new holland

s.a arkadaşlar traktör servise gidecek gitmişken sibop ayarınıda yaptıralım diyoruz traktör tt55 4x4 de 325 saatte sibop ayarı yaptıralım mı bi sakınca olurmu şimdiden teşekkürler

Ynt: new holland

serdar38 link=topic=83338.msg994868#msg994868 date=1429462599' Alıntı:
ben 2000 saatte yaptırdım sıkıntı yoksa hiç oynatma bile
kardes traktörü araziye aldığım zaman direksiyonu sag ve ya sola tam cevirdigin zaman bir ses geliyor hidrolik zorlamasi degil ama tuhaf bir ses senin traktorden de geliyormu bi bakarmisin zahmet olmasa at takviye geriye tam sag veya sol yaparak gel bakalim ses geliyormu bakarmisin servis geldi bakti bizim yeni traktörlerde bile oluyor dedi ben inanmadim simdiden teşekkürler

tayfunay81 link=topic=83338.msg995520#msg995520 date=1429639572' Alıntı:
kardes traktörü araziye aldığım zaman direksiyonu sag ve ya sola tam cevirdigin zaman bir ses geliyor hidrolik zorlamasi degil ama tuhaf bir ses senin traktorden de geliyormu bi bakarmisin zahmet olmasa at takviye geriye tam sag veya sol yaparak gel bakalim ses geliyormu bakarmisin servis geldi bakti bizim yeni traktörlerde bile oluyor dedi ben inanmadim simdiden teşekkürler
öyle bi ses gelmesi yok ama traktörün devri düşükken sol taraftan hafif bi tıkırtı geliyordu sol taraftaki siyah plastik kabin camına sürtüyormuş.o plastikleri bi sök uçlarında beyazlama versa o ses yapıyordur.

O sesde geliyordu onlarin uçlarıni az kestim benim dedim traktör arazide iken sag veya sola tam çevirdin zaman ki tuhaf ses hidrolik zorlamasi degil baska bir ses geliyor

tayfunay81 link=topic=83338.msg996267#msg996267 date=1429800840' Alıntı:
O sesde geliyordu onlarin uçlarıni az kestim benim dedim traktör arazide iken sag veya sola tam çevirdin zaman ki tuhaf ses hidrolik zorlamasi degil baska bir ses geliyor
yok o dediğin ses gelmiyor traktörden servisini sıkıştır ne demek yeni traktörden de geliyo demek

subab ayarının belli bir saati yoktur ayarın gerekip gerekmediğini siz kendiniz bilmeniz lazım sesinden çekişinden vs.
subab ayarı motor için çok gereklidir fakat servisin bunu sente çakısı ile yapması lazım ve o sente çakısı benim bildiğim her motor için farklı bir değerde oluyo

serdar38 link=topic=83338.msg996290#msg996290 date=1429808017' Alıntı:
yok o dediğin ses gelmiyor traktörden servisini sıkıştır ne demek yeni traktörden de geliyo demek
Perşembe günü servis tekrar geldi arazi kolu hafifti rampa aşagı inerken çıkıyordu onu bakmaya geldiler bu sefer başkaları gelmişti aynı şeyi onlarada söyledim adam şey dedi böyle bi trktör geldi servise dedi traktörün her tarafını söktük dedi içinde dışında arıza bulamadık dedi bu sefer bu adamın dediğine inandım

55-46 link=topic=83338.msg996292#msg996292 date=1429809135' Alıntı:
subab ayarının belli bir saati yoktur ayarın gerekip gerekmediğini siz kendiniz bilmeniz lazım sesinden çekişinden vs.
subab ayarı motor için çok gereklidir fakat servisin bunu sente çakısı ile yapması lazım ve o sente çakısı benim bildiğim her motor için farklı bir değerde oluyo
tek skıntı çok yakması aşırı derece yakıyor