dusunuyorum. Sizin fikirlerinize ihtiyacim var karar veremiyorum.
Birinci secenegim, tumosan 8095 sifir.
Ikinci secenek, t5060 ikinci el
Gonlum 5060 dan yana fakat daha once tl100 a almistik ikinci el arizali cikti ve bize cok cektirdi. Arizayi bulamadik motoru 4 defa boldurduk. Fakat arizayibulamadik sattik.simdi yine bundan korkuyorum.yogurdu ufliyerek yemek istiyorum.
Tumosan alirsam sifiir alirim . Fakat tumosandanda korkuyorum su arizalari, ve ortadan bolunmeleri beni korkutuyor.
Yakitlari konusundada bilgim yok.
Biri avrupa biri yerli . Cok kararsizim.sizin fikirleriniz needir.

Ynt: t5060 yardim

80 66 baya eskidi agir bakimlari var ne kadar yatirsanda her gecengun yeni birsey cikariyor. Isten birakiyor.
Kisin is yapmaya gidiyoruz kabin orjinal olmadigi icin kabin icinde titriyoruz.
T5060 guzel bir traktor.ama fiyatlar cok yuksek temiz ve uygun fiyat bulmak biraz sikinti.
Galerilere guvenilmiyor.traktorlerin saatlerini istedikleri yere cekiyorlar.saatlerine guvenilmez.

gmcomer link=topic=83201.msg992604#msg992604 date=1428782199' Alıntı:
80 66 baya eskidi agir bakimlari var ne kadar yatirsanda her gecengun yeni birsey cikariyor. Isten birakiyor.
Kisin is yapmaya gidiyoruz kabin orjinal olmadigi icin kabin icinde titriyoruz.
T5060 guzel bir traktor.ama fiyatlar cok yuksek temiz ve uygun fiyat bulmak biraz sikinti.
Galerilere guvenilmiyor.traktorlerin saatlerini istedikleri yere cekiyorlar.saatlerine guvenilmez.
Ikinci el alırken mümkün olduğunca tanıdık galericiden veya sahibinden almaya bakın yoksa dediğiniz gibi sonu hüsran olabilir.

Tümosan ' ı 80 ' e alırsın borcu bitince 50-55 ' e satarsın.T5060 ' ı 100 ' e alırsın 95 ' e satarsın.Fakat ithal alacağım diye ekmeği yenmişini alırsan arıza yaptırırsın elbet.2500 saate kadar uygundur.

Yani bencede alacagin tümosan deger kaybettirecek.daha önce aldiğin sorunlu ciktiysa bu sefer cok dikkatli arastirip baktiripta alirsin tl90 a -tl100a- t5050 -t5060 yani cok temiz ve duzgunleri vardir piyasada yinede bildigini gönlüne yatani uygula

Tl100A ve yeni nesli T5060 doğru seçim ama pahalı makineler olduğu için sıfırını genelde çiftçilikten yüklü miktarda para kazanan çifçiler satın alıyor genelde.Onlarında iş yükü ağır olduğu için ağır ekipmanlarda uzun saatler çalıştırıyorlar.Dolayısıyla temizini bulmak biraz zor olacaktır.Tümosana gelirsek Sıfırını alamanı tavsiye etmem çok değer kaybediyor ama 100-500 saat arası 2013-2014 modelini uygun fiyata bulman mümkün.

gmcomer link=topic=83201.msg992702#msg992702 date=1428821231' Alıntı:
Traktör dışarıdan düzgün duruyor ama tabi içi nedir bilinmez abi bana göre ikinci el traktör sıfır traktör satılan galerilerden alınmalı çünkü onlar sıfırın yerine alıp ikinci eli paraya çevirmek ister o nedenle traktörün olumsuz bir yanı varsa söyler tabi hepsi öyle değildir ama yinede ikinci el traktör alıp satanlara göre iyidir.

komşum da tl90a var. bir ara satmaya karar verdi 70 bin istedi 2005 model.ama 65 bin den yukarı veren olmadı.oda diğertraktörünü, erkunt vardı 70 lik sonra onu sattı.traktörü bir görücen ayna gibi.

Galericilere hic guvenilmiyor.bir komsumuzda tl100a vardi galericiye verip sifir landini aldi.
Kendi motorunu galeriye verdikten sonra bir bakiyor verdigi motor 5000 kusur satte iken bakmis 3000 bine inmis.aninda
Birgun galericinin birine birsey sormak icin gitmistim rast geldi gordum adam 285 lik fergusonun saatini sokmus geri aliyordu bizzat denk geldi inanamadim. Bunu yapan haciya gitmis bir adam.
Sen gelde simdi galericilere guven.arada tanidik filan yoksa bu adamlar bizi ayakta uyutur.
Arastiriyorum bakalim simdilik.

geçen hafta lburgaz eski sanayide bir elktrk ustasına gittim.arabanın silecekleri arızalı sorayım dedim,birde baktım ki;8060 newholland clayson biçerdöverin orjinal göstergelerine matkabı bağlamışlar saati geri alıyorlardı.kimbilir kimin canını yakıcaklar...