EMİRDAGDA KÖY MERASININ TOPRAGINI KAZIP MANTAR İÇİN SATIYORLAR.YARDIM EDİN.

Merhabalar. Akadaşlarım abilerim öncelikle afyon emirdağ büyük tugluk köyü nün bulundugu eskiden göl olan ve sular cekilgikten sonra ortaya cıkan cökeltilmiş topragı mantar için kazıp satıyolar.
Edinilen bilgilere göre 4b maden olarak yasal olmayan sekilde meramızı maden konumuna getirtmişler. ŞİRKETİN PATRONU eski rize MİLLET VELİKİLİYMİŞ. Afyon valisi de eski okul arkadaşı oladugu için kimse adama yaklasamıyor. biz hukusal olarak her seyi yaptık avukat vb. her seyi hazırlanıyorauz hakkımızı arayacagız bu konuda görüşlerde bulunursanın ve yardım ederseniz cok seviniriz.

https://www.facebook.com/video.php?v=903040773049960&pnref=story

Resimler ve ekler

• 11160441_10204836577452129_2005931394_n.jpg
    11160441_10204836577452129_2005931394_n.jpg
    45.4 KB · Görüntüleme: 292
  • 11160441_10204836577452129_2005931394_n.jpg
    11160441_10204836577452129_2005931394_n.jpg
    45.4 KB · Görüntüleme: 298
Ynt: EMİRDAGDA KÖY MERASININ TOPRAGINI KAZIP MANTAR İÇİN SATIYORLAR.YARDIM EDİN.

ya konya fuarından dönerken gördüm yol kenearında makinalar baya bi derince kazıyorlardı aynı yerden mi bahsediyoruz ?

Ynt: EMİRDAGDA KÖY MERASININ TOPRAGINI KAZIP MANTAR İÇİN SATIYORLAR.YARDIM EDİN.

Ali SARAÇ link=topic=83357.msg995078#msg995078 date=1429540178' Alıntı:
ya konya fuarından dönerken gördüm yol kenearında makinalar baya bi derince kazıyorlardı aynı yerden mi bahsediyoruz ?

Orası başka bi yer fakat emirdag valisi ve eski rize millet vekili emirdagı baya bi pazarlıyo. bize 2 yıl önce dadandılar

ilkertetik link=topic=83357.msg995082#msg995082 date=1429540323' Alıntı:
Orası başka bi yer fakat emirdag valisi ve eski rize millet vekili emirdagı baya bi pazarlıyo. bize 2 yıl önce dadandılar
ordaki olayda mı sizinkiyle aynı ? heryeri 2 metre derinliğinde kazmışlar bi tek elektrik direklerini bırakmışlar komik bi görüntü oluşmuş

Ercan AYKUŞ link=topic=83357.msg995084#msg995084 date=1429540420' Alıntı:
İlker ne oluyor memlekette kö çeşmesinden su doldurur gibi dolduruyorlar inşallah gerekli işlemler yapılır.

ercan abi hiç anlamış degilim yaadamlar vali arkasına almış meraya gelip cöktüler .olay felan cıkarttık yol kestik haber kanalı cagırdık ondan sonra hemen akşam üstü evrak eksikligindern yürütmeyi durdurma kararı geldi fakat vali oldugu sürece bugun gidip yarın gelirler bize kalıcı bi cözüm lazım .

Videoyu youtube ' a yükleyin. Köyün adıyla bir twitter hesabı açıp, olanları kısa kısa yöre vekillerinden başlayarak etiketleyip anlatın. Burada da duyurun hesabı, biz de el atarız.

Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=83357.msg995149#msg995149 date=1429549606' Alıntı:
Sizde onların anlyca dilden konuşun laf söz anlamıyorlarsa. nsl olsa bu işi yapan firma vs şahısmış ,rızkınızla oynayanın sizde rızkıyla oynan .yokmu gözü kara 3-5 babayit ne var ne yok yakın .

[/quotKatılıyorum size. bu dğnyada en çok uyanık geçinenlere kıl olurum. Laz mış sahibi yaparlar doğrudur. bende lazım ama bizlerden çok uyanık geçinenler çakallar çıkar malesef. Pastayı bölüşmüşler

Ali SARAÇ link=topic=83357.msg995083#msg995083 date=1429540367' Alıntı:
ordaki olayda mı sizinkiyle aynı ? heryeri 2 metre derinliğinde kazmışlar bi tek elektrik direklerini bırakmışlar komik bi görüntü oluşmuş
Ali, bahsettiğin yer Afyonkarahisar ' a gelmeden, tuğla ve kiremit için toprak alıyorlar, daha doğrsu çiftçiler satıyor. farkettiysen, elektrik direkleri falan hep havada kalmış, bir de bazı tarla sınırları, resmen ovanın kod 2 metre aşağı düşmüş.

nailyetek link=topic=83357.msg995197#msg995197 date=1429555382' Alıntı:
Ali, bahsettiğin yer Afyonkarahisar ' a gelmeden, tuğla ve kiremit için toprak alıyorlar, daha doğrsu çiftçiler satıyor. farkettiysen, elektrik direkleri falan hep havada kalmış, bir de bazı tarla sınırları, resmen ovanın kod 2 metre aşağı düşmüş.
evet abi ordan bahsediyorum .. çok tuhaf olmuş :) yani vali mali hikaye çiftçide satıyor :) farkeden bişey yok memlekette .. kimin eline para eden bişey geçse hedef gözetmeksizin fütursuzca satılıyor :)

Benim parsel sorgu sisteminden bulabildigim kadari ile Esrefli koyu ve koyunuz arasindaki alan 2000da koyunuzden yana 103 ada 32 parsel olarak , esrefli tarafi 110 ada 19 parsel 2700da mera olarak tescil edilmis. Mera olarak tescil edilen yerler ile ilgili Mera koruma kanunu var, hukuki boyutu ile ilgili size yardimci olabilecek bir avukat bulunabilrse sonuc alabileceginizi dusunuyorum. Bulamazsak anladigimiz kadari ile kaymakamliga veya savciliga verebileceginiz bir dilekce hazirlamaya calisalim en azindan. Topraginizi birilerinin alip goturmesine izin vermeyin.

Bunu de bir yerlerde duyurma niyetine girdim ama iddiaları destekler nitelikte kesin bilgi lazım. Firma sahibi ile vali arasında yakınlık olsa bile, bunu Kanıtsız iddia etmek bizi güç duruma düşülebilir. Konuyu biraz daha derleyip toparlarsanız, alternatif bazı mecralarda paylaşabilirme şansım var. Daha etkili bir tepki doğabilir. Ama bilgilerin kesin olması lazım.

cem.ispir link=topic=83357.msg995248#msg995248 date=1429559685' Alıntı:
Benim parsel sorgu sisteminden bulabildigim kadari ile Esrefli koyu ve koyunuz arasindaki alan 2000da koyunuzden yana 103 ada 32 parsel olarak , esrefli tarafi 110 ada 19 parsel 2700da mera olarak tescil edilmis. Mera olarak tescil edilen yerler ile ilgili Mera koruma kanunu var, hukuki boyutu ile ilgili size yardimci olabilecek bir avukat bulunabilrse sonuc alabileceginizi dusunuyorum. Bulamazsak anladigimiz kadari ile kaymakamliga veya savciliga verebileceginiz bir dilekce hazirlamaya calisalim en azindan. Topraginizi birilerinin alip goturmesine izin vermeyin.

Tesekkur ederim. Evet bizde elimizden geldigince direnrcegiz.

sebazios link=topic=83357.msg995283#msg995283 date=1429562701' Alıntı:
Bunu de bir yerlerde duyurma niyetine girdim ama iddiaları destekler nitelikte kesin bilgi lazım. Firma sahibi ile vali arasında yakınlık olsa bile, bunu Kanıtsız iddia etmek bizi güç duruma düşülebilir. Konuyu biraz daha derleyip toparlarsanız, alternatif bazı mecralarda paylaşabilirme şansım var. Daha etkili bir tepki doğabilir. Ama bilgilerin kesin olması lazım.

Kesinlikle bnde dedigin gibi dusunuyorum fakat olay oyle bi seyki gecen kaymakama cikmak zorunda kalfik resmen adam donmus bize alsinlar ya nolcak toprak degilmi diyo .yani anladigim kadari ile kaymakam bize yavas yavas isliyo bize diyoki sizede koyluce pay verelim sattigimiz topraktan anlasalim diyo resmen boyle o gun sesi kaydetme sansim olsaydi olay cok buyuycekti ama herseyi bi sir gibi sakliyolar. Bizde yasal hukuki elimizden geldigince biseyler deneyecegiz.

mera, dere içi vb. yerlerden toprak, kum alımı yasaklandır.
ama hangi kanun bilmiyorum.
jandarmaya haber verin,
yerel veya ulusal basının haberi olursa o da olur.
kaymakamlık, valilik nezdinde girişimlerde bulunun.
bir dilekçe ile savcılığa şikayet edin.k

normalde bu gibi yerlerde toprak, kum alındığında muhtarlığın ceza kesmesi gerek...

verimli toprak gitti mi geriye bişey kalmaz, elinizi çabuk tutun.

'Modern Devlet, İnsandan yana değil, Sermayeden yanadır.'