Mazot göstergesi

Arkadaşlar mazot göstergesi çalışmaz oldu. Acaba kablolarda mı yoksa
Şamandırada mı veya göstergede mi sorun var ? Bunu anlayabileceğimiz bir yol varmı

Ynt: Mazot göstergesi

maygun10 link=topic=83256.msg993616#msg993616 date=1429084059' Alıntı:
Benzinliklerdeki pompalar yakıtı çok hızlı veriyormuş.İcinde ki ,şamandıranın ince telleri kopuyormuş,göstergeler o yüzden bozuluyormuş.
Aynen Abinin Dediği Gibi Biz Mf 165 ' liğe Yaptıralım Dedik Benzinlikte 1 Kere Mazot Koydur Şamandıra Hemen Kopar Demişti Vazgeçmiştik

maygun10 link=topic=83256.msg993616#msg993616 date=1429084059' Alıntı:
Benzinliklerdeki pompalar yakıtı çok hızlı veriyormuş.İcinde ki ,şamandıranın ince telleri kopuyormuş,göstergeler o yüzden bozuluyormuş.
kopacak bi tel yokta belki ucundaki topu çıkartıyodur yada topun üstünde ufak delik oluyo içine mazot giriyodur o zamanda dibe çöker ver mazotu ölçemez

Öncelikle 20-50TL arası Volt, Amper ölçebilen bir Dijital elektronikçi ölçü aletinin her traktörcüde bulunmasını öneririm. Aküyü kablolara gelen akımı ölçü aletini DC akım 200V ayarına getirerek ölçebilirsiniz.
Kendiniz anlıyorsanız sigortadan itibaren kontrol etmeye başlayın. Kontağı açıp kapattığınızda göstergede hareket varsa elektrik geliyor demektir. Sonra şamandıra kablolarını kontrol edin.

İşte Ucundaki O Topa Bişey Yapıyomus Çıkıp Gidiyomu Ne Demişti Tam Hatırlamıyorum Ayrıca Petrole Gittiğiniz Zaman Pompacıya Diyeceksiniz Son Ayarda Koyma Yavaş Doldursun Diye O Pompanın Ben 4 5 Diş Var Diye Biliyorum Yavaş Koyarsa Bi Problem Olmaz